Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól lehet megkérni egy...

Mikortól lehet megkérni egy anyukát, hogy ne hozza magával a gyerekét, ha találkozunk?

Figyelt kérdés

Barátnőm kislánya most lesz fél éves május végén.

Aranyos, cuki, de bármikor megbeszéljük, hogy találkozunk akár kettesben (hármasban így), akár többen, hozza a gyereket.

És olyankor csak róla van szó, csak vele van gond. Tegnap pl. elhozta magával ebédelni, a gyerek az étteremben bent végig ordított. A babakocsiban, az ölében is. Mindenki minket nézett, a felszolgáló hölgy meg is kérdezte, hogy tud-e valamiben segíteni, szeretne-e félrevonulni a babával, de mondta, hogy nem, nem, megnyugszik majd. Akkor nyugodott meg, miután az egyik barátnőnk mondta, hogy ő szívesen kimegy vele az étterem elé, hátha a babakocsiban csendben lesz, ha tologatja... Szerintem ez így baromi kínos volt alapból, és nem egy másik barátnőnknek kellett volna gyorsan megenni az ebédet és utána kimenni a gyerekkel.

Vagy mikor legutóbb nálam voltak, nekiállt a hófehér szőnyegemen átpelenkázni a gyereket. Ott nem lett gond, mert volt ilyen pelenkázós alátétjük, de kértem, hogy a használt pelenkát dobja ki, mert kiskutyám van, szétszed mindent és tudom, hogy a pelenka sem lesz neki tabu. Jó, jó, kidobja. Nem dobta ki, a kutya nyilván meg szétszedte és nem csak pisi volt benne...


Bárhová megyünk, mindig hozzájuk kell alkalmazkodni. Semmi másról nem beszél, csak a gyerekről, megmutatja ugyanazt a 437 képet, amit már elküldött üzenetben is. Ha meg nem hívjuk, meg van sértődve.

Ráadásul ilyen sírós babát én még nem láttam. Ha nincs kézben, üvölt. Ha úgy van a babakocsiban, hogy nem tolja senki, üvölt. Ha kocsival megyünk, és állunk a pirosnál, vagy a dugóban, üvölt.


Van férje, az összes nagyszülő él még és viszonylag fiatalok, tudnának segíteni. De ő hurcolja magával a gyereket, mint valami anya gorilla kb. Olyan helyekre, eseményekre, ahová amúgy nem való kisbaba szerintem egyáltalán, főleg nem olyan, mint az övé.


2021. máj. 6. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
46%

Itt nem az a baj,hogy viszi

Hanem az egész helyzet


Egyébként én 1,5-2 évesig mindenhova viszem őket..

2021. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
69%
Hű, nehéz eset lehet. Ahelyett, hogy örülne, hogy kiszabadulhat kicsit. Főleg, hogy lenne kire hagyni a gyereket. Ha igazán jó barátnőd, szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy mondjuk 2esben akarsz lenni vele, vagy csak felnőttek társaságában, legalább néha... ha ő is jó barátnőjének tart, szerintem nem fog megsértődni. Nekem eszembe se jutna mindemhová hurcibálni a gyerekemet. Hát, nemtudom.. lehet sokak szemébe én gáz leszek, de én pl 7végen csak és kizárólag egyedül járok el, akár, vásárolni, vagy csak barátnőhöz (nem azt mondom, hogy együtt nem megyünk sehová). És rohadtul élvezem.. hangosan szól a zene a kocsiban, kikapcsolom az agyam, nem alkalmazkodok senkihez, és rohadt jo tud lenni az a pár óra... (A minfiúnk 14 hónapos)
2021. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
47%
Pff, ilyen egy igazi barátnő... Amúgy nem kutyája van, hanem gyereke, aki csupán féléves.
2021. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
56%
Na azért ez már durva momzillaság. Nálunk is van baba családon belül, de megoldják a szülők,pl most voltak egy esküvőn (a férj volt a tanú, voltak max tizen), a 4 hónapos gyerek a nagyival volt néhány órát, semmi gond nem lett belőle, de bizony az apuka is szokott a babára figyelni, hogy ő mehessen ügyet intézni, vagy csak elsétálhasson a közeli pékségbe egy kicsit a baba nélkül.
2021. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:
Nekem kutyám van, egy másfél éves pomerániai. Egy kezemben elfér. Mégis tudom, hogy bizonyos helyekre nem viszem, mert csak a baj és a gond lesz, ha ott van. Pedig ő nem sír úgy, hogy még az étterem konyháján dolgozók is hallják...
2021. máj. 6. 22:22
 6/86 anonim ***** válasza:
87%
Le leszek pontozva, de szerintem soha. A síró nyugos gyerek az anyjának is stresszes, ha ennek ellenére viszi, akkor vagy vinni akarja, vagy nem tudja másképp megoldani. Neki most a baba körül forog az élete. Te vagy elfogadod, hogy ő most ebben a korszakban van, vagy a saját viselkedésed alakitod a helyzethez (értsd nem hívod el). Megpróbálni gyozkodni hogy ne hozza szerintem felesleges...
2021. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
75%
Fél éves még lehet hogy gyakran szopik (és ha lefejt tejet adnának neki otthon, akkor meg az anya melle feszülne nagyon). Emiatt most még indokolt lehet, hogy vigye. De lehet, hogy jobban is lehetne kezelni ezeket a helyzeteket. Szóval inkább a részletekről, mit-hogyanról kéne vele elbeszélgetni.
2021. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
47%
Remelem a baratnod latja ezt a kerdest, es megszakitja veled a kapcsolatot. Nekem ilyen "baratno" nem kene.
2021. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:

Nem szoptatja, tápszert kap a gyerek.

Ráadásul a férje mindig mondja, hogy menjen, vigyáz ő a babára. Félig home office-ban dolgozik, péntekenként fixen otthon van.

2021. máj. 6. 22:31
 10/86 A kérdező kommentje:
Miért? Mert ha végre eljutok egy étterembe, nem azt akarom hallgatni, ahogy egy kisbaba sír? És nem 2-3 percig, hanem háromnegyed órán át, különböző intenzitással.
2021. máj. 6. 22:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!