Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy(obb) gyerekek szülei!...

Nagy(obb) gyerekek szülei! Nektek hiányzik a baba- és kisgyermekkor? Mit szerettek legjobban az idősebb gyereketek kapcsán, ami most sokkal jobb, mint amikor kicsi volt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, amikor már a gyerekeitek minimum iskolásak, de inkább még nagyobbak, 10-12 évesek, tehát már lassanként kamaszok. Eszetekbe jut néha, milyen volt a gyerek piciként, babának, majd utána 2-3-4 évesen? Ha igen, hiányzik az érzés?


9 hónapos a lányom, csak az előbb bőgtem el magam, hogy ez az időszak mennyire különleges és milyen hamar vége lesz. Az újszülöttkori önmagára már most nem hasonlít egyáltalán, napról-napra veszíti el a "babás" jellemzőit, képzelem mi lesz itt 10 év múlva...


Ezért szólok hozzátok, akiknek már nagyobbacska gyerekeitek vannak, hogy meséljétek el a tapasztalataitokat, mik azok a pozitívumok, amik változtak az idők során, amiket szerettek és élveztek most a gyerekekkel, ami esetleg titeket is meglepett, hogy milyen jó, pedig nem gondoltátok volna? Főleg összehasonlítva a babás évekkel, hogy kicsit felviduljak és legyen mit várnom :D


Köszönöm mindenkinek előre is és kellemes estét nektek :)


2021. ápr. 22. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

nem hiányzik

örülök neki, hogy már nem ordít egész nap

2021. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen 3 éves korig a legjobb, ezért is szültem még 1 et a két nagy mellé 20+ osak😁😁de már a pici is 2 éves😭😭😭 és most szültem, és olyan mint ha a 20asokat is most szültem volna pár éve.
2021. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 akkor te a szerencsésebbek közé tartozol, neked tovább tart a szép világ :)


#2 ez nem segít 😭 de köszönöm a tapasztalatod :)

2021. ápr. 22. 20:04
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 mármint a lelkemnek nem segít, nagyon szomorú belegondolni, hogy 3 éves koráig lesz csak cuki, és utána úgy... van. Vagy én nem tudom elképzelni, milyen lesz nagyobbként, mit várjak lelkesen.
2021. ápr. 22. 20:05
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Én nem szerettem ezt az időszakot. Ha eszembe jut, milyen volt piciként, rossz emlékek jönnek elő. Hasfájós, sírós baba volt, akinek soha semmi nem volt jó, rosszalvó volt, nagyobb korában hisztis, lefelüdt a bolt közepén és sírt, ordított, visított, mindenki minket nézett, ha mentünk valahova, nem akart megülni egy helyben.... áhh borzalmas volt. Most sokkal jobb, hogy nagyobbak.
2021. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Hiányzik néha amikor kisbaba volt. Jó nem az az időszak, amikor óránként kelt. Inkább onnantól amikor elkezdett mászni. Van ami nagyon nem hiányzik. Például a fogzás a hasfájás a sok betegség.

Most 9 éves.

2021. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Jaj nem azért tovább is van bennük báj, de sajnos akkor már ott a meló és kevesebbet lehet együtt leni.

Ebben a 3 évben meg csak ők vannak.

2021. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is szokott hiányozni a baba- és kisgyerekkor, elnézem őket néha, hogy milyen édes, hurkás kis babák voltak, most meg mekkora nagy lovak. Pedig nem is, még csak alsósok. (9 és 11 évesek) :) Én a következőket szeretem abban, hogy nagyok:

- Egyszerűbb velük az élet, pl.simán leugrom a boltba, őket meg fenn hagyom, nem igényel külön szervezést és egy félórás öltöztetést, hogy lemenjünk tejért.

- Itthon is egész nap békén hagynak, talán jobban is, mint szeretném.

- Nem kell rájuk egész nap száz százalékosan odafigyelni, nem csinálnak ön- és közveszélyes dolgokat (nem isszák meg a sampont, nem hajolnak ki az ablakon stb.)

- Ami pedig a legjobb: iszonyú jófejek. Jó velük lenni. A kicsivel, ő kislány, nagyon egy hullámhosszon vagyunk, imádok beszélgetni vele. A nagy fiú, őt inkább csak bámulom, mennyi minden érdekli, és ezekben mennyire el tud merülni. Nagyokat nevetünk együtt, szeretünk közösen filmet nézni (és én is élvezem), ilyenek.

2021. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Még csak 5 és 7,5 évesek, de mindig azt mondom, addig volt jó amíg ott maradtak ahová tettem őket!

A kisebbel igazán nincs baj, nem is volt, de a nagy az első perctől az a mindenért ordítós fajta, de legalább arra lehetett fogni, hogy nem tudja máshogy elmondani a baját. Mostmár hiába iskolás, egyfolytában csak a hiszti és a veszekedés megy, nála talán 1 kicsit nyugodtabb évünk volt, mikor a kisebb érkezett, aztán megint bekattant és évről évre rosszabb! Borzasztóan rettegek a tinikortól!

2021. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Az enyém 10hónapos. Élvezem, hogy pici még, meg hogy szopizik és odabújik olyankor. De azt is jó megélni, h.egyre okosabb, egyre jobban társ, partner. Lehet vele együtt nevetni, játszani nem csak fekszik, mint egy kis magatehetetlen baba.
2021. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!