Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt minden anyuka ennyire jó...

Itt minden anyuka ennyire jó es tudatos szülő lenne?

Figyelt kérdés

Szinte ezen az oldalon bármikor, bármit olvasok mindenki példás anyának mmondja magát! ezalatt azt értem, h senki nem bántja /üti meg a gyereket/, nem orditozik vele, nem hanyagolja el egyáltalán /inkább olvas egy kicsit, addig a gyerek hadd csináljon, amit akar, nézzen tv-t, játszon stb../, tehát mindenki mindig 100%-osan a gyerekre koncentrál! Emellett, csak es kizárólag egeszsegeset ehet a gyerek, ne legyen benne szinezek es társai, mindent a megfelelő időben adnak neki enni, nehogy allergiás legyen stb..!


Ám a valóságban en nem ezt tapasztalom meg csak megközelítőleg sem!!! En jó anyának tartom magam az ismeroseimhez képest, de ha ide jövök olvasgatni, akkor igencsak rosszul érzem magam!


En valóban nem bantom a gyerekeimet, mégcsak nem is csapok egy kicsit sem a kezukre, nem is ismerik a dádá szót, de bizony, ha nagyon mérges vagyok, mert már otodjere mondom, h ne tepd a testvered haját, akkor raorditok! Nem szép dolog tudom, nem is azt mondom, h egyfolytában, csak egy példát hoztam fel! Vagy például igenis megbuntetem úgy, h a sarokba kell ülnie addig, amíg abba nem hagyja a hisztit es tudok vele normálisan beszélni! Az étel kérdésben pedig pl.: nem tomom őket edesseggel, de mindennap kapnak mondjuk fő etkezesek után egy-egy kocka csokit, vagy olvados cukorkat, mivel ezzel veszem rá őket, h egyenek rendesen! Akkor en most szándékosan artok nekik es rossz anya lennék emiatt? Szerintem mindenben ván kozeput, de en itt az oldalon vagy csak a nagyon jót látom, míg az életben az ellenkezőjét! Akkor ez most hogy van?


2013. szept. 13. 22:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%
Te jó anya vagy a valóságban, aki pedig ezen az oldalon ajnározzam magát, az pedig csak jó anya szeretne lenni, de nem az.
2013. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
57%
nem értem miért járok ide...szánalmasak a kérések, szánalmasak a viták, a hozzászólások....
2013. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

En sem értem minek jöttél ide, ha erdemlegesen nem tudsz hozzaszolni, kár pazarolnod az eletedbol azt a pár másodpercet, amíg bepotyogted a jelentéktelen mondanivalod!


Elsőnek:

Kedves vagy, köszi, de elsősorban az érdekelne, h te is, más is látja így, mint én? Hogy itt mindenki szuper a valóságban meg nem éppen?

2013. szept. 13. 22:47
 4/28 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy a többség abszolút a középutat képviseli, legfeljebb az a pár szélsőséges hozzászóló jobban feltűnik.
2013. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%

Hát akkor én is rossz anya vagyok :)

Nálunk is van kiabálás a gyerekre,ha nem ért a szép szóból,a hisztiknél szépen berakom(mostmár magától megy:))a szobájába és ha megnyugszik akkor beszélhetünk.Édességet mindennap kap valamit,mert nálunk is megy a "zsarolás" az evésnél.

Szerintem akik itt azt mondják,hogy ők "tökéletesek" és csak a gyerek létezik és csak az a jó ahogy ők csinálják,na azok gyerekei miatt nem szeretek én játszótérre menni :( Mert pont ezeka gyerekek azok akik nem néznek se kicsit se nagyot csak az övék minden!

2013. szept. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%

Hát én nagyon nem ezt vettem észre. Mostanában már félve olvasom a kérdéseket, mert napi szinten látni itt olyat, hogy valaki azzal büszkélkedik, hogy megverte az 5 hónapos babáját, vagy hogy töltött káposztával eteti a 3 hónapost, esetleg fakanállal verte "hurkásra" a kisiskolás gyereke fenekét.

Én nem tartom magam tökéletesnek, de az ilyesmi nálam kiveri a biztosítékot, és soha nem tennék ilyet. Persze én is néha ráordítok a gyerekre, amikor valamiért ezredszerre kell rászólni és akkor sem hagyja abba, volt már hogy oda ültettem a tv elé (másfél éves), amikor akartam magamnak egy szabad percet, meg ilyenek.

De itt már sokan neveztek "tökéletes szuperanyának", mert valamiben nem értettem egyet valakivel, pl. amikor leírtam, hogy én soha nem hagytam szándékosan sírni a babámat. Azt hiszem inkább arról van szó, hogy ha egy anya elkövet valami hibát, akkor hajlamos azt feltételezni, hogy aki itt azt állítja, hogy nem követte el ugyanazt a hibát (hanem esetleg másikat), akkor az biztos hazudik és tökéletesnek akarja beállítani magát.

2013. szept. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Utolsó te hol olvasol napi szinten ilyen kérdéséket? Vagy ennyire rosszul időzítek, és mire belépek, màr törlik őket? Én nem tartom magam szuperanyunak, nem is osztom az észt másoknak. Néha vicces ahogy egymásnak ugranak az emberek, gyakran elkeserítő és csak a gyerekeket sajnálom.
2013. szept. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
57%

Akkor én is csatlakozok a "rossz anyák" társaságához :)


Szerintem egy igazi jó szülő -akár anya, akár apa - mindent kipróbál a gyerekével kapcsolataban, mivel minden gyerek más és más. Az egyiket így, a másikat úgy kell nevelni. És az út bizony hosszú és döcögős, igenis követünk el hibákat.

Az én esetemben sokszor megbotránkoznak a körülöttünk élők, de nem érdekel. Pl, csak azért, hogy mindenki jobban érezze magát :)

1)ha esik az eső, a fiam páros lábbal ugrál egyik tócsából a másikba. Oviba úgy megyünk ilyenkor, hogy még egy adag ruha és törcsi is van nálunk. De élvezi és boldog. Engem meg megszólnak. Lesz...m.

2)van, hogy a fiam napokig szinte csak gabonapelyhet eszik tejjel meg joghurtot, nagyon rossz evő amúgy. De egészséges, kiegyensúlyozott. (Mások véleménye:min.vérszegény és kórházba kéne vinni, mert nem normális, hogy egy gyerek nem rántott csirkecombbal a kezében járkál egész nap, magyarul veszélyeztetem. Természetesen voltunk orvosnál, kap vitamint pótlásként, de egészséges, nincs baja. CSak ilyen....)

3) hisztiért büntetés jár - volt, hogy a kádban kötött ki ruhástól és zuhanyt kapott...igen, rosszul érzem magam miatta, de abban a helyzetben így utólag visszagondolva sem dönthettem volna jobban. Ritkán hisztizik hál'Istennek, de akkor komolyan kell venni, nem nyugszik le, spanolja magát hányásig, vagy még rosszabb...

... és igen én is csaptam már rá a fenekére dühömben, kiabáltam vele, bezavartam a szobába, zsaroltam, fenyegettem....

DE! Imádom, mindent megteszek érte, tanítom, segítem, és ha kell ott hagyom a félig megfőtt ebédet, hogy vele játszhassak, vagy csak összebújjunk a lepedő alatt és hülyéskedjünk :)

És még sorolhatnám, hogy mi mindent nem jól csinálok, de egy tuti, bárki ismeri a gyerekemet(4éves), udvariasnak, jó fejnek és kiegyensúlyozottnak ismeri.

2013. szept. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 zabmester ***** válasza:

Egy nagy frászt :D

De amúgy szerintem én már többször is leírtam, hogy bizony szoktam néha kiabálni, amúgy is hangosan beszélek alapjáraton, ha pedig mérges vagyok, akkor automatikusan fokozom a hangerőt.

Abból sem csináltam sosem titkot, hogy szokott kapni a gyerek édességet, sosem tiltottam el a csokitól, sőt, a gumicukortól sem (jó, nyilván ésszerű kereteken belül, nem csecsemőkorától eheti, és nem is durva mennyiségben), de a főétkezésekre sem bio alapanyagokból főzök, hanem abból, amit a boltban, zöldségesnél, húsboltban kapni lehet. És igen, szoktunk enni párizsit, virslit, májkrémet is, hiába tartják egyesek ipari hulladéknak, ha egyszer szeretjük, és megfizethető.

És azt sem állítom magamról, hogy mindig, 100%-ban rá koncentrálok, mert neki is meg kell tanulnia lefoglalnia magát, amíg én valami mást csinálok.

Szóval azt koránt sem lehet elmondani, hogy itt mindenki "minta" szülő lenne, csak sokan szeretnek hencegni.

2013. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont az előbb húztam fel magam egy tökéletes anyukán:)

Szerintem inkább azokat emelik ki, amiket jól csinálnak. ezért tűnhet úgy. meg mindenkinek más az értékrendje., pl én nem tartom elhanyagolásnak, hogy amíg elmélyülten játszik,addig elolvasom a leveleimet. másban meg biztos én vagyok a szigorúbb. ráadásul nálunk kb minden nap máshogy alakul: egyik nap minden ragyog a tisztaságtól, kész az ebéd,stb, másik nap pedig minden úszik és a gyerek is meg én is nyűgösek vagyunk.

a válaszok viszont szerintem elég vegyesek. minden szoptatós kérdésre kapsz olyan választ, hogy nem tudta sokáig szoptatni,de jó anya és olyat is, aki 3 évesen választotta el.

nem gondolnám hogy vannak tökéletes és rossz anyák. mindenki jó és rossz is valamiben. mint ahogy a gyerek is. néha imádnivalók, máskor az őrületbe tudnak kergetni. egyik dologban ügyesebbek az átlagnál, másban kevésbé vagy teljesen átlagosak. szerintem ez nézőpont vagy az aktuális lelkiállapot kérdése

2013. szept. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!