Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szülőnek gondolod Magadat?

Milyen szülőnek gondolod Magadat?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 15:34
A kérdező szavazást indított:
meleg - engedékeny
meleg - korlátozó
hideg - engedékeny
hideg - korlátozó
29 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Elég nagy baj, ha ilyen sokan érzik magukat meleg-korlátozónak, mert az nem a "szerető, de szigorú" típust jelenti, hanem azt, aki a szeretetével rátelepszik a gyerekére, és ennek jegyében nem engedi leválni magáról, agyonfélti, ilyenek. Szóval ezt azért inkább ne. :(
2021. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ezek közül #1 melyik a "szerető, de szigorú"? Engedékenynek nem nevezném magam, de nem is telepszem rá a gyerekeimre, viszont nem is vagyok hideg (mármint én a hideget azt érzelmileg értelmezem)


Kötődő szellemiségben nevelem a gyerekeket, ez nálunk azt jelenti, hogy érzelmileg 150%-on ott vagyunk nekik (az apjuk is), de azért igenis vannak határok, vannak szabályok, és ezeket következetesen betartjuk, ezek mentén igazítjuk az életünket.

2021. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én pszichológiát tanultam, azt mondták, az engedékeny ez esetben nem a mindent ráhagyót jelent, hanem ide tartozik az is, ahol vannak szabályok, de azok rugalmasak, nem nyomasztóak, ilyesmi.
2021. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1, még mindig jobb szerintem mint pl az én hideg-korlátozó apám (anyukám meleg-megengedő és apukánk elég kevéssé vette ki a részét a nevelésünkből így összességében nem gond mondjuk). Nálunk mondjuk voltak szabályok, a megengedő inkább arra vonatkozik hogy észszerű keretek között vannak szabályok. Én is meleg-megengedő vagyok, nekem összességében tetszett anyukám nevelési stílusa, de tőle már megkaptam, hogy szigorúbb vagyok bizonyos tekintetben mint anno ő volt velünk.
2021. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!