Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha régóta próbálkoznátok...

Ha régóta próbálkoznátok babával sikertelenül és egy rokon felajánlaná az összes babaholmijukat, rosszul esne? Illetlenség ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

A féltestvérem 3 éves, a babadolgai állnak egy üres szobában, ami ki lett nevezve emiatt "tárolónak". Anyámat mikor terhes lett, elkapta a vásárlási láz és vagyonokat költött ezekre a dolgokra, rengeteg minden külföldről lett véve pl. Ezért most kidobni nincs szíve, mert az öcsém első ruháinak semmi baja (kinőtte őket csak), vagy a kiságy is szinte új, mert az első szülinapja után lett átköltöztetve a szobájába, nem sokkal a második szülinapja után pedig kapott egy nem rácsos ágyat.

Nálam még jó ideig nem lesz aktuális a babatéma (17 vagyok), és anyámmal a stílusunk sem hasonlít. Ő szeretné ezt mind odaadni az unokatestvéreméknek, mert hogy ők úgyis most szeretnének kisbabát.

Ez igaz, de a "most" lassan 3 éve tart, volt már két lombikprogramjuk is (legalábbis nekünk kettőt mondtak el). Mind a ketten voltak már orvosnál is, unokatesóm egy időben természetgyógyászhoz és pszichológushoz is járt emiatt. Szerintem nagyon morbid lenne, ha anyám most minden babaholmit, babaruhát odaadna nekik, ők meg nézegetnék ki tudja, meddig. Ráadásul az ő lakásuk nem nagy, nincs lehetőségük arra, hogy legyen pl egy tárolós szoba, mint nálunk. Van nekik a hálószoba, meg egy dolgozószoba ideiglenesen, mert az lenne később a babaszoba.


Szerintem bántó erre már csak rákérdezni is, de ő köti az ebet a karóhoz.


2021. ápr. 27. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok ilyen helyzetben, így nem tudom, hogy rosszul esne e, de szerintem megérthető lenne, ha ők megbántódnának kicsit. Meg eleve idétlen lenne mindent rásózni valakikre, akiknél még (sajnos) útban sincs a baba.

De én eleve gyűlölöm mások használt cuccait hordani vagy bármi, nekem mindig rohadt kellemetlen volt, ha rám akartak sózni valami használt ruhát. :D

Vagy hozza fel anyukád, ha már úton van a baba, vagy adja el.

2021. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem fogadnám el. Mi is kaptunk rengeteg mindent, sok helyről. De mindenkinek elmondtam, a 12.hét után...


Addig semmit.


Unokatesóm a pozitív teszt után összevasárolt mindent, a 11.héten elvetélt. Utána ott ült a babacuccok felett és pszichologushoz járt

2021. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Hárman vagyunk testvérek. Kettőnknek már vannak gyerekei (többet egyikünk sem tervez már), így egy szuper baba felszerelést tudunk átadni majd a harmadik tesónknak. Addig bizony mi tároljuk, amíg nem jelenti be, hogy terhes. Én is már odaadnám, de nem jött még el az ideje. Sőt még meg sem említettük neki, hogy ezek a babadobozok már csak rá várnak. Tudja, hogy vannak, de nem akarjuk ezzel nyomasztani. Mondjuk neadjisten nem lesz gyereke, akkor mégis meddig nézze ő a dobozokat és milyen érzés lenne megválnia tőlük.
2021. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Rákérdezni nem bántó.

Az más kérdés, hogy jelen helyzetben szinte biztos, hogy nem kérik, már csak a tárolási problémák miatt sem.


De ha ti is szabadulnátok tőle, akkor őszintén meg kell mondani nekik, hogy amit most nem visznek el, azt elajándékozzátok vagy Vöröskeresztnek adjátok vagy mittudomén, szóval mondjuk egy év múlva már hiába kéne. Lehet, hogy akkor átnézik, és néhány értékesebb, kisebb helyigényű dolgot elvisznek.

2021. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Még valami.

Persze az is lehet, hogy szüleiknél nagy a ház, és ott nem gond évekig tárolni sem.

SZóval rákérdezni mindenképp érdemes.


Az, hogy morbid, azzal nem tudok mit kezdeni. Ha meg nem kérdez rá anyukád és úgy elajándékozza, akkor meg akár sértődés is lehet belőle.

2021. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesómék 1 éve próbálkoznak babával. Nem hozom szóba a dolgot ha ő nem.

A baba cuccot amit neki szeretnék adni eltettem a gardrób mélyére. Majd akkor odaadom ha terhes már.

Addig szerintem (főleg ha kicsi a lakás) nem praktikus, és tényleg fájdalmas.

Nekünk is 1 év után jött ösdze a baba. Nem szívesen kerülgettem volna a babadolgokat itthon. Csak emlékeztetett volna arra hogy nincs még ott

2021. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudjátok tárolni abban a szobában, akkor én a rákérdezéssel is várnék még. Ha nem akarjátok tovább tárolni, akkor rá lehet kérdezni, hogy szükségük van-e rá, de csak úgy ne legyen odahordva. Meg lehet nekik mondani ha nem kell nekik, akkor el lesz adva, vagy vöröskeresztnek adva.

Mi férjem tesójától még akkor kezdtünk el kapni baba cuccokat amikor még nem próbálkoztunk a babával. Azóta kiderült, hogy nálunk ez nem egyszerű. Több mint 5 éve küzdünk, rengeteg gyógyszer, 5 inszemináció, 4 lombik, 2 vetélés (holnap derül ki, hogy 3 vetélés lesz-e. vagy terhesség). Őszintén szólva a 2.vetélés után legszívesebben eltüntettem volna az összes baba cuccot, hogy ne is lássam (persze nem kidobni gondoltam, csak szülőkhöz akár). Megkértem férjem is, hogy kérdezze már meg a tesóját ha mégse sikerülne/feladnánk akkor tesója szerinte mit csináljunk a sok cuccal. Nem biztos, hogy akkor nekem pl lenne lelkierőm még ezzel is foglalkozni, hogy nem sikerült, de mégis ott a sok kacat. Persze szép dolog a segítség, csak ez sokaknál egy borzasztó nehéz dolog. Mi benne vagyunk ebben, így leírtam neked őszintén. Nehéz helyzet az biztos, meg mindenki máshogy is kezeli/viseli a helyzetet.

2021. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem adjátok el? Legfeljebb ha összejön a rokonnak a gyerek, vesztek neki valami ajándékot.


Én nem ülnék fölötte ennyi ideig, eladnám fél vagy negyedáron valakinek, akinek jól jönne.

2021. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben, 6 évig vártunk. Csak magamból kiindulva úgy gondolom, hogy megkérdezni nem bántó, sőt ha az ember figyel, hogy hogyan fogalmaz, akkor inkább az jön le belőle, hogy az ajándékozó bizakodik benne, hogy hamarosan sikerül a baba. Morbidnak semmiképp nem mondanám. Egyszerűen nem kell olyasmit mondani mellé, hogy "tudom, hogy lehet, hogy évekig nem fog még kelleni...", az tényleg nagyon gáz lenne.
2021. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!