Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit gondoltok a...

Anyukák! Mit gondoltok a cumiról? Jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Ha adtatok cumit, mikor először? Nem befolyásolta a szoptatást? Meddig cumizott?Nehéz volt leszoktatni?

2021. máj. 4. 21:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Itt mindenki azt fogja írni, hogy káros.
2021. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Meg hogy cumizavart okoz.
2021. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

Cumiellenes voltam. Meg voltam győződve hogy az én gyerekemnek nem lesz... De hát az elvek azért vannak, hogy felrúgjuk őket, ugye? 3 hónaposan kapott először a kocsiban. Iszsz baba volt az elején. Hál istennek a szoptatásba egyáltalán nem kavart be, sőt.. egy idő után ki tudtam cserélni a cicit, cumira az éjszakai szoptatás után, így aludt tovább és nem ébredt fel, mikor visszamentem az ágyunkba. Kb 9 hónaposan kezdtem az altatáshoz is használni. Zenével, ringatva, cumizva elaludt a vállamon. Ha ébredt, cicivel visszaaltattam és amikor először lecsatlakozott és utána fordult volna vissza, megkapta a cumit és aludt tovább.

Most 14 hónapos, 2 hónapja már nem cicizik, cumival alszik, ha ébred, csak visszateszem neki, dúdolok és az esetek döntő többségében alszik tovább. Nappal semmilyen körülmények között nem kap cumit, csak alváshoz. Elenyésző számban igényli. Ilyenkor mérlegelem, hogy megkapja e. Nincs kategórikus nem, de megnézem, hogy mit nyerhetek illetve veszíthetek vele, ha odaadom. Volt hogy megkapta, 5 percig csócsálta, láthatóan megnyugodott és utána oda is adta mikor kértem és játszottunk tovább. Akkor jó döntés volt. De rendszert nem csinálunk belőle. Hál istennek ő is tudja mi a szabály, így nem is keresi nem alvás időben.


Ezek fényében illetve hogy látom hogy mások mennyire szenvednek a cicizés csökkentésével, én jó döntésnek érzem, hogy végül adtunk.

(A cicizést mindenképp elhagytuk volna, mert nagyon erős szoptatási averzióm alakult ki, ami egyiküknek sem volt jó. A cumi egy remek eszköz lett a kezemben, amivel meg tud nyugodni a lányom és 5 perc alatt elalszik vele.)

2021. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Cumizavart okozHAT. Nem feltétlen következik be de a lehetőség megvan. Nálunk hál istennek nem lett baj. Császároztak, sokáig nem kaptam meg a babám és mikor hozták már a szájában volt. Csak akkor adtam oda ha tudtam nem éhes, de nyűgös volt. Fél évesen, mikor a következő méretre váltottunk, nem fogadta el. Én meg nem erőltettem hogy akkor másik vagy tovább a kicsi. Nem kell az akkor nincs🤷
2021. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
3#-as. Nem tartasz tőle, hogy a későbbiekben is a cumitól függ majd az, hogy megnyugszik-e vagy sem vagy elalszik-e vagy sem?
2021. máj. 4. 21:56
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk első gyereknél cumizavart okozott. Egy rövidke alkalom után is ugyanúgy cuppogott a mellemen is fájdalmat okozva. Nagyon nehéz volt visszacsinálni.

Végül csak 4 hónapot szopizott, utána kapott újra, mert igénye volt rá.

2021. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Ahogy a ciciről át tudtam vezetni, majd a cumit is el fogjuk tudni hagyni. Addigra kialakul, hogy lesz (más) átmeneti tárgya vagy rituálé, ami megnyugtatja.

Egy ennyi idős gyereknek nem kell tudnia megnyugtatni saját magát. Ez idegrendszeri éréssel és a biztonságos kötődés feltételeinek megteremtésével idővel kialakul. Ahogy a komfortszopizást is elhagyják a gyerekek, úgy a cumit is. Én nem vállaltam be, hogy ténylegesen iszsz lesz, addig amíg ő igényli, mert olyan erős volt a szoptatási averzióm, hogy az többet ártott volna a kapcsolatunknak mint használt volna. Erőltetni nem fogom a leszokást, de idővel terelgetni igen. Illetve ahhoz következetesen tartom magam, hogy ébrenléti időben nincs cumi. Az azért megmaradt, hogy 2-3-4 éves cumival rohangászó, pláne azzal beszélő gyerekek látványától még mindig kiver a víz.

2021. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

A nagyoknál nem adtam, nem akartam éjszaka keresgélni, mind kettő az ujját szopta fogszabályzó kellett, a lányom mivel beakasztotta az ujját a fogába így a szájpadlását is elmozdította.

A picinek adtam cumit már a korházban, nem okozott gondot, 10 hósan már megtalálta a kiságyban magának éjszaka, foszforeszkálót vettem direkt.

Az még kérdés hogy szabadulunk meg tőle, de kb 8 hónapos korátol cumi csak alváshoz van, most 2 éves

2021. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Van másik gyereked is?

Mert nekem már van kettő, 3 éves és egy 6 éves. A gyerekeim tudnak ám meglepetéseket okozni ilyen korban bőven. Mondjuk egyik sem cumizott, most jön a harmadik gyerkőc, nem tudom neki fogok-e adni.

1,5 évesen még úgy tűnik te irányítod a dolgokat, utána megérik a kis akaratuk, amit nagyon nehéz lesz legyűrni teljesen higgadtan.

Egyébként, ha le akarod az alvásáról is szoktatni a cumit, akkor most tedd meg, mert később sokkal, de sokkal nehezebb lesz.

2021. máj. 4. 22:16
 10/28 anonim ***** válasza:
95%
Nekem mindkettő kapott, de csak alváshoz. Kb. másfél éves korukig cumival aludtak, és minden gond nélkül pár nap alatt leszoktak róla, amikor úgy voltam vele, hogy most már le kéne. Nekem nincs semmi bajom vele, de amikor ilyen 3-4 éves gyerekek szájában látom, attól kivagyok. Úgyhogy eldöntöttem, hogy még 2 éves koruk előtt elveszem, már csak azért is, hogy ne kelljen a bölcsiben se a cumival foglalkozni, hozni-vinni, stb. Nálunk nem okozott zavart egyiküknél sem szerencsére.
2021. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!