Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért alakulhat ki, hogy az...

Miért alakulhat ki, hogy az idősebb gyermeket nem úgy kezelik, mint a kicsit?

Figyelt kérdés
Két gyönyörű kisgyermek van a családban, a nagyobbikat állandóan macerálják, okolják mindenért, a kicsit pedig dicsérgetik, szeretgetik és persze ő a kis kedvenc! Hogyan lehetne ezen változtatni?
2021. máj. 17. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
tudatossággal
2021. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén? Kívülálló ezen sajnos nem tud változtatni. A szülőkkel persze lehet beszélni, de ha a nagyon makacs típusba tartoznak, nem fogják belátni, hogy valamit rosszul csinálnak.
2021. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek van igaza. Kívülről semmit nem tehetsz. Megemlíteni sem érdemes, tagadni fogják a szülők. Férjem testvérénél azért a második a kedvenc, mert a férjem volt elsőszülöttként a favorit, és a tesója tudtán kívül a saját gyerekén bosszulja meg. De ha próbálod említeni, hogy a hatéves ezért pisil be még mindig, pedig nyolcezer kivizsgáláson voltak, semmi szervi baja nincs... mert az anyja macerálja, mindenért hibáztatja, butának, ügyetlennek tartja... akkor világraszóló hiszti és sértődés. Nincs mit tenni.
2021. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Részben azért van, mert a nagyobb nagyobb, ezért tőle többet várnak(persze fontos, hogy mekkora a korkülönbség!). Nem fogják ráhúzni a zoknit, mint egy kis 2 évesre, meg ha a 2 éves sír, mert nem kapja meg a babát, az elnézhető, de ha egy 6 éves sír, mert nem kapja meg a babát.. tőle már több fegyelmet várnak(jogosan). Nyilván egyik se kapjon babát. Az egyik azért sír, mert fáj neki, ha nem kaphat babát, a másiknak is fáj, de ő azért sír, hogy kiharcolja vele a babát.


Nem tudom, sikerült e átadnom a lényeget.. Máshogy kell hozzáállni a különböző korú gyerekekhez, de mondjuk dicsérni, ajnározni egyformán kellene mindkettőt, csak nem ugyanazokért a dolgokért.. Hogy nézne ki, ha megdicsérnéd a 6 évest, hogy tud pohárból inni, ugyanezért a 2 évest meg kell dicsérni, mert most tanulja.. Fel kell hívni rá a figyelmet, hogy a hat évest meg megdicséred mert felismer betűt, számot, olvas, cipőt köt meg ilyenek, na ilyenért nem fogod soha megdicsérni a 2 évest, szóval ő ilyen téren kevesebbet kap.

2021. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet, hogy a nagyobbat ügyetlennek tartják, mert mondjuk nem mászik annyira jól, mint a kortársai, a kicsiről meg azt gondolják, hogy kevésbé szép, mert nem annyira dús a haja, mint a tesójának. A lényeg, hogy ne szekálják ezekkel a gyerekeket folyton, bármit is gondolnak róluk, hanem koncentráljanak a jó tulajdonságaikra.


Nálunk a kedvenc gyerek az öcsém volt, nem is baj, gondoljanak amit akarnak, de amíg az ő magatartása, verekedések, szabálytalanságok el voltak nézve, senki sem hozta fel soha, hogy bezzeg te rosszul viselkedő gyerek vagy a sok szuper dolgod ellenére, az én hibáim ki voltak emelve(ügyetlen, rendetlen) és nem kaptam elég dicséretet a tanulmányaimért, mert az alap, addig tesóm kinézete, sportteljesítménye mindig ünneplésre adott okot.. Szerintem az árt, ha nem emelik ki a jó és rossz dolgokat mindkét gyerek viselkedésén. Ha szekálják az egyiket, szekálják a másikat is(persze a legjobb, ha senkit sem szekálnak), illetve dicsérjék az egyiket ugyanannyit, csak más dolgokban, mint a másikat.

2021. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
77%
Szerintem két gyereket nem lehet egyformán nevelni A szülő mindig azt a gyereket szereti amelyikben azt a természetet látja és érzi ami neki hiányzik amit ő nem kapott meg. Ha pl egy anya kevés szeretetet kapott gyerekkorában akkor a kedvesebbik gyerek lesz a kedvence ,mert ő pótolja neki a hiányzó szeretetet ő adja a kedvességet A másik aki pont olyan mint az anyja azt kritizálni fogja mert önmagát látja benne és önmagában sem szereti ezt a tulajdonságot 51/N
2021. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én pl azért szeretem jobban a kisebbik lányomat, mert okos, vicces és természetben rám hasonlít, olyan csöndes :)

A nagyobbik meg tiszta exem, kívülről és belülről is, elviselhetetlen természettel. Küzdök ellene, jártunk pszichológushoz is emiatt, de nem sikerült elérni semmit sem.. :( Sajnálom valahol mert nem tehet róla, de én sem tehetek róla, hogy gyűlölöm az exem természetét és kiköpött ő, mintha még mindig vele kellene élnem lány kiadásban. Próbálok valami jó tulajdonságot találni benne de nem nagyon sikerül.

2021. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kiállhatatlan volt az az ex akkor miért csináltatok gyereket?
2021. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!