Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan élvezzem ki, hogy még...

Hogyan élvezzem ki, hogy még nincs gyerekem?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettünk volna már babát és most testvéremnek sikerült. Sajnos irigy vagyok rá és arra gondoltam, hogy emiatt kicsit pihentetném a témát. Próbálok pozitívan állni hozzá és kiélvezni ezt az időszakot, hogy ketten vagyunk a férjemmel. Viszont a covid miatt se utazni, se szórakozni menni nem tudunk. Hogyan álljak pozitívan a dologhoz? Mire gondoljak, miért jó most nekem? Mi az ami hiányzik nektek most, hogy már babáztok? Azon kívül, hogy végigaludhatom az éjszakát.
2021. ápr. 7. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Egy-két hónap múlva véget érnek a járvány miatti korlátozások. Nyugodtan kezdj el utazásokat tervezgetni, legföljebb még ne foglalj le szállást.
2021. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Attól, hogy becsapod saját magadat is, nem lesz jobb. Sajnos tudom, milyen ez, nekünk majdnem 6 évig tartott, mire megfogant az első gyerkőc. Utólag visszagondolva persze elvoltunk és sok olyan élményben volt részünk, ami a gyerekek mellett nem ment volna (koncertek, forma1, nagyobb kirándulások, ilyesmik). De összehasonlíthatatlan az életünk akkor és most és semmi sem hiányzik abból az időből. A mi gyerekeink mondjuk alszanak 2 hónapos koruk óta 9-10 órát éjszaka, az alvás tuti hiányozna, ha nem lenne. 😄

Csináljatok sok programot kettesben, nagyobb túrákat, online színházat, stb. De ne várj nagy csodát ettől, hiszen a babát ugyanúgy akarni fogjátok.

2021. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

ALUDJ!!

Mit meg nem adnék egy nyugodt éjszakáért...

2021. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Közös étkezések a férjemmel nyugiban, ágyba reggeli, lustálkodás ébredés után, este egy pohár bor.
2021. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Én tuti betépnék.
2021. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Az hiányzik a gyerek előtti életemből, hogy nem mehetek csak el úgy spontán sehova...boltba se. Minden esetben hozzá kell igazodni. Etetés, alvás miatt. Még csak 5 hónapos. Nehéz, hogy sokszor szervezni, tervezni kell előre.
2021. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Amit a 6os ír, nagyon valid.

Ezen kívül 1 éves múlt a lányom, de az autózás még mindig tortúra tud lenni. Legtöbbször még mindig hátul ülök, ha nem akarom, hogy ordítson (és nem akarom) - emiatt majd jól le leszek szólva, mert mindenki tudja hogy kellene/kellett volna szoktatnom, hogy kussban legyen hátul... De szerencsére a megmondó embereknek nem az én életemet kell élniük, így beleszólniuk sem kell 😏


Ezen kívül használjátok ki, hogy azt csináltok és akkor amikor akarjátok. Gyerekkel - legalábbis egész kicsivel - egyáltalán nem ilyen triviális.

Ha tudsz, tesódnak segíts minél többet, mert szüksége lesz rá, neked meg jó lesz, ha lesz egy hiteles képed arról milyen egy csecsemővel. Nem rózsaszín köd, ahogy sokan gondolják. Ne keverd össze azt a szuper happy érzést, amikor bejelented, hogy jön a baba és a pároddal szerelmesen, könnybelábadó szemmel egymásra néztek, azzal amikor tényleg ott van 0-24ben, minden terhével, kakis pelussal, órákig tartó altatásokkal, hasfájással, éjszakázással és onnantól már sokáig nem lesz olyan, hogy csak ketten vagytok. Ezt sok kapcsolat megsínyli. Te nem erre vágysz, hanem amit elképzelsz a gyerekvállalásról. Most lesz lehetőséged közvetve megtapasztalni. Ezt a tapasztalatot hasznosítsátok a pároddal!

2021. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell kimozdulni otthonról ahhoz, hogy jól érezzük magunkat. Filmezés, vacsi egy pohár bor mellett, alvás, lakás felújítás vagy dekorálás, nagy beszélgetések a pároddal :)

Szerencsére baba mellett is jut időnk ezekre, csak hát nem azonnal.

2021. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Alvás és szex! 😅
2021. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Töltsd fel a ruhatárad mert ha baba lesz csak futtába tudsz majd vásárolni, és próbálgatni ruhákat.
2021. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!