Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek a felelőssége szerinted,...

Kinek a felelőssége szerinted, te mit tettél volna?

Figyelt kérdés

Otthon vagytok, meleg van, rajtad csak bugyi. Gyerek felöltözve saját szobában játszik, család egyik tagja felöltözve éppen benyit hozzátok és fennhangon szól a gyereknek, hogy "Gyere, téged keresnek, kiabálják a neved!" Te észbekapsz(nem hallottad a kiabálást), kérdezed ki az, mondod, hogy várjon meg, kikelsz az ágyból, gyereknek nyitja az ajtót a családtag, és szól, hogy hadd legyen a kertben, ott van egy másik családtag is, majd elmegy onnan(nem lát rá a gyerekedre és nem is akar). Gyorsan keresel gatyát, pólót összesen 40 másodperc, nagyon max egy perc telik el, mész ki a kertbe, látod sehol senki, másik családtag most csukná be kulcsra a kaput!


Kérdezed hol a gyerek, azt mondja elment. Te idegesen tajtékzol, mi az, hogy elment, kivel, hova, merre?? Erre legyint és otthagy! Te utánakiabálsz hogy mi az, hogy kiengedsz egy kisgyereket vadidegenekkel, majd kimész az utcán, nézel fel, nézel le, majd be a sarkon(játszótér felé vezető út), ott a gyereked egy másik gyerekkel és annak a (felnőtt)családtagjával.


Megfogod, visszaviszed, felöltözöl rendesen(mezítláb voltál nem kimenős ruhában, melltartó nélkül), számon kérnéd az ott lévő felnőtteket(családtagjaid), de azok hárítják a felelősséget és rád mutogatnak.


Igazuk van?


Kisgyerek éppen most lett 6 éves. A bekiabáló gyerek a haverja, akit életében kétszer látott. Se a gyereket, se a családtagot nem ismeri egyik rokonod sem, te is csak kétszer pár órát voltál velük.


1. családtag, aki kiengedte a bejárati ajtón: "Neked kellett volna figyelned, hogy egyedül ne menjen ki, a te gyereked, honnan tudtam volna, hogy másik családtag kiengedi, csak azt láttam, hogy a kertbe ment, amúgyis a gyereked ismerték, hisz a nevén hívták.


2. családtag, aki kiengedte a kapun: A gyerek azt mondta, szabad, látszott, hogy ismerik egymást, amúgy is csak ide a közelbe mentek.


Említettem a gyerek családtagjának is(aki egyébként pedagógus), azt mondta nem mentek messzire, meg hát a gyerekek előre szaladtak, és az egyik családtagom megengedte, de megérti, hogy aggódtam.


Az én felelősségem volt tényleg? Mert nem érzem annak. Túlreagálom? Te mit tettél volna?


(többlakásos társasház, de minden lakásban rokon lakik, közös nagy udvar, udvarra kijár a gyerekem felügyelet nélkül, van neki hinta meg minden, körbe van kerítve, egyik rokon sem szokott vigyázni a gyerekemre, tehát nincsenek olyan viszonyban, hogy ők megengedhetnek neki valamit helyettem. Gyerek szélvész, pár pillanat alatt lelépett, de csak éppen hat éves, tőle nem lehet ilyesmit elvárni, hogy izgatottan szót fogad, rá nem haragszom, de most nagyon felvázoltam a rossz lehetőséget, ha mindenki ostoba körülötte, neki kell okosnak lennie..)



2020. júl. 5. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekem egy kicsit kusza a történet.


De, én a helyedben inkább zárnám az ajtót, hogy egyrészt ne nyitogassanak csak úgy ránk és a gyerek se tudjon így ukmukkfukk lelépni, akárki is hívja.

2020. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Kiakadnod meg kiabálnod teljesen felesleges, aki olyan sötét, mint a rokonod, az úgyse fogja fel mi a baj és téged fog hibáztatni. Legyen ez jó lecke neked, ezentúl zárd az ajtót. Mindig! A gyerekkel meg leülni és nagyon alaposan elbeszélgetni vele róla, hogy a te engedélyed nélkül senkivel nem mehet el. 6 évesen ezt már illene tudnia.
2020. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha bezárom a gyereket, nem tud kimenni a kertbe, nagy, rendezett kert, terasz, hintaágy, hinta, roller, bringázásra alkalmas betonudvar, virágok, gyümölcs/zöldség..ahova eddig szabadon járt, mert eszembe nem jutott, hogy van olyan idióta, aki kiengedi(kimászni nem tudna)
2020. júl. 5. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját kert lenne, egyetéetenék veled.


De, ha jól értem, ez egy közös kert, oda felügyelet nélkül, nem engedném le. Hiszen nem másnak a felelőssége az a gyerek, hanem a tiéd.


De ,te ismered a körülményeket, gyerekedet.


Én, zárnám az ajtót.

2020. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mivel itt minden lakásban rokonok laknak, át szoktunk menni ezt azt kérni, adni, szólni ha segítség kell, megkérdezni kell e valami a boltból, beszólni, ha hozzájuk jött a postás, vinni sütit, ha csináltunk, kapni sütit, ha csináltak, szóval a kopog és benyit az tök jól működig, senki sem túl tolakodó, mondjuk hogy elsétáljon a másik hálójáig, megállunk az ajtóban, esetleg lerakjuk a kaját az előszobába. Itt sem az volt a bajom, hogy szóltak hogy bekiabálják a gyerek nevét, az tök rendes volt, mert ha tudom, hogy keresik akkor megerőltetem magam és kimegyünk játszani velük.
2020. júl. 5. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Aki kiengedte, annak kellett volna, hogy több esze legyen. Gyereket nem engedünk elmászkálni olyannal, akit nem ismer valamelyik felnőtt a családból.
2020. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Odáig oké, hogy kiengedem a kertbe, bárki van ott, nem érdekel, ha egyedül van, nem érdekel, max a saját nyálában képes megfulladni, vagy lehorzsolja a térdét, nyugodtan lehet egyedül a kertben, nyugodtan lehet úgy a kertben, hogy addig valaki más ültet mondjuk, ő meg hintázik.. Nem aggódom. Nem azért, mert ilyenkor nekik kell rá figyelni, hanem mert képes egyedül lenni ezen a zárt helyen biztonságosan.


Ha valaki jön, és direkt ártalmas helyzetbe sodorja, pl kiengedi és elütik, vagy mittudomén, felküldené a cseresznyefára létrával és nyakát törné, vagy megkérné, hogy másszon le az emésztőbe, a gyerek meg megfulladna, akkor az az én erkölcsi felelősségem, vagy az övék?


Ezeket nem tudja kivitelezni felnőtt nélkül egyedül a kertben(tehát az biztonságos), ha senki sem sodorja bajba..

2020. júl. 5. 15:50
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, átgondoltam, addig jó, hogy biztonságos helyen volt, de nekem kellett volna figyelnem, hogy ne sodorja senki bajba a biztonságos helyen, mert az emberek nem biztonságosak.. Ellenben aki bajba sodor valaki mást, az is felelős, hisz ő okozta a bajt. Azt hiszem ez közös felelősség volt.
2020. júl. 5. 16:24
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt az ideje, hogy megtanítsd a gyereknek, hogy a kertkapunk nélküled vagy a személyes beleegyezésed nélkül nem léphet ki, rokonnal, baráttal sem. Ebben van a te felelősséged. Felelős a családtag is, aki kiengedte. A másik, ízlés dolga, de én pl. soha nem mászkálok otthon egyszál bugyiban, egy könnyű ruha vagy hálóing mindig van rajtam, főleg akkor nem mászkálnék így, ha az egész társasház számára átjáróház lenne a lakásom.
2020. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!