Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak a gyerek jelenthe...

Tényleg csak a gyerek jelentheti a boldogságot?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk. Dolgozunk. Mindketten 26 évesek vagyunk. Én munka mellett szeptemberben elkezdtem főiskolára járni. Régi nagy álmom teljesült be ezzel, hogy tovább képezhetem magam. A csaladomban az összes unokatestvéremnek vannak már gyermekei. Mind azt mondják, hogy ha megkapom a diplomát az nem boldogság. Csak a gyerek az igazi boldogság. Ilyenkor mindig rosszul erzem magam. Én még nem akarok gyermeket. Nem vagyok gyerek ellenes. A munkámban is velük foglalkozom. A párommal jól megvagyunk építgetjük a közös életünket. Szeretnénk majd babát, de nem mostanában. Úgy érzem, hogy a csaladom többi tagja nyomást próbal gyakorolni rám azzal, hogy még nincs gyerekem. Vagy tényleg nekik van igazuk?

2021. márc. 31. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak a gyerek az.. Bármi mas is lehet boldogság. Karrier, utazás, hobbi, párkapcsolat stb
2021. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Mindenkinek más a fontos. Én utálok tanulni komolyan rémálmomban jelenik meg,de muszájból tanultam, nem diploma, de szakmám van.

Nekem a gyerek volt mindig amire vágytam 18 évesen és 20 évesen szültem utána csináltam meg az éretségit meg okjt ami kis gyermek nevelő,sajnos a gyerekektől vettem el az időt. Most 40 évesen élvezem, hogy újra babázhatok és nem kell mással foglalkoznom.

2021. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más jelenti a boldogságot. Neked jelenleg az, hogy tanulsz, nekik a gyerek, nincs ebben semmi különös.


Csak akkor legyen gyereked, ha te akarod!

2021. márc. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Ne hallgass senkire!

2021. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek más.


Nekem tényleg a családom a legnagyobb öröm. De simán el tudom hinni, hogy másnak meg más. Nem vagyunk egyformák. Akkor vállalj gyereket, ha szeretnél.

2021. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem sok mindentől függ, többek között a te gondolkodásodtól. Három hónapos volt a lányom, mikor meglett a diplomám. Összehasonlítva nagyobb öröm volt a gyerek, a diploma egy mellékes jó volt akkor. Hozzátartozik, hogy mindig szerettem volna gyereket és jött egy betegség, ami miatt kis esélyt adtak rá, hogy valaha összejön, így túlzás nélkül életem egyik legboldogabb időszaka volt mikor megérkezett egészségesen. A tanuláshoz meg mindig volt eszem, sosem jelentettek különösebb gondot a vizsgák, nem kellett rájuk magolni, készülni, úgymond kis rákészüléssel mindig meglett minden, az államvizsga is, így ez úgymond nem volt egy olyan kihívás, inkább csak elvárás magammal szemben, egy állomás, amit szerettem volna teljesíteni, letudni, hogy legyen egy eszköz a kezemben a munkámhoz. Jelentkezem most is egyetemi képzésre a gyerek mellett, nem mondom, hogy nem fogok örülni, ha felvesznek, de tudom, hogy a pontok alapján ez lesz a realitás, az eszem alapján meg az, hogyha meglesz a szorgalmam es kitartásom el is fogom végezni csúszás nélkül. A munkámat is szeretem, tényleg olyan, amit szívesen csinálok, közben új emberekkel találkozok, megismerem őket, beszélgetünk, gyerek előtt sokat utaztam is miatta, sok jó eseményen vettem részt. Öröm, mikor sikerül úgy befejezni egy-egy feladatot, hogy érzem jól sikerült, ez tény. De nekem még mindig nem ér fel azzal az érzéssel, amit akkor érzek, mikor tőlem tanul el valamit a gyerekem, vagy jól megcsinál valamit és büszke vagyok rá, örülök az ő sikerének, vagy mikor csak úgy odajön hozzám, megölel és azt mondja “szeretlek téged”. Nekem ez az “elismerés” többet ér, mint mikor valaki azt mondja, hogy jól elvégeztem egy olyan munkát, aminek a részleteire pár hét múlva már én sem fogok pontosan emlékezni.
2021. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a gyerek jelentheti a boldogságot. Persze, sok embernek igen, de vannak más dolgok is az életben, amelyek fontosak: munka, karrier, barátok, utazás, gasztronómia, hobbik, stb.

Csak azért ne vállalj gyereket, mert a rokonaid rád erőltetik, mert abból csak baj lesz. Majd ha úgy érzed, hogy eljött az ideje, tudni fogod és csak akkor vállalj.

Szerintem nincs azzal semmi probléma, ha valaki önként lemond a gyermekvállalásról, amíg azt nem kényszerből teszi, hanem például karrier miatt.

2021. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Egy diplomát és 3 nagy tanfolyamot tettem le a fiam szüléetése előtt, mind a 4 akkora boldogsággal töltött el, amit azóta is a szívembe őrzök.

Jól eső érzés.

Én azóta nem tudok tanulni, pedig sok társam gyermek mellett csinálta. Minden elismerem nekik.


A gyermek által okozott boldogságot nem ragozom, mert egyértelmű. :)


Én azt vallom, hogy ami nekünk fontos, az boldogságot okoz. Örülök hogy előtte tanulhattam, most a gyermekemre tudok koncentrálni.


Raertek még, azt tedd amit szívből szeretnél.

2021. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy, hogy igazuk van-e vagy sem, mert ahány élet annyiféle életút. És így irreleváns elgondolás, hogy mindekit ugyanaz tesz boldoggá.


Most abban az életciklusban vagy amikor a diploma a siker. Ezt is ki kell élvezni. Majd ha lesz gyereked akkor meg lehet felülírja a boldogságod, de attól nem lesz ez most kevésbbé jelentős pillanat.


Nekem pl. eddigi élezemben az okozta a legnagyobb boldogságot, amikor a férjem bevallotta, hogy szerelmes belém és velem képzeli el élete hátralevő részét. Pedig kaptam diplomát is, volt esküvőm is, lett kutyánk is, most pedig várom a közös babánkat.

De ki tudja, mit hoz a jövő? Nyugodtan éld meg a pillanatokat amik várnak rád, attól nem lesz kevesebb az öröm, ha egyszer a távoli jövőben meg jön valami jobb.

2021. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 30 éves koromban azültem, akkor az volt. 25 évesen viszont, ha késett, rettegés fogott volna el, mert nem akartam, akkor nem lett volna boldogság. Ha nem érzed, hogy minden zsigereddel szeretnéd, akkor nem hoszem, hogy az.
2021. ápr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!