Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg semmit nem lehet...

Tényleg semmit nem lehet csinálni egy újszülött mellett?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdés, csak egy ismerősöm (egy hónapos baba anyukája) mesélte, hogy egész nap nem tud enni, csak ha este a férje hazaért. Ez azért furcsa számomra, mert állítólag 2-3 órákat alszik a baba, akkor lenne ideje enni is akár. Házimunkát nem végez.ez idő alatt, és nem is pihen.


Tényleg ennyire lefoglal egy újszülött?


2018. nov. 25. 17:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
Nekem négy gyerekem nött föl, de egyáltalán nem volt ilyen probléma egyik mellett sem.
2018. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Az első 6 hétben én is csak akkor tudtam elmosogatni vagy egy szendvicset összedobni, ha kendovel magamra kötöttem a babát. Valóban az a papírforma, hogy 2-3 órát alszanak, aztán van a valóság, miszerint ezt a legtöbb újszülött csakis akkor hajlandó megtenni ha a kezedben van, hordozod vagy babakocsiban tolod.


Amúgy én vállalkozó vagyok és ahogy te, én se hittem el, hogy az anyukáknak nincs ideje. Úgy voltam vele, hogy amíg alszik simán lesz időm csinálni a dolgaimat. Nos, most 9 hetes és összesen 3 alkalommal tudtam kinyitni a laptopot dolgozni 😅

2018. nov. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 piroska és a farkas ***** válasza:
76%
2 kisgyermekem van. Az elsőnél olyan gàtsebem volt, H hetekig felülni alig bìrtam, így a baba ellàtâsàn kìvül màssal alig foglalkoztam. Lett volna időm enni, de vhogy sokszor volt fontosabb mâs. Tejet fejtem, babaruhàt vasaltam ésatöbbi. Màsodiknàl màr a szülés napjàn lesétàltam 6 emeletet a kórhàzi büféig, és ugye ott volt a Nagy, tehàt nem engedhettem meg magamnak, H semmire se legyen időm. Utólag azt gondolom, H nem mindenkinek jön zsigerből az újfajta napi logisztika, a magunkra szànt perceket igenis meg kell talàlnunk, a babànk kàràra sosem, de utàna mi jövünk, nem a hàztartàs.
2018. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%
Ha nyugtalan a baba, lehetséges... Az anyukámnak meg kell találni a lelki békéjét már a terhesség legelejétől, nem stresszelni, aggódni semmit - ez vonatkozik azokra is, akik a babát körbeveszik. Így a baba nyugodt, úgymond mintababa lesz, ez ilyen újszülött pedig kb csak alszik és eszik és később sem lesz problémás. A problémás, "rossz" gyerek azért lesz azzá, mert a szülők terhét átveszi.
2018. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Ez nagyban függ a babától. Ha szerencséd van és csak eszik meg alszik, akkor nem. De ha nem ilyen, akkor tényleg vannak napok, amikor pisilni se tudsz tőle. Főleg az első hat hét ilyen. Nem véletlenül gyerekágy a neve. Fekszel és szoptatsz.
2018. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Babáról is függ. Vannak újszülöttek, akik hetekig csak úgy tudnak aludni, ha érzik az anyuka testmelegét. Én még nem szültem, de egy barátnőm nemrég igen, és ő mesélte, hogy hiába képzelte azt korábban, hogy ő lesz az "úr", és majd irányítja a dolgokat, olyan heves késztetést érez, hogy felkapja a babáját, ha sír, hogy képtelen ellenállni. Kitalálta a természet rendesen, hogy az újszülött megkapja, amire szüksége van.
2018. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
#4-es, rossz gondolat, három gyerekem van, teljesen mások,pedig én egyforma vagyok. Ez a tipikus mázlista "könnyű babás" szülő érdemtelen öntömjénezése.
2018. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

Babafüggő.

Nálam az első babábál volt, hogy du. 5kor tudtam reggelizni vagy mosakodni mikor a párom hazaért vagy átjött anyukám, a kicsi meg evett-aludt, tőle akár egy hosszú filmet is végig tudtam volna nézni szünet nélkül

2018. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Az tény, hogy kevés ideje van az anyukának, de ezt a nem tudok enni dolgot nem értem. Van saját gyerekem, de most heti 1 nap bébiszitterkedek egy családnál, a kicsi születése óta, illetve van még egy 2 éves és egy 4 éves is otthon. Ha anyukának épp dolga van, egyedül vagyok a 3 gyerekkel, főzök nekik és én is simán megebédelek utána. Ha a kicsi nem alszik, akkor az ölembe veszem, és úgy eszek. És igaz, hogy az alvás az elején rendszertelen, de azért mégis kell, hogy aludjon valamikor.
2018. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos az én lányom sem aludt kb semmit


De azért tudtam enni...

2 hónaposan már teljesen rendben volt

2018. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!