Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vészeltétek át a hasfájós...

Hogy vészeltétek át a hasfájós időszakot?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, kb másfél hete fáj a hasa. A szoptatás sem megy könnyen, csak bimbóvédővel tudok szoptatni. Már amennyit tudok, mert nem eszi meg az adagját, elalszik közben. Utána persze sír, hogy éhes, így lefejve kapja meg. Tejcsárda sem vagyok, néha pótolni kell tápszerrel is.Szóval a szoptatás sem egyszerű, és egyáltalán nem jó élmény, ráadásul még fáj is tőle a hasa. Evés után 1-2 óráig sír, szenved, bármit is csinálunk. A tápszertől nem fáj annyira a hasa mint az anyatejtől. Elnézést ha nagyon összevissza lett, el is vagyok keseredve és idő sincs most valasztékosan fogalmazni.
2021. ápr. 28. 12:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mint mondtam lehet nem éhes csak cici kell a szájába alváshoz. De jó tápszerezd. Nekem tök 8 csak ne csinálj úgy mint aki jajj de szoptatni akar. Nekem sem volt könnyű. Megküzdöttem érte. Fájt, nehéz volt, néha azt éreztem egész nap csak szoptatok, megvolt ez is hogy elaludt elvettem és sírt. De én tényleg akartam csinálni és nem adtam tápszert hanem kitartottam minden ellenére. Szóval sztem ne szólj be ha nem tudod más mivel küzdött.
2021. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szerintem épp te szóltál be. :) Mint írtam, bimbóvédővel tudok csak szoptatni. (Mert befeléforduló a mellbimbón). A gyerekorvossal közösen rájöttek az okosabbak, hogy az ő arcizomzata nég gyenge ehhez, elfárad, képtelen kienni azt, ami neki kell. Talán majd jóval később. Ha nem adok pótlást, éhezni fog. Szóval hidd el, továbbra is vannak kivetelek és nem minden úgy van, ahogy a nagykönyvben meg van írva, hogy lennie kell...
2021. ápr. 28. 13:02
 13/17 A kérdező kommentje:
Egyebként kicsit vicces, hogy a nem most kezdett gyerekorvos, védőnő kombónak úgy kellett rájönni az esetemre, de te látatlanban simán diagnosztizálsz. :D
2021. ápr. 28. 13:06
 14/17 anonim ***** válasza:

Ajaj én azt már meg se merem ezek után említeni csak halkan, hogy befelé forduló mellbimbóra nem védő kell hanem kiemelő. Azt meg végképp, hogy ha nem edzi az izmait (cumiból nem kell megeröltetni magát hogy jöjjön a cucc) akkor hogy fejlődjenek?

Hiszen biztos ezt is elmondta az orvos és a védőnő

2021. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Két hetes babánk van, asszony napi legalább 10 órát szoptat/maszíroz/fej mégsincs elég tej.. a kezdeti napi 30 militől felment már napi 200-ra, ami kevés, de szerencsére valamennyire szopik a tápszer meleltt is. a többit lefejve kapja meg, ha összegyűlt elég.

A lényeg: a hasa főleg akkor fáj, ha csak tejet kapott egy étkezésre. Egy fél-egy óraát szenved, próbáljuk a szokásos praktikákat, aztán elalszik.

2021. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kiemelő volt az első, amit próbáltunk. Sőt, próbáltuk a mellszívót is kiemelőnek használni, mert erősebbnek bizonyult. 1 másodpercig nem maradt úgy, fordult vissza. Esélye nem volt bekapni sem. Sajnálom, de látszik, hogy te ezeket nem tapasztaltad meg, csak hajtogatod ahogy működnie KÉNE a dolgoknak. De a dolgok nem mindig úgy működnek, ahogy le vannak írva. Minden ember más, ahány ember annyi eset. Nem lehet mindenkire ugyanazt a sémát húzni. A mondandód második részét is tudom, hogy elméletben így működne. De van, hogy nem így működik!
2021. ápr. 28. 18:54
 17/17 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy amikor csak tud, szopik. De hogy ne haljon éhen, cumisüvegből is kénytelen enni.
2021. ápr. 28. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!