Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik rossz családi...

Anyukák, akik rossz családi háttérből származnak, hogyan próbáltok jó anyák lenni?

Figyelt kérdés

Sajnos, az én "anyám" nem anyaként viselkedett velem, és ez a mai napig így van. Részletezhetném, de amit velem művelt testi és lelki bántások, azért másnak már börtön járna.. Nehéz gyerekkorom volt és nehéz felnőttkorom is van, hiszen még nem sikerült minden életkörülményt úgy alakítani, hogy ne legyek ilyen emberrel semmilyen kapcsolatban.


Sokat gondolkodom azon, hogyan lehetnék sokkal jobb anya? Bántanak a hozott emlékek, fáj a lelkem és nyom a súly, hogy az én gyerekeim soha ne éljék ezt át, jó anyjuk legyek.


Van, aki hasonlóan érez?

Tudom a reális választ, csak érdekelne, hogy kinek hogy sikerült feldolgozni ezeket és nem tovább vinni magunkkal.


2016. dec. 12. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A nehéz gyerekkor, és a leendő szülőség minősége nem feltétlen függnek össze egymással.


Vannak, akik pontosan azért lettek jó szülők, mert nehéz gyerekkoruk volt, látják a kontrasztot a két fajta minőség között, és jó szándékúak.


Aztán vannak, akik viszont sajnos leverik gyerekeiken azt, amit anno a szüleik okoztak nekik.


Ilyen értelemben lehet bár összefüggés, de nem feltétlenül.

2016. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szinte ugyan így vagyok, ahogy Te. Borzasztó, amit gyerek koromban anyám művelt velem. Testi, lelki bántás, nem törődömség, és az állandó hangulat ingadozásai... Mindez társult egy alkoholista apával... Most sem túl jó a kapcsolatunk, inkább olyan mont egy távoli, nagyon távoli barátnő, pedig 20 percnyire lakik tőlünk. 3 fiam van, velük sem foglalkozik, nem érdekli. Én úgy tudtam ezen túl lendülni, hogy látom a rossz példát, és igyekszem nem olyan lenni. Sajnos nem mindig sikerül, de egyre ügyesebb vagyok ;-)
2016. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnalom, ami veled tortent. Nekem is nehez gyerekkorom volt. Elvaltak a szuleim, es en apukammal maradtam (en dontottem igy), aki sajnos alkoholista. Szoval 11 evesen vittem a haztartast, iskolaba jartam es ot probaltam eletben tartani. Anyukam messzire koltozott a testvereimmel. Engem nem bantottak a szuleim. Anyukam szegeny megprobalt mindent megtenni meg igy is tavolrol, de persze a klasszikus csaladmodellt csak hirbol ismerem. Apukam a mai napig imad engem, de persze sosem volt az az igazi Apa, inkabb nekem kellett ra vigyazni. Konyorogni, hogy ne igyon, veszekedni stb. Nem reszletezem, nem volt nyugodt gyerekkorom. Szoval nagyon feltem a gyerekvallalastol. Most ket gyonyoru gyerekem van. Rengetegszer kell magamon uralkodnom, mar olyan szempontbol, hogy ne kiabaljak szegenyekkel, mert kihoztak a sodrombol, es tudom, hogy -legalabbis elvileg - egy anyanak mi a dolga, meg hogy kell viselkednie. Nem konnyu, de megrpobalom nem ostorozni magam, ha elszakad a cerna, es esetleg rajuk kiabalok. Egyebkent a ferjem csodalatos, rengeteget segit, szoval egy igazi tars sokat szamit. Segietni igazabol nem tudok, mert en is hasonlo helyzetben vagyok, nekem nem sikerul 100%osan nem tovabb vinni. De kivanom neked, hogy sikeruljon! Es ha van egy jo recepted, oszd meg velem! :) Neked hany gyereked van? Vagy meg gyerekvallalas elott allsz?
2016. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Olyan egyszeruen hangzik azt mondani hogy de en jobb szulo leszek es ez a megoldas. Talan magunkban kell ezt feldolgozni igazan. Peldaul en nem tartom olyan rossznak ha a makacs ontorvenyu fiamnal erosebben lepek fel megemelem a hangom. De maris beugranak az emlekek hogy jaj csak nehogy rossz szulo legyek olyan mint o. Pedig biztos hogy kozelebe se vagyok. Szoval belul erzem ezeket es le szeretnem tenni ezt a sulyos terhet. Szamomra olyn fjdalom ez hogy a gyokereimben az erzekeny gyeermeki enem serult bantalmazott elhagyatott.. egyutt erzek Veletek!!!
2016. dec. 12. 22:32
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Bocsánat, hogy ez csak féligmeddig lesz témába vágó, de sok hasznos érzelemfeldolgozási módot lehet tanulni a kisgyermekektől.


A kisgyermek épp úgy tanítja -ösztönösen- a szüleit (ha van látása hozzá a szülőnek), mint hogy nekünk is lehetőségünk van az ő fejlődésére hatnunk.


Egyrészt a kisgyermek tükrözi az anyukája (vagy ha apa neveli, az apukája) érzelmeit és tudatalattiját (többnyire emiatt produkál betegséget, ill magatartás zavart). Ebből is sokat lehet tanulni, mert tükörkép a kisgyermek, kb tíz éves koráig, a szülőnek.


Más felől az érzelemfeldolgozása is tanulságos, egyszerű és nagyszerű: pl ha dühös, odavágja valamelyik plüss állatát a falhoz, levezeti vele a feszkót, és ilyenkor nem másnak (tesó, szülő stb) a testi épségét kockáztatja (a kisgyermek se tökéletes, van, amikor sajnos nem figyel oda és mások testi épségének árt).


Valamint számos más, további ösztönös érzelemfeldolgozó módszerei vannak, persze egy részük nem feltétlenül felnőttnek való (pl ujjszopás mint ön nyugtató mechanizmus).


Ennyit ízelítőnek, gondolatébresztőnek. ;)


Ugyanakkor együtt érzek a szülőkkel, akiknek nehéz gyerekkora volt, mégis, látjátok, absztrakt módszerekkel, pl művészet terápiával, vagy fantáziával, vagy tárgyakkal (a plüss falhoz vágása stb) lehet korrigálni a felnőtt lelki problémáin.


Én is elég kemény dolgokon mentem keresztül.

(De egyébként nem szülő vagyok, hanem kisgyermeknevelés területén rendelkezem végzettséggel.)

2016. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

En pszichologushoz jarok. Javaslom neked is ezt nagyon jo es ugy latom kellene is.

Sok sok tudatossag meg amit irtak van aki felismeri es latja es nem valik olyanna pont azert mert tudja milyen vki meg ugyanolyan lesz. Szerintem te az elobbi vagy. Menni fog! Az mar nagy szo hogy felismered a problemat es tudatosabb vagy. De mindenkeppen kene szakember is

2016. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem apám is egy katasztrófa volt. Gyerekkor? Nem tudom mi az. Viszont van 2 gyerekem akiket imádok, türelmes vagyok velük és igyekszem minél megértőbb partner lenni. Pszichológushoz jártam egy évig, semmit nem segített, magam dolgoztam fel a történteket évről évre ahogy idősebb lettem. Nem mindenki alkalmas szülőnek, mégis szaporodik, ezt el kell fogadni. Mi sem tudhatjuk hogy ők hogyan nevelkedtek, valószínűleg ott is hasonló problémák voltak és a mi szüleink nem olyan intelligensek érzelmi szempontból és nem olyan tudatosak hogy mindezt belássák és szülőként már ne kövessék a rossz példát. Olyanok amilyenek. Lehet rájuk haragudni egy életen keresztül, de akkor soha nem lesz elengedve a múlt. Én nem féltem attól hogy olyanná válok mint ők, nekem a gyerekeim voltak az igazi terápia a múlt feldolgozásában. Minden egyes ölelés, simogatás, beszélgetés radírozott valamit a "gyerekkor"-ból.
2016. dec. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt egyszerű gyerekkorom. Apám minden nap vert minket, anyám meg félt, így elnézte. Aztán szabályosan megszöktünk tőle, bujkáltunk évekig, még azután is, hogy elváltak. Én 12 éves koromig bepisiltem éjjel. Kamaszkoromban anyám nem foglalkozott velünk, pasizott, discoba járt, minket folyton elküldött otthonról, hogy az épp aktuális pasija fel tudjon menni. Ez nekem nem tetszett egy idő után, szóvá tettem és kidobott.


De. Én megtanultam megbocsájtani. Sokkal könnyebb így az életem. Mindkét szülőmmel napi kapcsolatba vagyok. -nem mondom, hogy igazi szülő-gyerek kapcsolat van közöttünk, de az unokáikat szeretik.


A fiam már 7 éves. Sokszor kihúzza a gyufát. De sok türelemmel, beszélgetéssel, szeretettel nálunk minden megoldható. Persze ehhez egy olyan társ i kell, aki ezt megérti. Az én férjem tud a gyerekkoromról, támogat mindenben. A lányom még csak 4 hónapos.


Te szerintem még nem dolgoztad fel a veled történteket, ezért nem tudod elengedni, ezért frusztrál. Kérj szakembertől segítséget, hidd el jobb lesz.

2016. dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5-en voltunk testvérek, sosem volt elég figyelem és pénz. Ezt persze verbális és testi agresszióval dolgozták fel. Szíjjal, fakanállal ütöttek minket heti szinten. Semmibe vettek, lenéztek, hátráltattak minket az előrejutásban. Nem akarták, hogy gimnáziumban tanuljunk, hisz egy szakmunkásképző után rögtön elmehettünk volna dolgozni. Csak ketten tanultunk tovább, én, az elszánt, a másik tesóm meg szerencsére a kedvenc volt, így neki lehetett. Csak mi szereztünk érettségit, majd diplomát, ezt már önerőből.


Nekem is az segített, hogy feldolgoztam a történteket, mielőtt gyereket vállaltam.

Igaz, így kicsit elcsúszott a gyerekvállalásom: 29, 34, 38 évesen vállaltam a 3 gyerekemet.

A feldolgozás során meg tudtam bocsátani nekik, ma már jó a kapcsolatunk, bár ez az anyagiaknak is köszönhető. Ahogy kirepültünk a házból, ők is helyreálltak anyagilag. Túlvállalták magukat, ez egyértelmű.

Igyekszem máshogy csinálni, ebben segítségemre van a férjem, illetve látom, hogy a legtöbb baj okozója a pénz, illetve annak hiánya. Igyekszünk úgy takarékoskodni, hogy a gyerekeink ne tapasztalják ezt meg.

2016. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az amit az utolso ir nagyon fontos. En is megbocsatottam Apamnak, es jo a kapcsolatunk. Nekem ez sokat segitett. Marmint a megbocsatas.Persze el tudom kepzelni termeszetesen, hogy ez nem mindig megy.
2016. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!