Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák! Ti...

Egyedülálló anyukák! Ti mennyi pénzből oldjátok meg a napi szükségleteket?

Figyelt kérdés
Ti mennyi pénzből tudtok kijönni egy hónapban.Úgy néz ki egyedül maradok két gyerkőccel.Egy 9 hónapos és egy 10 éves gyerekem van.Gyeden vagyok de a maximumot kapom és elég jó gyermektartást.De sok hitelem van a lakáson.Ti mennyi pénzből tudjátok kihozni a napi szükségleteket?Esetleg ötleteket tudtok adni mivel tudnék sportolni?

2012. jún. 8. 06:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, de engem is érdekelne ez a dolog. Sajnos nagyon úgy fest, hogy én is egyedül maradok a kislányommal, jól jönne pár tipp. Mondjuk én megyek vissza sajnos dolgozni, így kicsit könnyebb, mint GYED-ből, de még így is nehéz lesz.
2012. jún. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor már ketten várjuk a válaszokat!Sajnálom,hogy így vagy Te is.Elszomorító,hogy milyen sok anyuka marad egyedül.Bár én itt nem szeretném ha apukák szapulása alakulna ki.
2012. jún. 8. 07:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ja, ez most nem erről szól. Én úgy gondolom, hogy ami nem megy, azt nem szabad erőltetni. Részemről működőképes a dolog, a férjem részéről meg nem. Ennyi, ezen nincs mit túlragozni.
2012. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom,hárman várjuk a válaszokat :(
2012. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ti hány gyerköccel vagytok?Gondolom számoltatok már mennyi pénzt kéne beosztani egy napra.Én azzal vagyok bajba,hogy a nagylányom megszokta,hogy normál keretek között,de azért mindent megkap.Gondolok itt nasira,jégkrém stb.Most napi szinten erre nem lesz elég a pénzem.
2012. jún. 8. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van, a bevételem 1 hónapban 140 ezer körül mozog tartásdíjjal együtt. Ebből kb. 80-85 ezer a rezsi, közös költség + az ovis kiadások (ebéd + csoportpénz + egyéb amit kérnek havonta, és mivel több az egy főre jutó pénzünk, mint meghatározott, ezért támogatást sem kapunk ezekre). Szeptember óta egyetlen egy olyan hónap volt, amikor egyik gyerek sem volt beteg, így a vitaminok és a gyógyszerek is hozzá jönnek a havi költségekhez, ami még plusz minimum 5 ezer ft.

Marad kb. 50 ezer ft. élni, közlekedni, enni, inni, tisztálkodni, mosni, ruházkodni stb. Kb. 1600ft/nap.

Különórára a gyerekeknek, hétvégi programokra, nyaralásra nem telik.


Spórolni csak magamon tudok. Nem járok szórakozni, fodrászhoz, de még egy kávéra sem ülök be sehova. Csak a legszükségesebbeket veszem meg magamnak, és azokat is a legolcsóbb kategóriából.


Ez van...

2012. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem tudom, mennyiből kellene majd kijönni, mert még nem tudom, mennyi fizetéssel vesznek vissza ősszel. De azon már sokat gondolkoztam, hogy min lehet spórolni. Internet díj, kábel tv, mindkettőből elég lesz a legolcsóbb is. Bár tv-t nem is nagyon nézünk, lehet, hogy az felesleges. Vonalas telefon megint csak teljesen felesleges.

Ha ketten leszünk, a kaján is sokat tudok majd spórolni.

2012. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem olyan 2000 ezer/nap fog maradni.Én is magamon fogom megspórolni.Sajnos a kisfiam gyakran beteg napi szinten szed gyógyszert.Asztmás.Elég drága a gyógyszer.Valahogy majd megleszünk.
2012. jún. 8. 09:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy pl. mindig vannak "rendkívüli" kiadások, és a napi 1500ft-ból nem lehet félretenni ezekre. Most a mosógép ment tönkre, múltkor a villanyt kellett csináltatni, előtte a wc-t. Múltkor meg szó nélkül felemelték a közös költség árát JANUÁRIG VISSZAMENŐLEG, és a különbözetet egy összegben be kellett fizetni 2 héten belül.

Nincs kire számítani, szüleim nem élnek, apuka meg fütyül ezekre. A gyerekeknek egy lázcsillapítót nem hoz, ha lebetegszenek.

Persze tudom, hogy jogilag nem kötelessége segíteni...

2012. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na ezektől a hirtelen felmerülő kiadásoktól félek.
2012. jún. 8. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!