Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan jöttök ki a pénzből...

Hogyan jöttök ki a pénzből egyedülálló anyukàk?

Figyelt kérdés
A kisfiam apjával elválnak útjaink. Rengeteg gond van,két külön világ vagyunk külön felfogással.Viszont GYED-et kapok ami elég karcsú lesz egy albérletre és a 7 hónapos babához. Ti hogyan maradtatok talpon? Köszönöm.
2021. márc. 16. 13:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Amikor az én szüleim váltak el tizenéves, anyám csak úgy tudott talpon maradni, hogy a nagy szüleim segítettek anyagilag és természetben, de még így is elég csórók voltunk....


Ahogy a környezetemben látom, ilyen helyzetben most is mindenki visszaköltözik a szüleihez.

2021. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Csicuki ***** válasza:
94%
Család, rokonok segítsége, ha más megoldás nincs akkor elmenni dolgozni a gyermeket pedig felveszik 5 hónapos kortól a bőlcsődébe.
2021. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%
Semmi tartásdíjat nem fizet az apuka?
2021. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

Az én szüleim is elváltak, anyu mesélte, hogy ő már a 0. perctől kezdve bebiztosította magát: volt külön számlája, megtakarítása, hogy ha beüt a baj, tudjon mihez nyúlni.

Mikor elváltak, apám 3 évig nem fizetett gyerektartást. Bíróságra járkált anyám emiatt, meg nem azért, de nem volt egy nagy összeg, amit a szürke fizetéséből megítéltek apámnak, de lényeg, hogy volt miből gazdálkodnia.

Kicsi koromtól ezt láttam, ezt tanította anyám, hogy sosem szabad másoknak kiszolgáltatottnak lenni sem anyagilag, sem máshogy.

Elég korán felnőttem én is, hiszen sokat voltam egyedül, mert anyám rengeteget dolgozott, de nem voltunk csórók, megvolt mindenem, jó példát láttam, és ezért mindig hálás leszek anyámnak.

2021. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%

Nincs lehetőséged a szüleidhez költözni a babával legalább egy kis időre?

Nem könnyű az egyedülálló anyák élete. Intézd a magasabb összegű családi pótlékot (ami nem 12.200 Ft lesz ezután, hanem 13.700)! Fizet tartásdíjat az apuka? Ha nem, keress egy jó ügyvédet és pereld! Ha nincs pénzed ügyvédre, vedd igénybe az ingyenes ügyvédet, érdeklődj az önkormányzatnál, hogy pontosan mikor lehet menni hozzá.

Az önkormányzatnál nyújtsd be a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény iránti kérelmet. Ha lehet vegyél igénybe települési támogatást! Érdeklődj, hogy a lakóhelyeden milyen helyi támogatások vannak az önkormányzatnál!

Időnként menj be a családsegítő szolgálathoz, ott több oldalú segítséget is kaphatsz. Lelki támaszt és konkrét tanácsokat. Ha megszorulsz, nem ciki a Katolikus Karitászhoz fordulni, vagy a Máltai Szeretetszolgálathoz.

A facebook-on regisztrálj az ingyen elvihető csoportba. Itt sokszor sokan kérnek konkrét tárgyakat, eszközöket és gyakran akad valaki, aki segít.

A gyerekre vigyázás témakörében pedig érdemes jóban lenni 1-2 szomszéddal, vagy ismerőssel, aki vigyáz a gyerekre, ha pl. orvoshoz kellene menned. Persze, ha nincs a közelben nagymama, de ha van, akkor is jól jön a plusz segítség.

Én segítő szakmában dolgozom, ha bármikor van valamilyen konkrét kérdésed, írj privátban!

2021. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
68%

"A kisfiam apjával elválnak útjaink. Rengeteg gond van,két külön világ vagyunk külön felfogással."


Ez persze megint csak a gyerek után derült ki?

2021. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
58%
osztom #6 véleményét. Mivel volt másabb a helyzet 16 hónappal ezelőtt?
2021. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
67%

"két külön világ vagyunk külön felfogással"


Kérdező, ez a gyerek fogantatása előtt nem derült ki...???

2021. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
54%
ebben a sztoriban nem te vagy az áldozat, kedves kérdező, hanem az a szerencsétlen gyerek...
2021. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
64%
A GYED-re nem lehet alapozni. Anyámék is nagyon korán elváltak, de ő dolgozott, meg ott volt a kicsi tartásdíj. Anyagilag nem szorult a szülei segítségére, "csak" vigyáztak rám, amikor szünet volt az oviban vagy beteg voltam.
2021. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!