Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik újszülött/kisbaba mellett...

Akik újszülött/kisbaba mellett tanultak/saját kisvállalkozásuk volt/home office-bol dolgoztak hogy oldottak meg?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik az elso kisbabank es kiváncsi lennék esetleges tapasztalatokra, pl idobeosztas, stb kapcsán. Én itthonrol dolgozom, nem megerőltető, mindossze hat órában, délelőtt végzek is, illetve van egy kis kreativ vállalkozásunk a férjemmel, ahol magam osztom be az időmert. A ferjem szinten itthonrol dolgozik es neki rugalmasabb az idobeosztasa.


A baba születése utan mindenben (kivéve szoptatás 🤣) ki fogja venni a részét, ezt mondta, eddig is legtöbbször ő főz es vásárol, en általában a takarítás részét szoktam legtöbbször végezni, ám ő is szívesen porszivoz, stb ha kell. 😊 Mivel maximum 3 hónapot fogok tudni “itthon maradni” (addig tudok nélkülözve lenni a munkából), utana “visszamegyek” es azt tervezem, hogy kb reggel 7-10 között dolgoznék (vannak benne telefonok illetve admin jellegű is), valamint a vállalkozást is folytatnám. Szerintetek ilyen körülmények között (nyilván minden baba / kisgyerek mas, minden család mas, stb) nagyon nehez lenne? Napi szinten ez a 3-4 ora ami “fixen” kellene, ekkor lehet a baba úgyis aludni, de ha nem, a ferjem elfoglalja, ha pl mar kicsit nagyobb. A masik kreativ részét en be tudom magamnak osztani.


Előre is köszönöm ha valaki tud tapasztalatot megosztani!



2020. szept. 10. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem menni fog. Én akkor kezdtem el tanfolyamot végezni, amikor fixen, szépen aludt napközben és este is. Na a záró vizsgák mindjárt itt vannak, ő pedig nappal csak hordozóban és csak itthon alszik, az esték pedig katasztrofálisak, óránként kel minimum. Szóval nem egyszerű most :D amikor az apja van vele, tanulok. Faradt vagyok nagyon, de ez van, ez ennek az időszaka :)
2020. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalat megosztást es sok sikert a vizsgakhoz
2020. szept. 10. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

A kislányom első négy hónapjában fejeztem be a fősulit. Akkor könnyen ment, mert igaz, hasfájós volt, de sokat aludt és ébren egy helyben el volt. Most egy kicsit nehezebb, mert már 1 éves, aktívabb részvételt igényel, viszont kialakult egy ideje a napirendje, a házimunkát igyekszem alvás alatt megoldani, a tanulást egyebet pedig az esti altatás után. Ha a férjem itthon van, akkor persze könnyebb.


Sajnos előre nem lehet tudni, hogy mikor fog aludni, enni és kb hónapról hónapra fog változni ez, de ha ti így együtt tudtok működni, akkor nem lesz gond. Nem azt mondom, hogy nem lesztek fáradtak, ki tudja...de ez egy jó hozzáállás! Megoldható lesz!


Sok boldogságot!

2020. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Még nek beszéltem a fonokommel az uj munka beosztás lehetőségérol, de mar kérdezte, hogy mennyi ideig tervezek távol lenni, illetve mivel jelenleg nagyon korán reggel dolgozom délelőttig, sejti, hogy ez nem biztos, hogy igy fog menni es kelleni fog egy kis rugalmasság, csak valamit mondanom kell majd neki valami kiinduló pont miatt, de nagyon szorítok, hogy o is megértő es rugalmas legyen :) A másikat meg mi osztjuk, ugyhogy az nem gond, azt tudom alvás idoben Vagy este miután elaludt csinálni :)
2020. szept. 10. 10:50
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Én szakdolit írtam és államvizsgáztam mikor megszületett (három hónapos volt a vizsga idején), minden tanulással kapcsolatos dolgot csak akkor tudtam normálisan csinálni mikor este elaludt. Ez a mai napig így van, most kreszre tanultam ugyanígy. Fárasztó, mert hiába másfél éves van hogy ötször-hatszor ébred éjjel és fent van akar egy órát is, én meg hajnalban fekszek és általában hatkor kelünk, de nincs más megoldás. Amúgy lehet másképp is lehetne, és az én hülyeségem ez, hogy akkorra teszem a tanulást mikor este elalszik, de úgy vagyok vele, hogy akkor fixen tudok tanulni 4-5 órát is, mert éjjel egy körül ébred először, nap közben meg max másfél-két órát alszik, mire jobban belemélyülnék a dolgokba már kb fent is lenne. Dolgozom is, de az is rugalmas, a telefonalos reszt nap közben bármikor elintézem, a többi munkával kapcsolatos teendőt szintén mikor este elaludt.
2020. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Várj ki szerintem minimum fél évet . Addigra alakul ki a napirendje félig-meddig, akkor már tudsz tervezni. Valamennyire. Igazából fogalmunk sincs milyen baba lesz. Mi van ha nem alszik délelőtt és csak cicin van . Mi van egesz éjjel fent van. Ha hasfájós lesz.

Úgy hogy fix 6-10ig úgy biztos nem fog menni. Úgy hogyha van egy fél órád , órád és nekiállsz úgy menne esetleg . Én legalábbis így tanultam és írtam a szakdogámat meg. Nem lehetetlen de marha nehéz és sok szervezest igényel .

2020. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!