Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák Ti eleget...

Kisnita kérdése:

Kisgyerekes anyukák Ti eleget takarítotok? Mennyire van nálatok tisztaság?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a gond nálunk, de itt soha nincs tisztaság. Nem vagyok egy tisztaságmániás, de minden nap takarítanom kell valamit mert szó szerint KOSZ van amitől megőrülök. Úgy érzem sosem érek a végére és ezért kedvem sincs elkezdeni. Az a legrosszabb, hogy hiába rakok rendet egy fél óra és kezdetem is elölről. Olyan még nem volt, hogy egyszerre minden szobában, minden helyiségben rend és tisztaság legyen, mondjuk elég nagy a ház. Mit rontok el? Vagy egész nap takarítani kell a tisztaságért annak akinek gyereke meg férje van? Ti hogy csináljátok? Nem tudom elképzelni, hogy aki dolgozik és mellette gyereke van az hogy csinálja...? Vagy náluk nem is kell olyan sűrűn mert egész nap nincs otthon a család és nincs ki után takarítani?

Meséljetek Ti hogyan csináljátok hátha adhatunk egymásnak jó tippeket, rám nagyon rám férne...


2011. máj. 20. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A gyerekeim 1 és 3 évesek. Nem arról híresek, hogy vigyáznának a tisztaságra, rendre:)

Én már feladtam... Fürdőszoba hetente 1X, porszívózás szintén 1x, hacsak ki nem borul valami. Konyhát, étkezőt mosom gyakrabban fel, mert ahol esznek ott mindig nagyobb a kosz.

Játszóról ha hazajövünk, akkor az ajtó előtt pólóig levetköztetm őket, aztán irány a fürdőszoba, így kevesebb homok jut be a lakásba.


Rendet legtöbbször csak este rakunk, előtte felesleges, mert tart kb. 10 percig, és a kicsi kiborít valamilyen játékos kosarat.


Ne aggódj, másnál sem jobb a helyzet, majd ha nagyobbak lesznek, talán kicsit jobban odafigyelnek ők is a rendre (vagy nem...)

2011. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2,5. Nekem mázlim van vele, nagyon szeret velem takarítani. (mééég) és igazából a kezdeti nehézségeket leszámítva - mit ne vegyen a szájába, mit ne fogjon meg stb- már nagyon ügyes. van mini felmosója és jön megy vele. Szóval bevonom amennyire lehet még ha lassít is. Egyébként meg így is kosz van. Városi lakás, iszonyat por - kétnaponta porszívózom mert 2 nap után lehet rajzolni a bútorokra a porba....és félpercenként szétpakol, kilöttyent valamit, kenegeti a kezét. Sztem ez ilyen még egy ideig..kitartás!
2011. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ami nagyon szúrja a szemem az a piszkos asztalterítő, maszatos konyhapult, asztal, szőr, fogkrém meg hajzselé darabos mosdó, vízcseppes tükör, meg mikor úgy összegyűlik a por a fehér kádon meg mindenhol egy! nap alatt. A fürdőt naponta takarítom, de nincs olyan nap, hogy ne találjam meg a mosdóban a hajamat vagy a párom arc szőrét vagy valami kis dzsuvát.

Még szeretném is a takarítást ha lenne egy kis idő mikor élvezhetném a tisztaságot és csak gyönyörködhetnék benne, de nincs :S Anyám szerint hisztérika vagyok és nem érti hogy tudok a gyerek mellett bármit is csinálni mert hogy neki a 3 gyerek közül egy sem volt ilyen eleven. Mondjuk azt én is gondoltam, hogy ritka az olyan gyerek aki képes felzabálni a kutyatápot a kutya táljából meg wc kefével végig menni a bútorokon meg eldugni az ágyneműbe...

Ja és a kutya! Na Ő az egyetlen aki segít nekem a rend rakásban és nem hátráltat. Amikor a gyerek ledobálja a kaját hívom a kutyát és szépen feleszi, nekem csak fel kell mosni utána, a kecsaptól a száraz tésztán keresztül a virsliig mindent felszed a Susu. Ajánlok mindenkinek otthonra egy kis kutyát aki takarít :) Komolyan mondom szuper és még be sem kellett tanítani, extra intelligens :D

2011. máj. 20. 20:40
 4/11 anonim ***** válasza:

2,5 éves kisfiú, nem takarít velem, de felszólításra kisebb segítséggel elpakolja a játékait.

Először is azzal tisztában kellett lenned, hogy a nagy házzal sok takarítás jár. Én ilyen szempontból imádom a kétszobás lakásunkat, mert 3 óra intenzív takarítás után csillog-villog az egész (igaz, ilyenre nem sűrűn van lehetőségem munka mellett).

A férjednek igenis jelezd, hogy a fürdőt/mosdót használat után szíveskedjék rendbe rakni. Ha kell, keljen fel reggelente 5 perccel korábban. Vagy ha gonosz akarsz lenni, ébreszd te kedvesen ágyban kávéval, majd ha indulás előtt téblábol, kérdezz rá a fürdőszoba állapotára. S figyelj erre te is oda. Kelj fel egy fél órával hamarabb, mint a gyermeked, s nyugodtan le tudsz zuhanyozni, s rendbe tudod a fürdőt is szedni. Persze, ha reggel még főzni is akarsz, a fél óra nem lesz mindenre elég.

A gyermeked egyre önállóbb és okosabb lesz, rajtad múlik, mire tanítod meg. Amíg ilyen csibész, pakold el azokat a dolgokat, amivel kárt csinálhat. Pl. a házban laktok, miért van a lakásban a kutya táp vagy a tányérja. Az udvarra meg egyébként sem biztonságos egyedül kiengedni a kisgyerekeket. A wc-kefe muris (bocs, de ezen a férjem is jót röhögött, s ismét megjegyezte, hogy összetehetjük a kezünket, hogy csak ennyire huncut a fiunk, pedig ő is tud érdekes dolgokat művelni), s mindig lesz olyan, amire nem gondoltál.

A konyhapultot minden használat után letörlöm. A titka, hogy ne tárolj rajta semmit (vagy csak egy-két dolgot), így csak egy mozdulat, s nem kell előtte pakolászni.

Ha poros a kád (sajnos nálunk is ez van), elég ha csak lezuhanyoztatod, mikor te magad is fürdesz. Nem kell minden nap vegyszerrel végigtakarítani az egész fürdőszobát.

Az sajnos, hogy nincs otthon egész nap a család, még nem jelenti azt, hogy nem lesz koszos a lakás. Elég, ha csak a bölcsis fiam gondol egyet, s végigrohan kinti cipővel a lakáson, vagy a homokozóból felhozzuk a két zsák homokot (én az előszobában vetkőztetem alsónadrágra, s irány a fürdő), vagy szellőztetünk, s bejön a por, vagy a fürdőszobai bojlerből kiszáll a por. Mellesleg sötét színű bútoraink vannak, így azonnal látszik rajta minden.

Egyébként meg nyugi, előbb-utóbb immúnissá válsz a fürdőszobai vízcseppes tükörre.

Egyébként hetente kétszer porszívózok, egyszer felmosok, port törlök, fürdőszobát takarítok (csempemosással), kéthavonta hűtőt olvasztok. Mivel villanytűzhelyünk van, azt minden este, míg apa fürdet lesuvickolom. Ha nagyon homokos az előszoba, még a porszívózás is bele szokott férni. De ez idő alatt szoktam elmosogatni és cipőt takarítani is.

Szerintem az egész takarításnak az a titka, hogy alapvetően rend legyen a lakásban, s mindennek meg legyen a helye, s mindenki (lásd felnőttek) használat után tegyék is vissza oda a dolgaikat. Ha csak a gyerekjátékokat kell felkapkodni takarítás előtt, gyorsan lehet haladni.

Ja, és a csecsebecséket sem gyűjtjük. A párom bepróbálkozott, de egy idő után megtelt az erre a célra kiutalt szekrénypolc, s most már ő is rájött, hogy szelektálni kell.

2011. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az asztalterítőről annyit, hogy mivel hajlamos a fiam magára rántani, csak akkor használjuk, ha vendégek vannak. Utána meg rögtön megy a mosásba.

Utolsó voltam.

2011. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahol gyereke(ek) van(nak) ott felejtsd el az állandó tiszatásot.

Én reggel felseprek, felmosok a konyhában, nagyjából heti 1x takarítok, de semmi látszatja.

Ráasásul konyhaa kertre nyilik, így minden koszt behozunk.

De lesz@rom és az állandó rendrakást is.

Vannak ennél sokkal fonosabb és élvezetesebb dolgok is.

2011. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon jók vagytok :) Kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a mizériámmal.

A Susu benti, csak wc-zni jár ki. A táp az ebédlőben van a falra szerelt konyhaszekrényen, mondjuk ez nem akadály a fiamnak, odatol egy széket, fel a konyhapultra és már eszi is, most kipakoltam a legfelsőbb polcról és betettem leghátra, hogy ne érje el, na de most én is székezhetek :D Ha hallom, hogy tolja a széket már tudom, hogy mit akar és egyből közbe lépek, a múltkor a wc-ről álltam fel mert akkor is mászott :D Nálunk úgy van, hogy az udvarról az ebédlőbe jövünk be, onnan nyílik egy ici-pici főző fülke, de nagyrészt az ebédlőben csinálok mindent mert a konyha csak annyi hogy pont meg tudok fordulni benne. Szóval ha a fiamat kint hagyom arra az időre még beszaladok valamiért rálátok meg az ajtó amúgy is mindig nyitva van ilyen jó időben. A ház oldalán van egy kis kapu (gumipókkal is zárjuk) így nem tud előre menni a kis kertbe. A kút be van drótozva, egyszer azt álmodtam, hogy bele esett a gyerek és azóta rettegek, a garázs ajtót nem tudja kinyitni, a nagykapu is kulcsra van zárva mindig és fel van akasztva, mert azt már ki tudja nyitni. Igyekszem mindent gyerekbaráttá tenni, persze az ördög sosem alszik ezzel én is tisztában vagyok, de nem is hagyom felügyelet nélkül. Okos gyerek ő nagyon, de amennyire okos annyira rafinált is. Segítőkész egyébként, szeret teregetni, ruhát pakolni, felmosni, csak olyan dolgokba is beszáll amikbe inkább nem kellene.

Amíg egy szobás kis panelben laktunk könnyebb volt, de ezzel a baromi nagy házzal nem tudok mit kezdeni, 3 szintes ház, nagy a lépcsőház, csak a konyha meg a fürdő kicsi. Csak két szintet lakunk, de így is elég. Így 5 szoba van használatban, mondjuk az 5. csak ritkán, ott szoktam dolgozni. Van két 8x8-as szoba lent, az egyik a gyerekszoba a másik a hálónk, + van még egy fél szoba ahol ruhák vannak meg a varrógépem, télen szárító meg virágok. Fent egy L alakú szoba, itt alszik a párom és egy kis szoba ami a munkaszobám. A padlás térbe már nem tudom mióta nem mentem fel, de ott is van 4 nagy helyiség. Ott is szeretnék kitakarítani, de sosem jutok el odáig.

2011. máj. 20. 22:41
 8/11 A kérdező kommentje:
A gyerekszobára meg a párom szobájára elég sűrűn rázárom az ajtót és próbálom elfelejteni, hogy egyáltalán vannak. :D
2011. máj. 20. 22:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugi másnál is így van, nekem 1,5 éves a lányom.

Imádom a kutyákat van is kettő, de a lakás az a miénk, én semmilyen állatot nem hozok be, kivéve pl. ami akváriumban van. A kutyaszőr az amivel nem birkóznék meg, az tuti.

Én így csinálom: Hetente 1x vagy 2x porszívózok, port törlök, felmosni az előszobában, konyhában naponta, szobákban 2-3 naponta. A fürdőszobát hetente takarítom vegyszerrel, de naponta le kell törölni a mosdót, zuhanyzót. A WC-t minden nap. A heti 1x nagyobb takarítást, úgy csinálom, hogy előző nap készítek annyi kaját, hogy másnapra is elég legyen, így azzal nem kell foglalkoznom.

A játékokat este pakoljuk el, volt egy idő, hogy állandóan pakolgattam, na az megszűnt, mert most egész nap abból állnék ki :)

Mosni hetente 2x-3x szoktam, napi 2-3 adagot, vasalni, heti 1x. Mosogatni naponta, a konyhapultot amint koszos letörlöm.

Össze lehet egyeztetni, mi így is minden nap elmegyünk 2-3 órát sétálni, játszótérre. Nem bírom a koszt, a rendetlenséget.

2011. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nem vasalok, nem is tudok pedig állítólag pofon egyszerű, de én nagyon utálom :S Inkább úgy teregetek. Van vasalóm, de évente csak talán 1x használom.

Susu szőre nem hullik, meg amúgy is nyírom géppel rendszeresen. Szerencsére nem kell utána takarítani. Nekem tiszta haszon ez a kutya, testvérpótló a gyerekemnek és segít a takarításban. :)

2011. máj. 20. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!