Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött mellett mennyi...

Újszülött mellett mennyi időtök van?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám, de sokszor enni is csak akkor tudok, amikor a férjem hazaér. Valamit rosszul csinálok vagy másnak sincs semmi ideje?
2021. máj. 12. 12:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
87%
Semmi időm nem volt, nyugi. Férjem főzött rám és csinálta a reggelit és vacsorát... 2-3 hónapos korában kezdett egyre több időm lenni. Nem kell szégyenkezni, elmúlik. Viszont sok mintaanya ide fog írni, hogy szarul csinálsz mindent, ők főztek takarítottak edzettek kertészkedtek amikor két hetes volt a baba... Ne vedd magadra :)
2021. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%
Időm sok volt, kedvem semmi. Ameddig nem sikerült egyben négy órákat aludni, hiába volt a napom fele "szabad", élni sem tudtam, inkább csak léteztem. Szerintem semmit nem csinálsz rosszul.
2021. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
Sok, mert mindkét gyerekem eszik-alszik baba volt. Nekem szerencsém van/volt velük, de sok baba nem ilyen, ez nem az anya hibája.
2021. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
66%
6 hetes a gyerekem, de kb. wc-re se tudok elmenni. Vagy szoptatok, vagy altatom, vagy alszik- nem tudom letenni, mert üvölt, szóval rajtam alszik-, vagy kicsit játszunk. Ha leteszem sír, pl. ha kakis lesz a ruhája és beáztatom, addig kénytelen vagyok 5 percig sírni hagyni. A férjem csinálja a reggelit, ebédet rendeljük, szerencsére még home office-ban van, így hoz nekem ezt-azt napközben, ő pakol, takarít hétköznap. Viszont este ő altatja, én akkor fürdök, vacsorát csinálok, utolérem magam, kis énidőm akkor van. Ha le tudnám tenni a kiságyába, mikor alszik, akkor sok időm lenne, de ez a kis matrica jutott :) Majd lesz több időnk, ha idősödik, gondolom :D
2021. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
92%

Nekem mázlim volt. Simán főztem-takarítottam mellette az első perctől. Evett-aludt.


Igaz éjjel virrasztottunk, félig zombi voltam nappal, de megoldottam, túléltük 😊


Nem minden baba ilyen. Barátnőm 3 hónapig kb pisilni nem tudott nélküle 😏

2021. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
79%

6hetes koráig a lányom nonstop cicin volt

Ez idő alatt hálisten férjem itthon volt velünk, így kb mindent ő csinált. Főzött mosott takarított. Utána könnyebb volt már, és most már mindent megtudok csinálni (4hónapos a baba)

Nem csinálsz rosszul semmit

Most a pici legyen az első, az első pár hét ilyen nehézkesebb utána rendeződik

Kitartás és jó babázást❤

2021. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
26%

Nem érzem, hogy szuperanya lennék, de nekem azért van időm, és nem értem, másnak hogy nincs "semmire" ideje.


1,5 hónapos a gyerekem, vezetem a háztartást, kertet építünk, 100+ négyzetméteres veteményest csinálok egyedül meg van egy kis válllakozásunk is, amibe heti 4-5 órát besegítek itthonról.


Pedig nekem sincs eszik-alszik gyerekem, éjjel kel kétszer és van, hogy egész délelőtt vagy délután ébren van. De azért igenis vannak órák, mikor alszik, olyankor nem a Gyakori kérdések meg a Facebook előtt töltöm a napomat, hanem a dolgomat csinálom.


Szóval nyilván kevesebb időm van, mint eddig, nem olyan patika itthon a ház, de azért mindenre van időm, csak lassabban haladok. Na meg van férjem is, aki átveszi kicsit a babát, mikor éppen nem kell szoptatni, olyankor is szabadul fel időm.


Az első két hét volt húzós, de nem tudom, más mit csinál 4-5 hetes gyerek mellett, hogy "csak enni van ideje". Lehet lepontozni meg kommentelni nyugodtan ahelyett, hogy most is haladnátok inkább a feladataitokkal.

2021. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
86%
Nem csinálod rosszul. A babák ebben a korban még szinte össze vannak nőve az anyukával. Ilyenkor jó, ha van segítség. Nekem szerencsére volt. A férjem, anyukám, anyósom is segített rengeteget, így volt egy szusszanásnyi időm pihenni, regenerálódni. Aztán ahogy nőtt a pici, úgy rázódtak helyére a dolgok. Én 6 hónapos korára tenném a nagy változást. Akkor már nem csak anyatejet evett, eljátszogatott a járókában, szőnyegen, amíg főztem elvolt mellettem az etetőszékben, nagyjából átaludta a teljes éjszakát. Innentől tudtam igazán élvezni az egészet, addig inkább egy zombi voltam.
2021. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Első mellett ugyanez volt.

2. Mellett meg ott volt az első, szintén szoptatott szintén pelusosként..

Mégis ment minden.


Szóval ez nagyon gyerekfüggő.

2021. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy feljön, hogy mit keresek itt. ;) A férjem a héten szabadságon van, tehát így vagyok itt... Örülök, hogy neked nyugodtan alszik a gyereked amikor alszik. Az enyémet kb 10 percenként mindig (!) vissza kell altatni mert felkel. Emiatt nincs időm semmire. Amúgy nyilván lenne ha alvásidőben szabad lennék.
2021. máj. 12. 12:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!