Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki ránézésre meg tudja mondani, hogy milyen nemű lesz valakinek a gyereke és olyan lesz, vagy csak beképzelem?

Figyelt kérdés
Nem a has formájáról, hanem ránézek párokra, és "tudom", hogy milyen gyerekük lesz, milyen nemű gyerek "illik" ahhoz a párhoz. Még akkor is, ha nem terhes, akkor is tudom, hogy milyen nemű lesz, ha lesz gyerekük. Ez nemcsak átlagembereknél, de hírességeknél is mindig bejön, viszont a saját terhességeimnél nem jött be ez a "képesség". Csak másoknál. Ilyen van? Másnál is előfordul?

2021. ápr. 23. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen nincs.
2021. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, 50% esélyed van eltalálni.
2021. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak szerencséd volt. 50%, hogy igazad lesz-e egy adott esetben, úgy simán bejöhet sokszor.
2021. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

De igen, van, csak ez nem képesség, hanem bizonyos külső- és belső tulajdonságokhoz, társadalmi ranghoz, helyzethez különböző számú és nemű gyerekeket társítasz.


A szép, előnyös külsejű emberekhez általában lánygyereket társítanak az emberek. Például egy gyönyörű modell mellé jobban illik egy kislány, mint egy kisfiú. Viszont gazdag családoknál az első gyerek (régi hagyományok, társadalmi szokások szerint) fiút várnak, mert ő fogja az apja után örökölni a "trónt".


A sorozatokban, filmekben ha két gyerek van, akkor egy szegényebb (vagy ha jobban tetszik akkor nem gazdag) családban ha két különböző nemű gyerek van, a lány az idősebb. Viszont ha a TV-ben gazdag családban két gyerek van, akik különböző neműek, általában ott a fiú az idősebb.

Az előnyös, jóképű férfiakhoz általában kislányt társítanak, aki apuci szeme fénye, mert az úgy jól néz ki.


Nyilván, ha valaki gazdag, csúnya, a párja meg szép és szegény, akkor nem tudom, hogy mi van, ki mit társít hova, nyilván a nézőpont is számít, hogy honnan nézed: a külsejéhez vagy a társadalmi helyzetéhez méred.

2021. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Csak szerencséd volt. Én is az estek 90%-ában eltalálom, de csak is a külsőt figyelembe véve.
2021. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

Szerencsén alapszik. Akiket eltaláltam hírességeknél:

Nicki Minaj kisfia

Tápai Szabina kislányai

Kasza Tibiék kislánya


Viszont én Aleskánál szentül megvoltam győződve, hogy kislánya lesz. Hát kisfia lesz.

2021. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Miért kell lepontozni a 4. válaszadót, amikor jót írt? Ez tényleg így van, így látják az emberek.
2021. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen nincs. Csak szerencse. Ráadásul csak fiú vagy lány lehet, 50% esélyed van arra, hogy eltaláld.
2021. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk mindenki fiút mondott, tippelt, azt gondolta az illik hozzánk. Egyetlen ember mondott csak kislányt, illetve egy ismerős asztrológus (nem ilyen kókler kristálygömbös fajta) is ránézett a képleteinkre és egyértelműen kislányt “látott”. Nos, nekik is lett igazuk mert kislány lett, méghozzá ha akarna sem lehetne lányosabb kislány, most 3 éves.
2021. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Max. akkor lenne igazad, ha minden embernek olyan nemű gyereke születne, amilyen "illik" hozzá. Ami nyilvánvalóan nem létezik.

A másik meg az emlékezet torzítása, ha megtudod a gyerek nemét, hajlamos vagy csak arra emlékezni, mikor olyan nemű gyereket társítottál hozzá.

2021. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!