Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire ritka a tudatos gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

A terhességek jelentős része alapból nem tervezett terhesség, csak "becsúszik". A "tervezett" terhesség is többnyire annyit jelent, hogy nem védekeznek és várják, hogy sikerüljön.

De normális felkészülés (pl. dohányzás abbahagyása, egészséges életmód, folsav szedése már a várandósság előtt, ismert betegségek egyensúlyba hozása) az ritka, mint a fehér holló.

Nem egyszer találkozom olyannal, aki terhesség alatt nem javasolt gyógyszert szed, mert eszébe sem jut, hogy gyermekvállalás előtt elmenjen a kezelőorvosához és megkérdezze, hogy egyáltalán lehet-e terhesség alatt szedni, vagy kellene váltani valamire...

Olyan már aztán végképp senkinek eszébe nem jut, hogy ha gyerekkorában nem esett át bárányhimlőn, akkor gyerekvállalás előtt beoltassa magát. Sokaknak ezer éve (vagy soha!) nem volt nőgyógyászati rákszűrése sem a terhesség előtt...


Szerintetek miért van ez?

Ti készültetek a terhességre, vagy "ahogy esett, úgy puffant"?


2021. ápr. 8. 15:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom h te milyen elmaradott helyen élsz, de felénk ez nem jellemző.

Az ösdzes ismerősünk és barátunk TERVEZETEN vállalt gyereket.

A barátnőim és én is rendszeresen járunk rákszűrésre.


Mindannyian szedtünk folsavat, terhesvitamint babavárás előtt is.

2021. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, de a nagy átlagnem ez. És nem az ismerőseimről van szó, hanem egy rakás terhesről, akikkel a nőgyógyászati rendelőben találkozom.
2021. ápr. 8. 15:41
 3/37 anonim ***** válasza:
45%
Ez a világon van így, nem csak az országban. Az oka annyi, hogy a legtöbb ember agyilag egy haszonállat szintjén van, primitív ösztönök vezérlik.
2021. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Én készültem, mivel pajzsmirigy alulműködésem van, és tudtam hogy egyébként se árt. Megcsináltam mindent, amit leírtál, bár én voltam bárányhimlős és egyébként se dohányoztam. Teherbe esés előtt 3 hónappal felhagytam az alkohol fogyasztással is (szilveszterkor se ittam semmit), még egy cukorterhelésses vérvételre is elmentem korábbi IR gondok miatt, elkezdtem kicsit jobban figyelni a kajára újra, és férjem is elment egy vizsgálatra, biztos ami biztos.


Azért csináltuk ezeket, mert körülöttünk sokan meddők vagy nehezen estek teherbe és gondoltam elébe megyek ezeknek. Nekünk második hónapban megfogant a baba így. Nem érzem problémának ettől függetlenül, hogy kicsit készültünk rá fejben is, fizikailag is.


De lehet mások spontánabbul szeretnek élni, én viszonylag kontroll-mániás vagyok, szeretem kézben tartani a dolgokat magam körül. Nekem elképzelhetetlen egy "becsúszott baba", mert már szex közben azon agyalnék, hogy nem védekezünk és ebből gond lesz. Nem hogy utána ne menjek el esemény utániért vagy bármi.


Nyilván az érdekes esetek (6 hónaponta menstruál vagy egyebek) kivételes példák, de a nagy átlag azért nem ide tartozik.

2021. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
Hát én nem szedtem semmilyen extra vitamint, sőt szerettem eljárni bulizni, ott jókat piálni, szerettem jókat enni...olyan igazi egészségtelen kajákat, ami csupa zsír, koleszterin, cukor... A sportolást középiskola végétől hírből sem ismertem. Nem vagyok rá büszke de nőgyógyászhoz is csak a fogamzásgátló recept miatt jártam és mégis 2 hónap alatt terhes lettem ikrekkel aztán 4 hónap alatt sikerült a harmadik gyerek is. A dohányzás kimaradt az életemből szerencsére 🤣🤣🤣🤣
2021. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
49%

Most nem akarok találgatni h melyik régió, illetve h milyen nemzetiségűek ültek ott körülötted.

De megnyugtatlak h szerencsére nem ez a jelkemző.

Egyébként ők valószínűleg most is cigiznek, most sem figyelnek arra h mit esznek. Nem szednek vitamit. Sőt mi több! A gyereknél sem fognak erre költeni, figyelni rá.

2021. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Itt nem az a kérdés, hogy valaki mikor esik teherbe.

Az a kérdés, hogy milyen egészségi állapotban vállalja a terhességet.

Sokan dohányoznak, és mikor megjegyzed, hogy abba kellene hagyni, akkor közli, hogy majd ha pozitív lesz a teszt. Utána persze már nem tudja lerakni, és marad az önnyugtatás, hogy "a stressz többet árt". Ja, persze. Az kicsit sem fontos, hogy mennyivel gyakoribb a méhen belüli retardáció, halvaszülés, lepényleválás, bölcsőhalál stb., ha terhesség alatt dohányzik.

Vagy mikor valaki jön, hogy a pm. betegségére szedi a metotyrint, ami amúgy magzatkárosító hatású az első trimeszterben alkalmazva. "És endokrinológusnál mikor tetszett járni?" "Jaaa, hát ott pár éve nem voltam, de el szoktam menni vérvételre.". Hát remek. Majd a gyerek is megköszöni, ha emiatt fejlődési rendellenessége lesz, főleg, hogy az anyjának annyi dolga lett volna, hogy gyermekvállalás előtt elmegy az orvoshoz, aki átállítja propycilre.

Vagy mikor jön a 20 hetes terhes, hogy hát ő bizony sosem volt bárányhimlős, de most a gyereke meg az egész ovi az, és mi lesz, mit tegyen? Hát bakker, már semmit, imádkozzon, kb. ennyit tud tenni.

Vagy mikor bejön a terhes, és a terhesség elején 130 kg. Ez normális?

2021. ápr. 8. 15:52
 8/37 A kérdező kommentje:

"Most nem akarok találgatni h melyik régió, illetve h milyen nemzetiségűek ültek ott körülötted.


De megnyugtatlak h szerencsére nem ez a jelkemző."


Nem, nem BAZ és Szabolcs, ha erre gondolsz.

És de, ez a jellemző. Hidd el, jó pár éve dolgozom kórházban, több helyen is dolgoztam, nem a legnagyobb cigány népességgel rendelkező megyékben, és de, ez a jellemző.

2021. ápr. 8. 15:55
 9/37 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom hol lenne errol elerheto statisztika, ami hiheto is. Szerintem amugy korcsoport es sokszor iskolazottsag, csaladi hatter fuggo a dolog.

Peldak: egyetemi bologiahoz kotheto diplomaval 30-as csajnak becsuszott, mert nem volt kedve vedekezni....elvetette. x evvel kesobb tervezetten vallalt gyereket, megszulte.

Roma ismerosomeknel elso x gyerek tervezett, erosen csaldcentrikusak, utolso vedkezes mellett, becsuszott, mre kiderult a terhesseg mar el se lehetett volna vetetni, de nem is akartak volna.

Szinten roma 40-es anyuka vedekezes helyett evente ketszer abortuszra megy.

40 folotti osszes ismerosom csak tervezetten vallal es vallalt gyereket. Mind diplomas, rendezett csaladi hatterrel, szuloknel se csusztak be gyerekek.

20-on eves fiatal rokonok kifejezetten keszulnek a gyerekvallalasra (diplomasok).


Altalanos iskolai vegzettseggel sokgyerekes anyuka: becsuszott es tervezett gyerek vegyesen van a gyerekei kozott.



Nem tudom milyen rendelobe jarsz, de sztk-sban sokkal tobb olyannal talalkozhatsz ahol valoban nem sok mindenrol mondanak le az egeszseges babavarasert. Aki tudatos es megteheti az ugye magamba megy el, ami igencsak sok penz alapbol, tehat mar eleve tudatosnak kell lennie, hogy arra meglegyen a penzuk stb.


Szoval en nem altalanositanek. Aki el bele a vilagba az ebben se fog tudatos lenni, aki meg alapbol egy osszeszedettebb szemelyiseg, jovobeli tervekkel, az a gyerekvallalst is tervezi vagy ha ido elott becsuszik sokkal inkabb kesz modositani a tervein.


Dohanyos meg legtobbszor a gyerekert se, de a sajat egeszsegeert se szokik le..ennek nem sok koze van a gyerekvalllasra keszuleshez.



Az en kb 60 gyerekes ismerosomnel 2-nel tudok becsuszott gyerekrol. Ebbol egy szuletett meg.

2021. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nógrádra gondoltam 😁

Ha te ezt eldöntötted akkor miért tetted fel a kérdést?

Fényezést szerettél volna h te milyen figyelemmel ~s gondoskodással csinálod már most? vagy miért?

2021. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!