Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél ,ha minden hónapban...

Mit tennél ,ha minden hónapban megharapná a gyereked egy csoporttársa ?

Figyelt kérdés
A fiam minden hónapban úgy jön haza ,hogy véraláfutásos a keze /lába/háta/arca ...mikor mi. Nevelők beszéltek a gyerek anyjával ,természetesen nem történik semmi. Engem már vér a víz ,mert úgy érzem nem tudom megvédeni. De ezt be kell nyelni ,tényleg patt helyzet ,hogy le van feketedve a gyerekem?
2021. máj. 1. 22:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
85%
19-es, az enyemeknek sem volt megengedve, mégis volt időszak, amikor haraptak. Ahogy őket is harapták meg a bölcsiben, és azoknak a gyerekeknek sem volt megengedve. De nyilván sokkal kellemesebb paskolgatni a saját vállad, hogy te milyen ügyes vagy, amiért a tieid sosem haraptak. Örülj neki, de ne hidd, hogy ez rajtad múlott. Megnézném, hogyan "nevelsz meg" egy két-három év közötti gyereket, aki életében először megharap valakit a bölcsiben, és ezek után te eléred nála, hogy soha többet ne csinálja, úgy, hogy nem is vagy vele. Egy ekkora gyereknél az adott pillanat számít, nem az, hogy fél nappal később te otthon mit prédikálsz neki. Éppen ezért az ilyet a bölcsiben kell megoldani, hiszen általában ott fordul csak elő. De nyugodtan kérdezz meg erről egy tapasztalt kisgyermekgondozót, ő is el fogja mondani, hogy bár nagyon kellemetlen helyzet, de ennyi idős gyerekeknél mindennapos, és nem azért csinálja, mert ezt látja otthon, vagy mert meg van engedve.
2021. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős a gyereked? Mennyire értené meg, ha megbeszélnéd vele, hogy mit kell tenni? Szerintem: 1.Elkerülni messziről a kisfiút. 2. Ha jön a kisfiú és jelei vannak, hogy harapni fog, akkor kivédeni erőszak nélkül, pl. pajzsként tartani valamit kettőjük közé. 3.Ha sikerül harapnia vagy támad, akkor sajnos nincs más hátra, védekezni kell, akár erőszakkal. Ovis korú gyerekek ezt már könnyebben megértenék szerintem, így, hogy bölcsis, nehezebb. A harapás amúgy fertőzésveszélyes.
2021. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
35%

Ez tényleg nem nevelés kérdése. Engem is és a húgomat is ugyan az az anya nevelt, én nem haraptam, húgom igen. Pedig nekem 3 évesen (amennyi idősen a húgom a harapós korszakát élte) pont született egy húgom, elköltöztünk, ami miatt óvodaváltás is volt és mégse haraptam, "csak" többet hisztiztem.


Óvónők "megoldása" a húgom harapásra az volt, hogy a karbantartótól hoztak egy harapófogót és azzal fenyegették, hogy kihúzzák a fogait ha harap... Persze nagyon kellemetlen azoknak a gyerekeknek, akiket megharapnak, de képzeljétek el azt a szegény 3 éves kislányt akit azzal fenyegetnek, hogy egy fém szerszámmal kihúzzák a fogait...

2021. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
35%
Képzeld el a gyereket aki belehal a fertőzésbe.
2021. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
40%
23, nincs eszköz az óvónők kezében, azért folyamodnak a fenyegetéshez. Ha nem vonaglanának a szülők minden apróságért, kimoshatták volna szappannal a húgod száját, akkor nem harapott volna többet. Ha az én gyerekemet harapta volna meg, csúnyábbat is mondtam volna neki is meg anyátoknak is.
2021. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
28%
Még harapnám a szüleit
2021. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
62%

Miért, 25-ös,te óvónő vagy? Vagy milyen alapon mennél oda egy gyerekhez "csúnyabbat is mondani"? Merthogy ezt az óvónő feladata kezelni, nem a feldúlt szülőé, és pláne hiába kéri számon a másik szülőt, aki nincs is ott, amikor az eset történik. Fel kéne már fogni, hogy egy 2-4 éves gyereket nem tudsz otthonról taviranyitani. Hiába beszélned rongyosra a szád, hogy ne harapjon, nem azért harap, mert szabad neki, általában utólag tudja is, hogy rosszat tett. Azért harap, mert még kicsi, és nem tanulta még meg az indulatait szabályozni. Ha szerencsés vagy, eleve nem tör ki belőle az indulat ebben a formában, de ezt nem mi választjuk, és sajnos nagyon sok gyereknél ez így nyilvánul meg átmenetileg. Ezen nem segít sem a megfélemlítés, sem a lecseszés, csak a jó példa és az IDŐ. Egyszerűen kell a gyerekeknek egy adott érettség, hogy képesek legyenek szabályozni az indulataikat. Van, amelyik harap, van, amelyik ledobja magát a földre és hisztizik, van, amelyik sikít, van, amelyik dobál, de ezek mind teljesen természetes reakciók egy kisgyerektől, nem azért csinálják, mert a szülő nem neveli őket. Nagyon rossz persze a harapás elszenvedőjének, és a felnőttnek, akire bízva vannak, mindent meg kell tenni, hogy ne történjen meg, és persze kell is róla sokat beszélni, hogy nem szabad, és mit lehetne helyette csinálni, de attól még ilyen esetek mindig is voltak és mindig is lesznek.


Egyébként Pécsen volt pár éve olyan eset, amikor a nagyon okos anyuka megharapta a bölcsiben azt a gyereket, aki az övét megharapta előzőleg. Bírósági ügy lett belőle. De legalább anyu bebizonyitotta, hogy egy haromeves értelmi szintjén van.

2021. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
52%

Ez így van, utolsó!!


De nagyon sok szülő sajnos nincs olyan szinten értelmileg, hogy ezt felfogja.


Általában a legtöbb szülő ösztön szinten cselekszik!! Egy gombostűt nem bíznék rá, nemhogy a gyereke nevelését...


A 20as válaszoló vagyok különben.

Édesanyám óvónő.


Engem is letámadott a szülő, hogy a lányom megharapta az ő lányát. Mondtam neki, hogy kérdezzük meg az óvónőt. Én javasoltam, hogy a lányomat büntessék meg, ha ilyen legközelebb előfordul (szerencsére nem fordult elő többet). Az óvónő azt mondta, hogy náluk nincs büntetés!!


Mivel édesanyám óvónő, megkérdeztem őt is. Azt mondta, hogy elmagyarázhatja a szülő otthon a gyereknek. Meg is büntetheti természetesen. De az ÓVÓNŐ FELADATA ezt kezelni, abban a szituációban!! Nem a szülő feladata órák múlva!!


Természetesen én is elbeszélgettem a lányommal, meg lett vonva tőle minden édesség. És a problémái ellenére megértette!



De nem az a megoldás, hogy az egyik szülő letámadja a másikat. Ez ösztön szintű, állatias viselkedés. Nehogy már itt tartsunk....

2021. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

28as vagyok.


Még annyit hozzáteszek, hogy a lányom 3.5 éves volt akkor.

2021. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Nehéz dolog ez.Én sem akarok nekiesni a szülőnek.Azt is megértem ,hogy 1 mp alatt történik,azt is hogy ez életkori sajátosság. De attól még féltem és sajnálom a gyereket /gyerekeket ,akik ezt elszenvedik. Ha az én gyerekem lenne ennyire harapós és a csoport 99%át harapdálná állandóan,megfognám és kivenném.De mindenképp találnék vmi megoldást.
2021. máj. 5. 21:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!