Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyereket 2 évesen beirato...

Ha a gyereket 2 évesen beiratom gimnasztikára tényleg túl korán kezdené?

Figyelt kérdés
Még nem aktuális,de felmerült bennem hogy szetetnénk ha tegetséges lenne ezen a terülten,viszont a nagyszülők,ismerősök nem támogatják.Gyerekkoromban én is szerettem volna tornázni,de akkor még nem volt rá lehetőség,szintén a szüleim se támogattak akkoriban se.Felesleges mondjuk nekik hogy megfelelő tanárokkal,edzőkkel nem lehet probléma.Szerintetek hogy legyen?

2021. márc. 28. 18:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a hideg futkosott a hátamon attól, amiket 9-es írt.
2021. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon de nagyon megbántam, hogy erőltettem!
2021. márc. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#12 Mostmár én is kicsit eltértem a témától,de be kell ismerni az embernek is lehetnek hibái amiket később nagyon megbán,de lehet még jó viszony erről eltérve
2021. márc. 29. 07:29
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Egyesület függő is. Az én lányom is rg-zik, versenyeken ők azok akiken a legkevesebb festék van. Heti 3x jár, nem lesz belőle élsportoló. Nekünk ez így elèg, neki is szerencsére. Ovis tornán kezdte ő is.
2021. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%
En is jartam annak idejen,de erdekes modon nem mondta meg senki,hogy mennyi sminket pakoljanak ram a szuleim. Szerettem is jarni,de ez egy kemeny, olimpiai sportag. Rengeteg edzessel jart,hogy a versenyekre felkeszuljunk, rengeteg fajdalomban is volt reszunk, de soha semmi bajunk nem tortent. Itt a problema inkabb azzal van,hogy egyes emberek tobbet varnak a gyerektol es nem veszik eszre,hogy a gyereknek egyszeruen nem valo ez a sport,mert nem birja a fajdalmat, a folytonos edzest, a kokemeny balett orakat, kiabalasokat, nem versenyzo tipus. Ezzel semmi baj nincs,de ha a szulo keptelen ezt belatni es csak a sajat beteljesitetlen almait kergeti ahelyett,hogy eszre venne,hogy a gyerek szenved, az szimplan onzo.
2021. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

"Ne erőltesd rá a gyerekre a saját be nem teljesült álmaidat. Ez az egyes számú hiba a gyereknevelésben."


Ez igaz, de elgondolkodtató, hogy lett az a rengeteg olimpikon? Rengeteg sportot nagyon fiatalon kell kezdeni, hogy igazán eredményes legyen valaki. El nem tudom képzelni, hogy ők mind mindig maguktól mentek, akarták.


Kettős mércét érzek ilyenkor. Teljesen oké, hogy elítéljük a szülői erőltetést. De amikor egy sikereket elért híres sportoló mondja, hogy hát annak idején nem mindig akart a medencébe menni de szülők/edző erőltette akkor ugye csak legyintünk egyet és továbbra is ő lesz a híres példakép.

2021. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó

Nem mindegy, hogy valaki tehetséges és "muszáj" nyomatni vagy valakit csak az anyukája lát annak és úgy nyomatják.

2021. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

16- 2-es vagyok, és bennem aztán nincs kettős mérce, mert pont tojok az élsportra meg az olimpiára, a sportolókat pedig javarészt túlfizetett senkiknek tartom. Tesi tagozatos általánosba jártam, több osztálytársam is profi sportoló akart lenni, hát a harminc gyerekből egynek sikerült, kézilabdás lett, de ő se lett világhírű akárkicsoda, nem csinált nagy karriert. A többi meg tönkrement abba, hogy egyetlen dologra tette fel az életét, mert a szülei nyomatták hátulról, élni se hagyták. Egy volt osztálytársam, az iskola legjobb focisa volt, edzés közben esett össze és majdnem meghalt 23 évesen, azóta az anyjával él és vegetál. Másoknak szalagszakadás, izomszakadás egy edzésen és viszont látásra, mehettek amerre láttak.

Én aztán nem akarnék olimpikont faragni a gyerekemből, de ha valakinek ez a célja, hajrá. Azért legyen b-terv.

Egyébként a kérdező a saját gyerekkori álmát akarja a gyerekére erőltetni, ami messze nem ugyanaz, mint ha a gyerek magától akar valamit csinálni és néha vannak napok amikor nincs kedve. Erőltetni max akkor érdemes, ha a gyerek amúgy szereti csinálni és az edző szerint is tehetséges. De akkor sem szabad túlzásba esni szerintem. A jó szülő-gyerek kapcsolat bármilyen aranyéremnél fontosabb.

2021. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon korai lenne valóban. Kislányom 3 évesen kezdte a ritmikus gimnasztikát, de még ők is csak a nagyon alapokat veszik, inkább még csak játszanak.
2021. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!