Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vett fel valaki császármetszés...

Vett fel valaki császármetszés után oltást mostanában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne, hogy van-e valaki még rajtam kívül ebben a cipőben, és hogy mik a tapasztalatai. Csütörtökre behívtak oltásra, 3 hete császároztak. Tudom, hogy a gyik közössége nem éppen kompetens a témában, de ti felvennétek (/fel vettétek- e) a helyemben az oltást? Félek a magasabb kockázatú trombózis miatt is például, hiába kapnám a pfizert. Érzett bárki bármilyen mellékhatást? Még a császárból sem épültem fel... örülök, hogy lehetőséget kaptam, de olyan sok bennem a kétely is. Aki hasonló helyzetben van, kérem ossza meg velem a tapasztalatait. Köszönöm!

2021. ápr. 19. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Fura, sógornőm is most szült, de csak 6 hét után kaphat oltást. Én elfogadnám a helyedben. Ha a trombózistól félsz, van egy d-dimer vizsgálat, vérből, nem drága és kimutatja ha gond van, oltás után pár nappal megcsináltatod és kiderül.
2021. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

1! Oltás után pár nappal már piszkosul késő!!

Általában oltás után 1-3 nappal alakul ki a trombózis!

2021. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudják hogy 3 hete császároztak? Beszélj a nőgyógyászoddal, háziorvosoddal, védőnőddel. Ők valamennyire kompetensebbek, mint itt bárki. Bár sajnos mindenki csak sötétben tapogatózik. Ha beoltanak lesz ilyen példa is.
2021. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
2 a cikkben 2 napot írtak, bárki rákereshet én most nem fogok, egyébként nem mindenkinél hamar alakult ki a trombózis, szerintem azért, mert nem az oltástól alakult ki ez az állapot, hanem talán attól függetlenül, de ha valakit negnyugtat csináltasson egy ilyen vizsgálatot és akkor megnyugodhat.
2021. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Én nem venném fel . Az indok , hogy a láz elég gyakori tünet és akár egy hétre is legyengíthet az oltás és ott van a kisbabám akit elkell látni .
2021. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

A Pfiezernek van a legkevesebb mellékhatása. A Szputnyiktól és az Astrától dőltek ki körülöttem, a Pfiezertől senki.

Egyébként ha még egy napig vacakabbul is vagy, túl lehet élni.


Én beadatnám. Több mint 3 héttel a császár után már nincs nagyobb trombózis kockázatod mint bárkinek. Pláne hogy gondolom 7-10 napig szúrtad a vérhigítót. Btw a Pfiezernél nincs trombózis kockázat sem.

2021. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
6! A Pfizertől a húgom 2 ujja lezsibbadt, szinte lebénult! 2 hónapja nem érzi a fél kezét, pedig ápolónő! Csak 35 éves!
2021. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

nekem szív ablációs műtétem volt, rákérdeztem a dokinál, hogy ha esetleg most szólnának, kaphatnám-e? azt mondta, minden gond nélkül, nyugodtan. És mit ad isten, hívtak is, de astrát akartak adni, csak aznap még pont kórházban voltam (és azt el sem fogadtam volna amúgy sem), azóta meg kiderült, hogy a kórházban frankón benyaltam a vírust, szall hál isten, hogy nem oltattam rá...

de a lényeg, a doki nekem azt mondta, szabad

2021. ápr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!