Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba vállalás miatt tesó...

Baba vállalás miatt tesó vélemény kikérése?

Figyelt kérdés

Ti ha tervezték meg gyerkőcöt és van már gyerek akkor a nagyobbaknak ki kéritek a véleményét hogy ők szeretnének e még tesót? Vagy nem foglalkoztok vele?

Mert mi szeretnénk még gyerkőcöt, aztán meg a barátnőm "lecseszett" hogy miért nem kérem ki a nagyobbak véleményét. Mert ő is megkerdezte az ő gyereket mikor tervezték meg 1 babát,csak ő nekik azt mondta nem kell így nem vállalnak.



2021. máj. 16. 14:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
44%
Nyilván nem egy pár éves kisgyerek fogja eldönti a tesó kérdést, bár nekem most egy konkrét eset ugrott be a baráti körből. A nagyobb gyerek már 14 éves kiskamasz volt, mikor a szülők bejelentették, hogy jön a tesó. A lány tudta, hogy a szülei még egy gyereket terveznek és végig hevesen tiltakozott, nagyon nem akar testvért, fel is sorolta az “ellenérveit”, mint pl nem akarja egész éjszaka a testvére bömbölését hallgatni, majd másnap hulla fáradtan iskolába menni, csomó mindent meg fog nehezíteni egy újszülött jelenléte stb. A szülőket nem érdekelte, megszületett a kistesó és robbant a bomba. A nagylány nagyon megváltozott, iszonyú ellenségesen viselkedett a testvérével, nem volt hajlandó megfogni, hozzáérni, semmi. Közölte, hogy semmit nem fog segíteni a testvére körül, nem fogja megetetni, se vigyázni rá, se semmit. Barátnőmék nagyon sokat szenvedtek. A pici hasfájós lett, éjszakákon át sírt, a nagy lány nem bírta kipihenni magát, hulla fáradtan ment iskolába, romlottak a jegyei, mert sokszor tanulni is nehezen tudott a kistesó sírásától, majd később hisztijétől. Barátnőmék bíztak benne, hogy ez idővel enyhülni fog, de nem, sőt… Egyszer nem játszott vele, nem foglalkozott vele, nem volt hajlandó kettesben maradni vele, figyelni rá. Végül amint betöltötte a 18-at, fogta magát és elköltözött otthonról, a tesójával azóta sincs nagyjából semmi kapcsolata és a szüleivel sem sok, őket okolja mindenért. De azért remélhetőleg ez nem gyakori eset..
2021. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
57%

21: nehogy már a farok csóválja a kutyát és egy kis “szaros” döntsön a szülei életéről, azért ez a történet elég erős. Mennyire lehet elkényeztetve és egoizmusra nevelve az, aki ilyen szinteken nem képes alkalmazkodni és ilyen radikálisan reagál, az ilyen rugalmatlan embernek kistestvér nélkül is rengeteg problémája lesz az életben és egyetlen másodpercig nem tudom sajnálni. Ha az én gyerekem lenne és ilyeneket megengedne magának 18 évesen nem az ő választása lenne elköltözni, hanem várnák a bőröndök. Nyilván az ember próbál kommunikálni a gyerekével és oldani a feszültséget, de ilyen helyzetben komolyan nem tudom elképzelni, hogy a szülők is mit ronthattak el ennyire ezzel a kellemetlen természetű gyerekkel.

Mondom ezt úgy, hogy mi is idősebbek voltunk amikor lett egy kistestvérünk és a hugom borzasztóan kiborult, ellene volt de ez tartott 2 napig mert a szüleim mindent megtettek, hogy megbarátkozzon a helyzettel. Ma már 17 éves a kistesónk, mi meg majdnem 30 és nagyon jó testvérek vagyunk. Ha viszont egy ilyen paraszt lenne a testvérem mint ez a történetben szereplő lány, őszintén mondom, hogy nem is lennék rá kíváncsi, menjen a fenébe, mit képzel magáról.

2021. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
34%
Ja azt pedig mellékesen teszem hozzá, hogy mi mindenben segítettünk a szüleinknek, vigyáztunk a kicsire, pelenkáztuk, etettük, elmentünk érte az oviba, még éjszaka is keltünk hozzá ha úgy láttuk, hogy anyáék már kivannak (mert rengeteget sírt a mi tesónk is) és mindezeket kérés nélkül. A jegyeink pedig nem romlottak sőt, kitűnőek voltunk, mert ezek mellett is odafigyeltünk az iskolára, de kifogást a lúzerek mindig találnak ugyebár.
2021. máj. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
55%
21 na ott azért van baj a toronyban. 10 év van a tesom és köztem és a nővérem és közte 13. Képzeld senki se lett lelki nyomorék, mindenki tudott aludni és nem martirkodtunk. Pedig nyilván sírt a tesom és amúgy hisztis is volt mint az allat kicsinek de nehogy már. Aki ekkora gyökér annak nem a teso a gond. Ott azért mélyebben gyökereznek a problémák.
2021. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
71%
Jól van már, nem kell nekem esni, én csak leírtam egy barátnőmék történetét, nem értem miért én vagyok lepontozva és miért nekem kell beszólni!🤦🏻‍♀️
2021. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
31%
Nem neked szóltam be csak leírtam a sztorihoz kapcsolódó véleményemet.
2021. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
21%
Én is csak leírtam a véleményemet, nem veled van a probléma nyilván, nem is pontoztalak le.
2021. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
44%

Mi szóltunk, hogy szeretnénk még egy babát a lányom az örült a szülésnél is bent volt, ővágta el a köldökzsinort a férjem mondta a lányunkét úgy is ő vágta el, 20 éves volt. A fiam 22 éves csak azt mondta jó, de hát neki a lányunk a tesója😂

Aranyosak mikor a 24 éves behemót autózik a 2 évessel😂

2021. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
53%

Nem, egy 3 éves nem érti a tesó kérdést igazán. Barátnőmet a nővére könyörögte ki félig. Amikor megszületett, a nővér meglepetten konstatálta, hogy ezzel semmit sem lehet csinálni és onnantól évekig nem érdekelte. A családdal semmi baj sem lett, csak érzékelteti a példa, hogy egy 3 éves mennyire kompetens tesó kérdésben.


Egy gimist viszont nem szívatnék tesóval, ha nagyon nem akarja, vagy nem vagyok benne teljesen biztos, hogy sosem kell rábíznom, tehát nem az ő szabadideje rovására vállalom. Nálunk a szomszédban született baba és még azt is halljuk, szóval nekem ne mondja senki, hogy a szomszédos szobában nem zavaró. Egy tini erre elkezd menekülni otthonról, folyamatos lesz a konfliktus. Nem vagyok korkülönbségnáci, de 10 évnél több már csak a veszekedést szüli az eltérő életritmus miatt is, hogy most csöndben kell lenni, mert tesó alszik.

2021. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
54%
Én tiltakoztam kamaszként (melyik kamasz nem), hát jó, hogy tettek magasból a kamasz véleményemre, mert felnőttként imádjuk a testvéreimmel egymást, nélkülük csak üresebb lenne az életem, akkor be voltam rágva, de csak egy pár hónapig.
2021. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!