Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba vállalás miatt tesó...

Baba vállalás miatt tesó vélemény kikérése?

Figyelt kérdés

Ti ha tervezték meg gyerkőcöt és van már gyerek akkor a nagyobbaknak ki kéritek a véleményét hogy ők szeretnének e még tesót? Vagy nem foglalkoztok vele?

Mert mi szeretnénk még gyerkőcöt, aztán meg a barátnőm "lecseszett" hogy miért nem kérem ki a nagyobbak véleményét. Mert ő is megkerdezte az ő gyereket mikor tervezték meg 1 babát,csak ő nekik azt mondta nem kell így nem vállalnak.



2021. máj. 16. 14:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Hát biztos nem egy 2-3-4 vagy akárhány éves gyerek döntené el, hogy szeretnénk e még egy gyereket vagy sem.Azt is kétlem, hogy barátnődéknél valóban azért nincs még egy mert a nagyobbat megkérdezték és nemet mondott:)

Aki valóban gyereket akar, az nem kérdez hanem terhes lesz.

2021. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem ő dönti el, de beszélünk róla, hogy ha lesz, milyen lesz tesóval élni, öcsi vagy hugi, a baba.

De a döntés nem az övé lesz.

2021. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Hát pedig de. Ő nagyon akart volna meg egyet. De a lánya (9 éves) kijelentette neki bizony nem kell tesó így lemondott róla.Kerdeztem is miért, a válasza "nem fog szülni mert akkor biztos utána a kicsit vagy bántana így minek"... Hát nem értettem én sem.

Nekünk vannak nagyobbak 14,9 éves és én se kérem ki a véleményüket. Ami nem tetszett neki. Ezért is kérdezzem más mit tesz.

2021. máj. 16. 14:16
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Szimplán csak féltékeny rád, hogy neked lesz még egy.

Én sem kérném ki a véleményét, maximum beszélgetnénk róla.

2021. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem a nagynak kell testvért szülni, hanem a szülők magunknak vállalnak gyereket.

Ha nincs még testvére fogalma sincs róla mire mond nemet.

Eszembe nem jutott megkérdezni.

2021. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is. Nyilván mondom nekik hogy mi a tervünk. Aztán dolgozzak fel. De ha mondanak is nekik nem kell amiatt nem tennék le arról hogy mi mit akarunk.
2021. máj. 16. 14:25
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem kérdeztem. Nem örült, illetve nem örültek. 3 gyerek van, 5-5 év korkülönbséggel. Nekünk okkal volt jó így. Ma nagyon jó testvérek.

Az az egy kérdésem van, ha a nagynak joga van eldönteni, hogy akar-e tesót, akkor nyilván a kicsinek is. Ugye? Tehát ha a kicsi nem akar tesót, akkor a nagyot kiteszik?

2021. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem kérdezném meg. És engem sem kérdeztek meg anno. Csak szóltak hogy lesz teso. Azért nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát. Legközelebb azt is megkérdezem a gyerekemtől, hogy válthatok e munkát vagy vehetek e másik autót. Azért mindennek van határa.
2021. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Pff, 10 évesen én is mondtam a szüleimnek hogy nem akarok tesót de szerencsére volt eszük és nem ez alapján döntötték el. Amióta megszületett azóta imádjuk egymást, 20 éve :)

Semmiképp nem kérdezném meg, kiskorban az ember még nem tudja, mire mond nemet.

2021. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megnyugodtam hogy nem én vagyok a bolond. Náluk a gyereknek kB mindenbe van beleszólása. Ez más téma de leírom. Mikor voltak nálunk vendégségbe akkor rászoltam ne jarkaljon be cipőbe a házba, mire a válasza az volt a gyereknek ne pofaznak nem vagyok az anyja. Na evvel a lendülettel megfogfam a karját és kihuztqm a házból az anyjához. Mondtam neki szóljon rá vagy én vágom szájba. Mire a reakció.... Jajj már.. Vele nem beszelhetsz így. Pf... Na azóta nem hívjuk csak ha tudom nem nála van a gyerek hanem a nagyanyja nal.
2021. máj. 16. 14:48
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!