Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen érdemes gyereket...

Hány évesen érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 12:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
20 évesen nem korai?
2021. ápr. 21. 12:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Adott egyéntől függ.
2021. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem korai lett volna, valakinek nem az. Sok mindentől függ.
2021. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Én 20 évesen még gyerek voltam. Nekem korai lett volna.
2021. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Statisztikailag legjobb 25-30 között, biológiailag valamennyivel korábban. Húszévesen - bár a gyakori közönségéből kiindulva más érződik - nagy általánosságban korai.
2021. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen vállaltam nekem ideális volt.

(Nem a korodhoz, hanem a kialakított hatterhez kotnem inkább)

2021. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nincs igazán racionális betervezhetősége. Aki sosem vágyott gyerekre, az majd akkor vállaljon, ha valóban megérett erre lelkileg, lehet, hogy ez soha nem következik be. Biológiailag a testi érettség elérését követően lehetőleg hamar, mert idősebb korban nemcsak a termékenység csökken, több a genetikai rendellenesség esélye, de az anyai szervezet is nehezebben alkalmazkodik, már előrehaladott az "öregedéssel" együttjáró izületi elcsontosodás stb. Lelkileg is előnyösebb a fiatalabb életkor, amikor saját rigolyák nem alakultak ki, amikor több a türelem, könnyebb a változáshoz való alkalmazkodás. Családi kapcsolatot tekintve jobb a stabil párkapcsolat, mert a gyereknek ez biztosítja a kiegyensúlyozott lelki fejlődését és megismerkedését a nemi kétalakúsággal. Gazdasági szempontot tekintve nyilván a stabil gazdasági állapot, amikor a szülő képes biztosítani a nélkülözés-mentes felnevelkedést. Unalomból és "majd én megmutatom" indíttatásból nem kell gyereket a világra hozni, mert balul sikerülhet, aminek elsősorban a gyerek látja kárát.
2021. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Változó. Én 20 évesen szültem, nem bántam meg, újra megtenném. Már 24 a legidősebb lányunk, jövő héten 25 éves házasok leszünk.

Más meg férjez megy 30 évesen, szül, aztán válik.

Nincs garancia semmire.

2021. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8# Nagyon kedves vagy...mintha ,aki 30 éves kora után szül,az garantáltan válik...semmi összefüggés nincs aközött, h te hány évesen vállaltál gyereket és együtt vagy e még a férjeddel. Ráadásul nem akarlak megbàntani de 24 éve 20 évesen szülni nem ugyanaz, mint manapság. Szóval nem igazán releváns a válaszod. Aki ma 20 évesen szül, az nálam felelőtlen, mert vagy az egy-két év munkatapasztalat hiányzik, v egy normális végzettség..vagy mindkettő...a semmire szülni pedig gáz. Akár el tud tartani az apuka, akàr nem. Régen nyilván más volt a helyzet. És most jöhetnek a "miért öregen szülni jobb" válaszok...mintha csak két véglet létezne...
2021. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 28 és 32 évesen szültem, nekem ez volt az ideális kor. 24 évesek voltunk a párommal mikor összeházasodtunk, 4 évig hallgattuk utána hogy mikor jön a baba. Eszem ágában nem volt még akkor szülni.
2021. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!