Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az István kórházban mostanában...

Az István kórházban mostanában császármetszéssel szült tapasztalatokat szeretnék?

Figyelt kérdés
Első babám lesz, tehát alapból a szülésről csak "internet" tudásom van, de már tudjuk, hogy császármetszéssel fog megszületni a pici, majd novemberben. Olyasmi érdekelne, hogy mit vigyek a kórházba, mire lesz szüksége akár a babának, akár nekem. Ilyenkor is egyből rám teszik a babát vagy külön leszünk? És hasonló vélemények és tapasztalatok, jó tanácsok. Köszönöm szépen!

2014. júl. 22. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miközben varrnak rádteszik a babát pár percre, aztán az apuka kapja meg kb. egy fél órára. Közben téged levisznek az osztályra, addig a baba a csecsemősökkel van. Műtét utsán 6 órával felállítanak, el kell menned zuhanyozni és utána hozzák a babát is. Ezután már végig veled van, fürdetni is bemész vele a csecsemőosztályra.

A kórházban csak köldökápoló alkoholt adnak és popsikenőcsöt, minden mást neked kell vinni. Pelenka, popsitörlő, body, rugdalózó, sapka, kesztyű, takaró a babának. Neked evőeszköz, bögre, wc papír, sampon, tusfürdő, törölköző (2), papucs (2, fürdéshez és a szobába), szoptatós hálóing, eldobható bugyi, inkontinencia betét és köntös. Kb ennyi. Pakolj a szüléshez a babának egy zacsiba külön bodyt, rugdalózót, sapkát , takarót meg pelenkát, ezt elkérik műtét előtt hogy majd ráadják a babára. Apa már felöltöztetve kapja meg.

Ha van még kérdésed nyugodtan kérdezz, 2x szültem ott császárral.

2014. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

A szoptatásban segítenek? Akkor Neked pozitív a tapasztalatod a kórházzal, ha jól értem, ez biztató :)

Hány napot voltál a kórházba? Mennyi ruhát, pelust vigyek a kicsinek? Fognak a kórházban egyébként erről valami listát adni, vagy ezt tudnom kell?

Ha van bármi gyakorlati tanácsod, akkor azt mind szívesen veszem és nagyon szépen köszönöm :)

2014. júl. 22. 12:19
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha jól értelmezem, akkor az apuka is bent lehetett :)
2014. júl. 22. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én 3x szültem ott császárral, legutóbb 1 hónapja. Szerintem nagyon jó ez a kórház. Segítőkészek a csecsemősök, kedvesek a nővérek, úgyhogy jó kezekben lesztek! (Persze akad 1-2 kivétel, de hol nem...) Császár utáni jótanács: mozogj minél többet, úgy sokkal gyorsabban gyógyulsz. Ja, és kérdezz bátran a csecsemős nővérektől!
2014. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Apuka egyébként a műtőben nem lehet bent, de utána veled lehet.
2014. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Apuka nem lehet bent a műtétnél, kint az előtérben tud várni. Alapjában véve nincs gond a kórházzal, de nem szabad túl sokat elvárni. Legyél határozott, kérdezz és kérj segítséget, különben nem segítenek maguktól. Babának számolj napi 2 bodyt, 2 rugdalózót és kb. 5 pelenkát. Én első babával 5 napot voltam bent a másodikkal a 4. reggel hazaengedtek.
2014. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!