Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiment a divatból a jólnevelts...

Kiment a divatból a jólneveltség és a gyerekek többsége tegezi a felnötteket? Nincs már néni-bácsi se?

Figyelt kérdés

Én 38 éves vagyok, egy gyermekem van, de elötte is sok gyerekes ismerösöm, barátom, szomszédom volt. Most a gyerekesek között mégjobban átlátom a dolgot. Pl a szomszéd 8 és 4 éves a költözésük óta a keresztnevünkkel tegez minket és úgy beszélnek mintha a kisbarátaik lennénk. Szüleinket szintén lazán tegezik, ahogy a szomszéd 50 éves orvost is. A másik szomszéd 12 és 16 éves szintén. Nem ajánlottunk fel tegezödést senkinek, mások sem. Szüleik mosolyogva konstatálják a dolgot. XII. Kerület, Budapest. Állítólag most ez a divat, ez a 21. század. Általános iskolai tanár barátaim is ezt mondják, ök is tegezödnek a diákokkal, bár ott Szia Kati néni, Misi bácsi a megszólítás. Nekem ez elképzelhetetlen! A környékbeli gyerekek viszont nem használják még ezt sem, engem ugyanúgy le Tibiznek amit a szüleiknek megengedtem.

Nem vagyok maradi, de ez nagyon nincs rendben szerintem. Hol marad a tisztelet? Nem vagyunk haverok a kisiskolásokkal. Milyen felnöttek lesznek ök ha nem tudják mi a határ gyerek és felnött között? Munkahelyen is majd ilyen öntörvényüek lesznek, nem lesz határ munkáltató és munkavállaló között? A 8 éves kisgyereket kijavítottam, hogy a szomszéd Emese doktornéni, erre visszakontrázott, hogy “de öt mi Mesinek hívjuk”. Azért egy iskolásnak már tudnia kéne magázni a felnötteket. Irodai felsö vezetök gyerekei.

Ti is tapasztaljátok ezt? Engem nagyon elkeserít a dolog, föleg hogy ufóként néznek a gyerekemre amikor jó napot kívánokkal köszön. A játszón meg is jegyezte egy 40-45 körüli anyuka, hogy nem kellene egy nagycsoportost ilyen modorosan nevelni! Hát most mondja a majdnem nagymamája korú nönek, hogy szevasz Julcsika?



2021. máj. 10. 09:26
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
86%
Ja, egyébként igen, tegeződünk a főnökömmel. De kölcsönösen tiszteljük és megbecsüljük egymást. A férjem is tegeződik a főnökeivel. Óvónőkkel is tegeződünk, az iskolaigazgatóval is tegeződve beszélgettünk, amikor beirattam a gyereket. De ezek valahogy olyan természetesen jöttek, hogy fel sem tűnt mostanáig. Szó sincs róla, hogy ne tisztelnénk egymást ezekkel az emberekkel. Egyszerűen kényelmesebb, természetesebb így a kommunikáció. (19 voltam)
2021. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
88%

Tegezve is lehet tisztelni a màsikat.


Én 34 vagyok

Gyerekkoromban is tegezzem kb mindenkit az ismerôsök közül, azóta is.


Munkahelyen viszon magázódtam..

2021. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
64%

Jó lett volna ha sokkal előbb kikopik ez! Én 34 vagyok, ha valakit magáznom kell azzal egyszerűen utálok beszélni!

Pl anyósommal is alig beszélek, mert magáznom kell, pedig nincs vele semmi bajom, őszintén szólva azt sem tudom, hogy hogyan szólítsam! Főleg akkor rossz, mikor az egész család összegyűlik és rajtam kívül mindenki tegezi... Sokszor fel sem tudom mérni az emberek korát, akkor meg gáz, ha pont rosszul tippelek. Pl mikor jött egy vízvezetékszerelő, magáztam, erre kiderült, hogy amúgy évfolyamtársam volt... 🤦‍♀️

A gyerekeimnek sem tudom hogy mondjam, hogy figyelj, xy-nal máshogy kell beszélni mostmár...

2021. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
24%
Nem a gyerek hibája, ha nincsen neki megtanítva. Én 30 vagyok, óvodában még tegeződtünk, de általános iskolára megtanultuk "tessékelni" a tanítókat. Születtek nyakatekert mondatok. Most pedagógus vagyok, a néniket, bácsikat még mindig tessékelem, hivatalos helyen pedig nem "maga", hanem "ön". Én meg fogom tanítani a fiamnak ezeket, mert rettentő gáz volt a hetedik, nyolcadik évfolyamtól, hogy a tegeződésen kívül nem ismernek mást. Ha próbálkozik is, hát szenved szegény. Nem azért tanítom, mert vaskalapos Juliska vagyok, hanem mert az alapműveltséghez tartozik. Majd tegeződik a munkahelyen, ha úgy alakul. Szerintem mi sem haltunk bele.
2021. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
67%
Meg pici a lanyom de en is furan fogom erezni magam szerintem.'i
2021. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
78%

Neked 38 évesen miért van igényed arra hogy a szomszéd 4 éves “jó estét kívánok Kovács bácsi”-val üdvözöljön? Milyen sérelem ér ha azt mondja hogy szia Tibi, mennyiben sérül a méltóságod? A szomszédban az orvost miért kéne Emese doktornéninek hívni ha nem orvosként, hanem szomszédként ismerik? Te is vezérigazgató úrnak meg doktornőnek szólítod a szomszédaidat? És pláne miért javítgatod ki a szomszéd gyerekét ha szemmel láthatóan se a gyereket, se a szüleit, se Mesit nem zavarja?

Legalább ne áltasd magad, elképesztően maradi vagy. Egy olyan tekintélyelvű neveléshez ragaszkodsz ami szerint a gyerek felől a szülő felé, a munkavállalótól a főnök felé egyirányú tisztelet jár, de viszonozni nem kell mert a gyereknek/munkásnak kuss a neve. Itt nem arról van szó hogy a gyerekek valóban tiszteletlenek lennének, mert azt nem indokoltad meg hogy miért lenne tiszteletlen a szia Tibi, hanem arról hogy sérti a büszkeségedet hogy egy óvodás merészeli feltételezni hogy hasonszőrűek vagytok. Igen, te felnőtt vagy ő meg gyerek, de ez nem jelenti azt hogy automatikusan alárendelt, alacsonyabb rendű ember hozzád képest és tudnia kell hol a helye. Az egy dolog ha nem akarsz vele haverkodni, de lenézni nem kell.

2021. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
77%

Én még magázom a nagymamámat. Mikor még a nagypapám élt, rosszul magázódtam egyszer és beárult a szüleimnek, akik emiatt lecsesztek. Marha szar érzés volt, mert semmi rossz szándékom nem volt.

Na meg a keresztanyámat mindenki a keresztnevén szólította, nekem meg a lábamra léptek/kijavítottak/lecsesztek, ha én is a keresztnevén hívtam.

Szóval miután megszületett a gyerekem én kijelentettem, hogy keresztanyázás, nincs nénnye/bátyus, nincs magázódás, mindenkit a keresztnevén és tegezve szólít.

Tök szar memóriám van, de az ezekkel kapcsolatos megalázások örökre belém égtek. Én ezt nem akarom a gyerekemnek is.

2021. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
89%
Tegeződve is meg lehet adni maximálisan a tiszteletet, míg magázva is úgy el lehet küldeni valakit a búsba, hogy ihaj. Sőt, még jobban. A tisztelet (szerintem), nem tegeződés vagy magázódás kérdése.
2021. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem mindenkinek joga van hozzá, hogy úgy szólítsák, ahogy ő akarja, tegezzék vagy magázzák. Pont ugyanúgy, ahogy ő elvárja, ugyanúgy neki is így kell a másikhoz hozzáállnia.
2021. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
35%

Mi a gyerekeinknek a jó napot kívánok és a viszontlátásra köszönő szavakat tanítottuk. A felnőttek túlnyomó többsége szívesen veszi tőlük, mert valóban ritka, hogy nem sziát köszön egy gyerek. A csókolomtól irtózunk, semmi értelme.

A kérdés hasonló ahhoz, hogy az öltözékkel kifejezünk- e valamit, vagy nem múlik rajta semmi. Iskolában nálunk nagyon sok gyerek jár melegítőben. Más a boltba nem engedné úgy a gyerekét. Mindenki döntse el, mit tart fontosnak.

2021. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!