Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki szerint normális kisebb...

Aki szerint normális kisebb pofonnal "nevelni" a gyereket az szerint normális egy fiatal (vagy idősebb) nőt/férfit is pofozgatni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy mondjuk valaki néha kicsit megveri a gyereket mert nem képes máshogy kezelni/őt is bántották stb és persze megmagyarázza hogy ez teljesen ok.

Na most ha a gyerek már 10/15/20/25 éves akkor még mindig van kifogás megverni mert te 30 évvel idősebb vagy?


Nem történt velem ilyesmi, csak régebben egy idős férfi utalt arra hogy szerinte "egy pofon helyretenne" vagy vmi ilyesmi. 17 éves vagyok. Nálunk nem divat verekedni a családban, ezért személyes tapasztalatom nincs, csak felmerült bennem h ilyen típusú emberek vajon mit gondolnak. Akit vertek gyerekkorában azt verik 20 évesen is?


2020. márc. 10. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Általában nem szokták.

Engem (és tesóimat is) verték rendszeresen gyerekkorunkban, amint elég nagyok lettünk (megvolt a veszély, hogy összeverekedés esetén nem az idősebb nyer) rögtön abbahagyták és maradt az ordibálás (olyan 13-14 éves korban volt ez a forduló, addig hetente többször is volt verés).

Persze van az a csoport is, akik a felnőtt, 30 éves gyereküket is simán megütik.

2020. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Azért van különbség aközött, hogy valaki a tiszteletlen pofátlan stílusod miatt leken egy atyai pofont, és más ha idegbetegségből minden nap agyonvernek...
2020. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%

3 pofont kaptam életemben anyumtól. Mind a 3ra tisztán emlékszem h miért. Az utolsót 17 évesen. Tök jogos volt.

Nem lettem lelki sérült! Nagyon jó a viszonyom anyummal. De nem is beszéltem többet vele úgy. Vissza vettem a flegmázást, és onnantól bejártam rendesen a suliba. Normális ember lettem!

2020. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2: nem tudom hogy ezt most általánosságban írtad vagy nekem, nem hiszem hogy akár a kérdésben akár a fent említett sztoriban pofátlan lettem volna. Ezért úgy veszem hogy biztosan általánosságban értetted. Én nem tartom sokra azt az embert aki nem tud uralkodni magán ha egy pofátlan gyerek felidegesíti, de mondjuk hogy elfogadom amit írrál. A kérdés viszont nem erre vonatkozott!!

Most nyilván az idegbetegekről volt szó.

Igazából az 1. válaszoló válaszolt a kérdésre...

2020. márc. 11. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!