Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A rendezett környezet, és a...

A rendezett környezet, és a tisztaság iránti igény genetikai adottság, vagy nevelés kérdése egy gyermeknél?

Figyelt kérdés
Hány éves korban lehet észrevenni,hogy trehány,vagy rendszerető lesz?
2010. aug. 22. 13:29
 1/8 A kérdező kommentje:

Én átlagos családból származom.Utálom a házimunkát,de megteszem ami a rendezett környezethez kell.A férjem családja,viszont kifejezetten trehány...

Nincs semmi kifogásuk a takarítás,pakolászás ellen,csak épp maguktól nem veszik észre,hogy mit kellene csinálni.Vagy éppen fenntartani nem tudják a rendet a környezetükben.

Akkor most a gyerekeimtől mire számítsak?

Köszönöm a válaszokat.:)

2010. aug. 22. 13:33
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is átlagos családból származom.

Nem vagyok beteges tisztaság mániás de szeretem a rendet ézért mindent megteszek hogy a környezetem rendezett és tiszta legyen. Van egy húgom aki meg kifejezetten trehány. Pedig egy családban nőttünk fel. Én kislány koromban is mindig takarítottam a tesóm nem.

2010. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 margoz ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése,amit lát elfogadja ,természetesnek vesz,de késöbb ez alakul az ovi,az iskola,a baráti közzöség hatására,hol lefelé,hol fel felé,A trehányság az lustaságból és butaságból ered,nincs köze még az anyagiaknak sem.Gyereket már attol kezdve kell irányitani erre,amikor már megy ,eszik,ha mindig együtt elteszük a játékokat,meg mossuk a kezünket evés elött,meg ha nagyon koszos a ruhánk akkor leveszük,nem megyünk cipövel az ágyra,stb,stb, akkor ha mindig együtt csináljuk és látja akkor szinte a vérrévé válik,és neki az a természetes hogy rendet tartson magán és maga körül.
2010. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bár még kicsik a gyerekek,úgy veszem észre,hogy az egyik jobban rendszerető.Nem tudom eldönteni,hogy azért mert fiú,vagy mert az apjától ezt látja,vagy nem vagyok elég következetes vele szemben amikor rendre nevelem...

2010. aug. 22. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én eléggé szeretem a tisztaságot, rendet. A párom szanaszét hagy mindent.

A 20 hónpos kisfiúnk egyfolytában takarít és hordja az apja után elhagyott dolgokat, hogy tegye el.

Szemetesbe kidobja a szemetet, kérés nélkül. Szerintem, legalábbis remélem, hogy a kisfiam is rendszerető lesz. Én elvárom majd tőle, ha mégsem.

2010. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a rendet.Mindeki után rendet teszek egy bizonyos határig.A párom is elpakol maga után és a 2 éves gyerek is ehhez van szoktatva.Játék után helyre tesz mindent.Ha a szőnyegen átesik visszahajtja, kidobja a szemetesbe a szemetet....stb stb.Szerintem látja , de mondom is neki.

4 éves keresztfiam helyett minden meg van csinálva olyan is a szobája.De ha el jön hozzánk és itt szétrámol, bizony itt helyre tetetem vele!

2010. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 margoz ***** válasza:
Igen a kisebbik gyereket mink rontjuk el,mert ö még kicsi,de meg lehet neki is magyarázni,ha elö tudja venni a játékot,akkor el is tudja pakolni,meg van ö is olyan ügyes mint a nagyobbik,ö is meg tudja csinálni.De persze ha azt látja hogy csak anya pakol,apa nem.akkor miért is ne választaná az apa példaképet,ebböl késöbb sok vita lehet,mert elöbb utobb a nagyobbik is meg kérdi,hogy neki miért kell,ha apának nem,el kell érni hogy apa is pakoljon,mert csak igy lehet nyugodtan gyereket nevelni,és ráadásul ez késöbb csak elöny lesz a gyerek számára és a szülöknek is,mert nem ugy fog ki nézni a lakás mint a csatatér,és nem fogja az anyuka cselédnek érezni magát.
2010. aug. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen,sokat ront a helyzeten Apa...

Miért ne lehetne mindent széthagyni,ha ő is ezt teszi?Mondjuk már sokat fejlődött a 10 év alatt...

Reménykedem benne,hogy mégiscsak sikerül az én értékrendemet átadni a gyerekeknek.:)

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként a kisebb a rendszeretőbb.ha a nagyobb olyan trehány lesz,mit az apja családja,akkor kiugrom az ablakon.:)

2010. aug. 22. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!