Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vészeltétek át a hasfájós...

Hogy vészeltétek át a hasfájós időszakot?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, kb másfél hete fáj a hasa. A szoptatás sem megy könnyen, csak bimbóvédővel tudok szoptatni. Már amennyit tudok, mert nem eszi meg az adagját, elalszik közben. Utána persze sír, hogy éhes, így lefejve kapja meg. Tejcsárda sem vagyok, néha pótolni kell tápszerrel is.Szóval a szoptatás sem egyszerű, és egyáltalán nem jó élmény, ráadásul még fáj is tőle a hasa. Evés után 1-2 óráig sír, szenved, bármit is csinálunk. A tápszertől nem fáj annyira a hasa mint az anyatejtől. Elnézést ha nagyon összevissza lett, el is vagyok keseredve és idő sincs most valasztékosan fogalmazni.
2021. ápr. 28. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3,5 hónapos koráig volt anyatejes. Ugyaneddig volt hasfájós is. Utána elapadt a tejem. Nem tudom van e köze hozzá, de ahogy tápszeres lett, elmúlt a hasfájás is. Pedig kemény volt, sokszor begörcsölt, nem tudokk kakilni, a max 14 nap volt.. rettenetes időszak volt.
2021. ápr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem volt könnyű, 4 hónapos koráig fájt a hasa a lányomnak, nagyrészt tápszert kapott. Most így vissza gondolva annyira vészes sem volt, talán azért mert aztán jött a fogzás, szeparációs szorongás, dackorszak...
2021. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én imádkoztam hogy legyen vége a hasfajasnak és az imám meghallgattatott,3.5honap alatt tuljutottunk rajta.

Szoptattam úgy fájt neki, barátnőm babája tapszeres naluk is 3 hónap után múlt el.

Ha nem akarsz szoptatni nem baj, csak ne gyartsal mellé elméletet hogy mert biztos attól fáj a hasa.Csomo babának fáj,taplalastol függetlenül

2021. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

1 Pont 3 hónapos kor körül szűnik meg magától a kólika. Szóval nem hiszem hogy a tápszer segített.

Kérdező: Nálunk masszázs, torna, hordozás és türelem. Igazán csak az idő képes megoldani.

Kiprobálhatsz cseppeket, diétázhatsz hatha segít valamit.

A szoptatásta meg: Nincs olyan hogy "adagja". Nem kell méricskélni meg pótolni. Ahányszor éhes/ szüksége van rá cicire kell rakni.

2021. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, en is úgy voltam vele, hogy "nincs olyan, hogy adagja". Ez nálam megdőlt olyan értelemben, hogy éhes,de nem eszik eleget mert elalszik. Ha leveszem sír, ha visszarakom nem folytatja hanem alszik tovább. Éjszaja egyáltalán nem szop mert rögtön alszij, lefejt tejet kap. Sajnos van, hogy megdőlnek az elméletek. Kibúvót sem akarok keresni a szoptatás alól, ha valaki, akkor én nem fogom úgysem szoptatni ha nem akarom. 3 hónapot adtam magunknak, hogy belejöjjünk. Ha nem fog menni nem erőltetem. Az sajnos tény, hogy tápszernél semmi baja.
2021. ápr. 28. 12:27
 6/17 anonim ***** válasza:
4es, 1es vagyok. Tudom, de le is írtam, hogy nem tudom van e köze hozzá, nálunk mindkettőnknek megváltás volt hogy tápszeres lett. Azóta alussza át az éjszakát is. De lehet, ennek sincs köze hozzá:D nemtudom:)
2021. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha tápszerezed akkor nem is fog menni soha a szoptatás. Akár most abba is hagyhatod. És továbbra sincs adagja. Vsz nem is enni akar hanem csak úgy aludni. Olvass utána kicsit a negyedik trimeszternek. Az első hónapokban hatalmas szükségük van az anya közelségére a babáknak. Ha arra van igénye akár egy órát is cicin van vagy épp óránként eszik. Ráadásul 3 hetesen növekedési ugrás van. Most szaporítaná magának a tejet. Ehhez kell a folyamatos cicizés.
2021. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hidd el, utánaolvastam mindennek. A tápszert már az "anyatejmániás" védőnő javasolta kiegészítésként, hogy ne legyen éhes a gyerek. Szoptatási tanacsadó is volt nákunk az elején. Vannak kivételek... Szerencsés vagy, hogy nálatok jól működtek a dolgok, de ez nem azt jelenti, hogy mindenhol ugyanúgy működnek. Hiába rakom vissza mellre, ha abban a másodpercben elalszik. Holott előtte való percben ordított a kajáért. És igen, a kajáért.. Lehet, hogy én vagyok olyan hülye hogy nem ismerem fel, de a védőnő és gyerekorvos már csak felismeri.
2021. ápr. 28. 12:50
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja és ahogy mondtam, cumisüvegből megeszi a lefejt tejet, csak mellen alszik el.
2021. ápr. 28. 12:51
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a cuppogást majd az ordítást bárki felismerné, hogy ez az éhség jele.
2021. ápr. 28. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!