Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várható, hogy a Bexero oltás...

Várható, hogy a Bexero oltás is ingyenes legyen?

Figyelt kérdés
2 gyermekem van és ma javasolta erősen a gyerekorvos. Kb. 100 ezer forintról van szó, sajnos most nem állunk túl jól. Az elmúlt években egyre több fizetős oltás lett ingyenes/kötelező. Igazságtalanságnak tartom, hogy ez a jó moduaknak elérhető, mikor egy fontos oltás. Szerintetek várható, hogy ingyenes lesz?

2021. ápr. 7. 15:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,sőt,az én gyerekorvosom azt mondta, nemsokára ki is vonulnak elvileg azokból az országokból ahol nem kötelezőek..tehát aki teheti,minél hamarabb adassa be mert idővel nem lesz elérhető.
2021. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen az önkormányzat állja pl az első dózist. Ennek érdemes utánanézni. De kötelező ingyenes oltas szerintem nem lesz jó darabig.
2021. ápr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Hu #11, azért ez durva lenne. Attól még, hogy itt nem kötelező sokan szeretnék beadatni, nem mi tehetünk róla, hogy nem az. Én pl már terhesség alatt tudtam, hogy akarom, aztán pár hetes volt a lányom, mikor ment a hírekben, hogy előző évben 12 gyerek kapott agyhártyagyulladást nálunk, 8 belehalt és talán kettőnek nem lett maradandó károsodása. Következő alkalommal egyből szóltam a gyerekorvosnak, így három hósan megkapta az elsőt, viszonylag hamar letudtuk, minket így már nem érint, de azért igazságtalan lenne, ha mások a kivonulás miatt csúsznának le róla/még nehezebben juthatnának hozzá:/
2021. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Szerintem az az igazságtalan, hogy ha ennyire veszélyes, akkor nem kötelező és ingyenes. Fel nem fogom ennek az okát.
2021. ápr. 7. 22:01
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Pedig egyszerű: nagyon-nagyon drága vakcina, maga a betegség pedig relatíve ritka (viszont lefolyását tekintve ugye súlyos, akár végzetes lehet). Ez egy viszonylag új vakcina egyébként, 2013-ban alkalmazták először a világon.


Nem sok jó mondható el a magyar egészségügy állapotáról, de a kisgyermekkori vakcináció világviszonylatban is meglehetősen kiterjedt az oltások számát tekintve. Még így is, hogy ez sajnos nincs a kötelezők között. Külön gáz, hogy a három gyerek kilenc oltására még ki kellett fizetni össtesem 18 000 forint oltási díjat, mert szabadon választott oltás... 😔


(Sajnos amennyi töméntelen pénz elfolyik ebben az országban, hogy ahhoz képest a Bexsero kifizetése minden gyereknek csepp a tengerben lenne, dehát tudjuk hol élünk... Luxusstadionok és omladozó nyomorkorházak országa, messzire visz ez a kérdés...)

2021. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha valaki félrerakja az egyszeri anyasági összegét, már nem nagyon kell kipótolni Ha hozzá raksz havi 5 ezret pluszban akkor megvan z ára mire odakerültök.
2021. ápr. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

15

Így igaz,pl.Angliában a legtöbb oltás nem is kötelező.. de pl.a Bexsero igen. Ki érti ezt..

Tesóm 2 fiának sincs meg minden,mert nem kellett.

2021. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Angliába ingyen van? Mert én úgy hallottam
2021. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18

Igen,mert ott kötelező. Csak ott soman MenB a neve.

2021. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nagyon jó mi ma voltunk 35000 Ft fizettem 🙈🤪
2021. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!