Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mentetek táppènzre a...

Mikor mentetek táppènzre a terhesség ideje alatt? Mikor terveztetek újra munkábaállni szülés után? Ehhez képest végül mikor sikerült? Heti hány órában?

Figyelt kérdés

2021. máj. 19. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem voltam táppénzen, a szülés előtti héten mentem el szabira, mert akkor nagyon készen voltam. A vírus miatt akkor úgyis otthonról dolgoztam zömmel, heti két napot azért ki lehetett bírni benn is (szellemi munka).


Négyhónapos volt amikor elkezdtem újra bedolgozni, és hathónapos amikor papíron is visszamentem, de rugalmas a munkaidő és itthonról tudok dolgozni. "Rendesen" még nem tudom mikor megyek vissza, szerintem jövő télig tudok így lenni, utána már átkerülök más munkakörbe.

2021. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Első gyereknél 33. hétig dolgoztam. Úgy volt, hogy 2 éves korában megyek vissza, de az élet felülírta.

Fejlesztésre szorul(t), nem lett volna jó ötlet a bölcsi, mert ott nem tudták biztosítani, így maradtam.

3 évesen kezdte volna az óvodát, de nem volt hely.

Na ekkor úgy döntöttünk akkor már jöjjön a második.

Így végül a második gyerek 2,5 éves korában mentem vissza.

Nem felhánytorgatható módon az állásom nem várt meg, volt három főnökváltás, átszervezés, alog maradt munkatárs. Remek volt. :)

Hozzáteszem, hogy az eredeti visszatérés időpontjában se tudtak volna ugyanoda visszavenni, mert az első átszervezés már akkorra megtörtént.

2021. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy gondoltam dolgozom ameddig nem gond, na elvetéltem 7 hetesen másik terhességnél is volt barnázás hasfájás, pont nyárizárás alatt lett + a tesztem.

2 hósan nyitottunk 1-2 napot dolgoztam de, hogy emelgessek naponta 10 gyereket nem kockáztattam inkább otthon maradtam. Most 2 éves a fiam majd 3 évet ha betölti megyek vissza, ha nem sikerül a tesó.

2021. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Kb.20hetesen mentem táppénzre. Volt már vetélésem és elkezdtem keményedni is. Sajnos home officeba nem ment bele a főnököm, mert szerinte nem megoldható. Na, jött a covid rá pár hétre, érdekes módon meg tudták oldani a home officet ekkor már..
2021. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Nem voltam táppénzen, 38. hétig dolgoztam, aztán 38+3ra megszületett a baba, csedet kezdtem.

2 éves koráig terveztem otthon lenni, február 28 töltötte a 2t, március 1 kezdte a bölcsit, kivettem én is elsejétől a szabikat és április elején kezdtem dolgozni.

6 órában dolgozok most gyes mellett.

2021. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Első terhességnél 6. héttől voltam tp-n.(szalag munka folyamatos műszak)

2 éves volt a lányom mikor elkezdtem dolgozni (már nem a gyárban)

A 2.nál (irodai munka) délelőtt dolgoztam éjjel elfolyt a magzatvíz. 35. hétre jöttek az ikrek.

3 éves korukig tervezek itthon maradni (a munkahelyem megszűnt) de még nem tudom hogy hol fogok dolgozni

2021. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Nekem kiadták az összes szabimat szerencsére 2 hónappal szülés előtt, így 1 hónap szabin vagyok és az utolsó hónapban leszek csak táppénzen. Home office-ban dolgoztam, de nem tudok már ennyit ülni, két iskolás lányomnak egyéni munkarendet kértem márciusban, fel kell készítenem őket az osztályozóvizsgára, hát nem sétamenet. Emellett hivatalos dolgok intézése, lakás felújítás, költözés, terhességi vizsgálatok, baba cuccok beszerzése stb... Mindent mindent egyedül, mert páromnak olyan a munkája, hogy csak hétvégén van itthon.


Ahogy lejár a CSED, megyek is vissza dolgozni. A GYED maximuma vízre sem elég (nyilván megszoktam egy életszínvonalat), ezért kénytelen leszek. De mivel home office, ezért nem fog hiányt szenvedni a picim semmiben :)

2021. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!