Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akinek...

Miért van az, hogy akinek babája születik, szellemileg is visszasüllyed a szintjükre, és felnőtt emberekkel is úgy beszél mintha ovisok lennének?

Figyelt kérdés
"babóca", "tejci", "pocaklakó", "bocitej" de ma az "aprótalpas" tette be a kaput. Nem értem, mi szükség van erre? A gyerekkel nem kell így beszélni, nem nehezebb neki megtanulni a "kutya" szót mint a "vau-vau"-t. Miért gondolják az anyák hogy ez aranyos?
2010. aug. 21. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
55%
Mert lehet ,hogy valójában ők is még megmaradtak gyereknek (infantilis?) Nem tudom valójában, de érdekes..:D
2010. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
77%
Próbálj azért megnyugodni!
2010. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
39%

A pocaklakó cukii :D


A többi engem is irritál.

Hogy miért??...anyák...:) megérthetetlenek.

2010. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
77%

Nem tapasztaltam ilyen szellemi visszasullyedest magamon.Normalisan beszelek mindenkivel.Sott,a kornyezetemben sem talalkoztam ilyen anyukakkal meg.

Nekem egyebkent ezekkel a kifejezesekkel nincsen semmi bajom,kiveve a tejci.

Nyilvan ezek a kifejezesek ahogy novekszik a gyerek egeszseges esetben el fognak maradni.


3 gyerekes,pocakos anyuka.

2010. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
52%
Azt hiszik hogy ez az értelmetlen gügyögés a menő! Szegény gyerekeket sajnálom csak!
2010. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
32%

Tőlem a múltkor egy anyuka azt kérdezte:

Kérsz egy kis ISZI-t? (nálunk amúgy ez az Ipari Szakmunkásképző Intézet neve)Álltam is értetlenül...

Amúgy ez innivalót jelent :-S



Na meg a gyümi, főzi, szopi... :-S

Ez nem aranyos. Legszívesebben szájbaverném.

2010. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
32%
Bprzalom! Lejebb olvastam ezt "babum" majd a kérdés végére odaírja hogy picilány. Miért nem lehet csak annyi hogy "a lányom". Attól még cukimuki angyalbögyörő.
2010. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
Örülök hogy mások is így látják.. Én itt gyakorikérdéseken látok ilyen a legtöbbször, de személyesen is volt hogy ismerősöm szabadkozott, amiért nincs otthon semmi hami... Már nem csak a gyerekkel beszél így hanem a vendégekkel is:D
2010. aug. 21. 22:09
 9/86 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező, neked amúgy van gyereked?

Visszatérve a kérdésre engem is van rengeteg szó ami irritál, de nem csak ezen a téren hanem a szlengnyelvekben is, például a zsír(jó) , vagy a csövi, csumi, stb. Én nem nevezném ezt szellemi visszafejlődésnek egyébként. Nekem is van pl hogy iszit mondok a gyerekemnek, vagy szopit mondok a szoptatásra. Tudod egyrészt a rövidebb szavakat még könnyebben megértik a gyerekek, másrészt nem feltétlenül kell egy pici babát, vagy kisgyereket felnőttként kezelni még, mert hogy hangzana, hogy gyermekem, most akkor megyünk fürödni, utána vacsorázni és következik a szoptatás, majd az alvás és a lámpaoltás. Én szerintem ez pedig eléggé rideg még egy gyermek számára. Főleg hogy ők még szeretnek becézgetni dolgokat, és sokkal barátságosabban hangzik a fürcsi meg a pancsi mint a fürdetés és ilyenek. De kinek hogy tetszik jobban. Szerintem van azért átmenet és vannak eltúlzó dolgok. Nekem például eszembe nem jutna a gyerekemen kivül másnak azt mondani hogy itt az iszid. És mondom nekem is vannak olyan szavak amiket már túlzásnak érzek. De szerintem nem feltétlenül szükséges úgy beszélni egy kisgyerekkel mintha egy egyetemi tanórán ülne. Enélkül is érti és megtanulja a szavakat igy is úgy is. Maximum a szókincse bővül. Semmiféle hátrányos fejlődése emiatt nem lesz. Bár azért mindig felteszem a kérdést ilyenkor hogy azok az emberek akik azzal foglalkoznak hogy más hogy beszél vagy hogy néz ki vagy hogy forditja meg a kanalat a szájában, azoknak tényleg nincs jobb dolguk, mint ezekkel foglalkozni? Persze tudom van az x gomb és nem muszály ide irni. De ez az én véleményem.

2010. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
69%
Majd ha neked is lesz gyereked, máshogy látod. Az hogy valaki így beszél, mi köze a szellemi visszasüllyedéshez? Sőt, ezzel gazdagszik a szókincsük.
2010. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!