Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz ha 26 évesen...

Szerintetek gáz ha 26 évesen még nem szeretnék gyereket, csak 30-31 évesen?

Figyelt kérdés
1 éve együtt élek a párommal, szeretnénk gyereket, de nem most ő is várni akar meg én is. Külön élünk már, de megmondom őszintén ez a Covid járvány(egészségügy nagyon gáz) , most ami van munkanélküliség... Stb teljesen elvette a kedvemet a gyerekvállalástól, meg fejben se vagyok megérve egy gyerekre. Voltak családi problémáim is, fél éve rendeződtek, kicsit "szabad" szeretnék lenni. Sokan kérdezik miért nem vállalunk gyereket, furcsán néznek ha azt mondom 4-5 év múlva akarunk csak.

2021. máj. 20. 08:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem gáz, ráértek.
2021. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, hogy mások mit szolnak hozza? A gyerekvállalás két ember dolga, jelen esetben a tiéd meg a párodé. Nektek kell benne egyet érteni.
2021. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
46%

Furcsán néznek rád, mert 26 évesen nem akarsz gyereket?! Jézusom, hol laksz te, prolifalván, vagy valami cigányputriban?!


De hogy a buta kérdésre is válaszoljak: nem, nem gáz. Ép ésszel felfoghatatlanul hülye és buta az az ember, aki a jelenlegi helyzetben szaporodni akar. Normál esetben is bőven ráérnél később elcseszni az életedet. Az is teljesen normális, ha soha nem akarsz gyereket, és senkinek semmi köze hozzá.

2021. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát párom falusi, persze ott is vannak kivételek meg normális emberek, de ott elég hamar szülnek a lányok, ritka aki megvárja a 30 éves kort. Persze van aki 25-26 évesen nem a semmire szül, de van aki még a 20 éves kort se várja meg ki se járja az iskolát... Nem viccelek tényleg igaz. Szeretnék gyereket de nem most, ameddig ilyen az egészségügy, itt ez a koronavírus addig biztos hogy nem vállalunk be egy babát. Szájmaszkban kell szülnek a nők, gazdaság is eléggé visszaesett, egészségügy nagyon gáz, álljon minden helyre
2021. máj. 20. 09:05
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A KSH szerint manapság a magyar nők átlag 27,5 éves korukban szülik az első gyereket. Szóval nem kirívó, ha 26 évesen még nem akarsz bármi miatt.
2021. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Én nem értem miért szólnak ebbe bele mások, hogy lehet olyat mondani, hogy “miért nem vállalsz gyereket”?

Semmi közük hozzá, miért majd át fog jönni a kíváncsiakodo ejszaka kelni, napkozben segiteni és a gyerekmegtakaritasba is havonta utal?

Mi is reg együtt voltunk, mikor gyereket vállaltunk. Én 29 voltam az elsőnél 32 a másodiknál. Nem állítom, hogy utolag nem gondoltunk rá, hogy jobb lett volna korábban, de ekkorra tartottunk ott, hogy az iskoláink végére értünk, dolgoztunk annyit, hogy tudtunk félretenni és saját lakasba költözni. Van olyan baratnom aki rögtön a diploma után szült kettőt, szülőknel laktak és akkor ment dolgozni mikor a második is eléggé megnőtt és utána költöztek külön és ezzel sincs semmi baj, neki így volt jó.

Mindkettőnek van előnye is, hátránya is. De az biztos, hogy Nektek kell eldönteni, nem a szomszed néninek.

2021. máj. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem gáz
2021. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én falun éltem 32éves koromig és kb 2-3 embert ismerek aki 20 környékén szült, a többiek inkább 25-30 között, ami amúgy gyerekvállalás szempontjából a legideálisabb.Magam meg 33 éves voltam az első gyereknél, de soha senki nem piszkált vagy kérdezgette, hogy miért nem szültem még, pedig kapcsolatban éltem.Biztos vannak olyan országrészek, etnikumok ahol divat ez a minél korábban szülj mert úgy a jó, de nem ez az általános a mai világban már falun sem.:)
2021. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem gáz, ha egészségesek vagytok és nem megy majd el sok sok évetek 30 felett a próbálkozással.
2021. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem gáz, az sem, ha nem is lesz. (Az egészségügy a közeljövőben nem javul meg, akkor sem ha a covid-on túlleszünk)
2021. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!