Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fiamnak szerintetek adhatom...

A fiamnak szerintetek adhatom azt a két keresztnevet , hogy Norman Valentin?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 28. 07:58
1 2 3 4 5
 31/45 Derjaderja ***** válasza:
100%

Valójában egy névadás mindig valamiféle értékpreferenciát tükröz.

Egész masképp képzelem el Nagy Koppány Kende szüleit, mint Nagy Alexander Martinét vagy Nagy Odüsszeuszét vagy Nagy Gábor Zoltánét.


Nemcsak az a kérdés, hogy tetszik-e a név, hanem hogy mit mutat rólunk és a gyerekről, illetve ízlésesen mutatja-e azt.


Ha valaki különlegesebb nevet ad, az számomra egy határig tetszetős, egy határon túl kissé fellengzős. A Sütő Norman Valentin nekem sok. Ennél elegánsabban is lehet jelezni, hogy valami különlegeset vagy nemzetközibbet szerettünk volna a megszokottnál.

2021. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

#29 A legtöbb általad magyarnak vélt névnek, nem magyaros a hangzása, ne viccelj!

És sok nemzetközi név van. Nem mind angol.


Pl. Valentin

Usage: French, Romanian, German, Czech, Russian, Bulgarian, Slovene, Croatian, Swedish, Danish, Finnish

[link]

2021. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
89%

#31 ha van gyereked, akkor egy idő után rájösz, hogy a gyerek neve alapján nem tudod csoportosítani a szülőket.


Csak pár példa a környezetemből.

Az egyik Szonja szülei tipikus c-k, a másik szülei jómódúak és nem c-k.

Alexnél szintén hasonló a felállás.

Bencék szüleit fel sem tudom sorolni, annyira különbözőek mind.

János nevű gyerkőc kisöccse Zénó.

Mirella kishúga Ágnes (Ágika).



A gyerek neve semmit sem mond el a szüleiről.

2021. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 Derjaderja ***** válasza:
66%
Azért ez nem igaz szerintem. A Szonja pont nem jó példa, de azért vannak pl az ilyen ősmagyar nevesek, azért nagyjából tudod, milyen lesz egy szülő, akinek Kadosa meg Vajk meg Hunor a 3 gyereke.
2021. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
64%

Milyenek? Én nem tudom.

De tényleg nem tudom milyen szülőket kéne elképzelnem.

Jó, talán ázsiai vagy török szülőket nem tudok elképzelni.😂

2021. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 Derjaderja ***** válasza:
39%
Konzervatív, hagyománykövető. A nő vsz kedves, házias, a család a mindene és ritkan jár fodrászhoz. A férfi hisz a csalad erejében es nem szereti, ha sírnak a fiai. Betiltanák a Meseország mindebkiét. Szívesen vásárolnak termelői piacon. Nem szeretik a mindenmentes ételeket. Szeretik, hogy Jókai kötelező olvasmány. A gyerekekkel átbeszélik a Március 15 eseményeit és kokárdát adnak rájuk. Nem szeretik a Halloweent. Ilyesmi.
2021. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársamnak Zselyke és Csenge a gyerekei neve. Ezek is ősmagyar nevek, ha jól tudom.


Tetováltak, tini korában bárkivel összefeküdt az anya, az apának van már másik gyereke.

Az ebédet a férj hozza a munkahelyéről, étteremben szakács. Kétlem, hogy Jókait olvasna, mert még érettségije sincs. Viszont szeretnek a Fradi meccseken torbézolni.


Az én gyerekeimnek "nem magyar" nevük van. Házias vagyok, fél évente járok fodrászhoz, mert még nem kell festeni. Szívesen vásárolok termelői piacon.


Amúgy sejtettem, hogy ilyesmit fogsz írni. De szerintem a fele azt sem tudja milyen nevet ad a gyerekének. Tetszik nekik és kész.



Kb. mint az ismeretségi körömben a vallásosak nagy %-a az Eszter nevet adja a lányának. De ismerek olyat is, akinek csak tetszett az Eszter név, a valláshoz semmi köze.


Ezért nem lehet név alapján ítélkezni.

2021. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 Derjaderja ***** válasza:
83%

De a Zselyke meg a Csenge divatosak is. Nem az eredet az egyetlen szempont. Az Eszter meg már meghonosodott teljesen.

Mindenesetre nekem ez a Sütő Norman Valentin sok. Én nem assziciálnél belőle mondjuk egy többgenerációs polgári értelmiségi családra, mert annyira feltűnősködő és erőltetett, ami nekem túl van a jóízlés határán.

Ez nem azt jelenti, hogy a kérdező nem lehet művelt, polgári értelmiségi, csak a névválasztás nem ezt tükrözi szerintem. Egyszerűen sok, mint a túl sok smink.

2021. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 Derjaderja ***** válasza:
100%
Amúgy vicces mert a fiam neve török eredetű, de a köztudatban sokak szerint ősmagyar. Akinek ilyen az ízlése, az meg szokott dicsérni a magyar névért. 😊
2021. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyiket add csak. Nem hangzik rosszul sem a Sütő Norman, sem a Sütő Valentin, de Sütő Norman Valentin már sok, nem hangzik jól. Egyébként mindkettő különleges név, önmagában egyik sem fura.
2021. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!