Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány gyerek az...

Szerintetek hány gyerek az ideális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy gyermeknek nyilván az az előnye, hogy a szülő mindent meg tud adni, amit szeretne neki, a kettőnek az, hogy a gyermeknek van egy testvére, a három vagy több gyermeknek pedig, hogy nagycsalád és nagyon sok kedvezmény is jár erre. Félreértés ne essék, nem arra gondolok, hogy valaki csak azért vállaljon 3 vagy több gyereket, hogy élhessen ezekkel a kedvezményekkel. Csupán kíváncsi vagyok, hogy szerintetek hány gyermek az ideális és miért ? Várom a tapasztalatokat, véleményeket.

2021. márc. 26. 08:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
57%
1 bőven elég ebbe a mai világba. Pláne amennyi válás van, az apukák is jobban meggondolják, ha nem akarják a fél fizujukat gyerektartásra költeni.
2021. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem 2 az ideális, nekünk 1 van, nem lesz/lenet több.
2021. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
79%
1, maximum 2. Nekem legalábbis.
2021. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk 2 van (fiú-lány) nyolc év korkülönbséggel. Nekünk így ideális, több gyereket nem szeretnénk.
2021. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
89%
Nekem egy az ideális, mert ennyire vagyok képes. Én érzem magamról, hogy nem tudnék kettővel rendesen foglalkozni, úgyhogy nem is lesz második. Ez van. Jobb ott megállni, amit még tud az ember kezelni.
2021. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
77%

Kinek mennyi.

Mi sokat szeretnénk.

2021. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
39%
3-4
2021. márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nincs ilyen "ideális", mindenkinek mások a szempontjai, tapasztalatai.

Van, aki szerint jó dolog a testvér, mert ő szerette, hogy van, más meg mást tapasztalt. Aztán nem mindenki tervez vagy úgy sikerül, ahogy tervezné. Van, aki túl kontrollálni akarja a gyerekét és mindent tökéletesnek szeretne, más meg csak úszik az árral és alkalmazkodik. Van, akinek első is sok, mégis "becsúszik" még valahány és mindet a háta közepére, más meg úgy érzi, az anyaságban teljesedne ki igazán, de a mondjuk az egészsége vagy az anyagiak ezt keresztülhúzzák. És mégis miközben nagyon sokan panaszkodnak, a saját megoldásukat tartják jónak, ami tök természetes önvédelem.

Én a huszas éveiben még el sem tudtam képzelni, hogy alkalmas lennék anyának, hisz az megkötöttség, meg továbbörökítek egy csomó hülyeséget, meg így is túlnépesedés van... Aztán 30-asként úgy voltam vele, hogy egyszerre csak egy, aztán meglátjuk. Aztán amikor azt kihevertem, kúszott be, hogy na jó, talán még egy... most ott tartok exkarrieristaként, hogy nagyon szeretnék még egy harmadikat. Főleg kíváncsiságból, mert ez a kettő is jól sikerült és jól megvannak egymással is, és megérzésem szerint jót tenne a csoportdinamikánknak :D Támogatások meg tök jó, hogy vannak, de anélkül is elfér itthon meg tudnánk etetni. Hamarabb ijesztő lett volna, mert csak két kezem van, de a nagyok mostanra már vannak annyira önállóak.

2021. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
24%
1 gyereket vállalni (csak azért, mert így kényelmes) rettenetes kicseszés vele szemben.
2021. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
97%
Személy szerint én 2 gyereket tartok ideálisnak a mi bevételünkhöz. Szem előtt tartom, hogy nekem 3 testvérem van és a férjem sem egyke. Nem szeretném, hogy a gyerekem tesó nélkül nőjön fel.
2021. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!