Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiam szeme alatt karikás...

Kisfiam szeme alatt karikás beesett lila, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 6 éves fiam szándékosan nem hajlandó húst enni, mert sajnálja az állatokat. Ezzel magyarázza legalábbis. Gondolom ez is okozhatja ezt a tünetet. Aludni szokott eleget este 8-9 kor már alszik reggel fél 7-ig. Mit tudnák tenni ez esetben? Természetesen próbálok változatosan főzni. Eszik zöldséget, gyümölcsöt, kap vitamint is.

Jelenleg meg van fázva és most mégjobban látszik.


2021. máj. 21. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Atól, hogy nem eszik húst, még nem lesz karikás a gyerek szeme!
2021. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*attól
2021. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Nézd meg, hogy vegetariánusok, vegánok mivel pótolják a húst, én úgy tudom hüvelyesekkel jól lehet pótolni, de biztos van sok más javasolt élelmiszer.
2021. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Tepfal ***** válasza:
100%
Ha a tápláltsága miatt aggódsz, kérj az orvostól vérképet. Ha gond van, ott kiderül és tudsz változtatni a diétáján. A karikás szem lehet egyszerű adottság, nekem is ilyen gyerekkorom óta. Kamaszként kétségbe voltam esve, hogy hogyan tűntethetném el végre, és szomorú hír: sehogy. Egyszerűen ilyen az arcformám és a bőröm, átlátszanak az ereim. Tetoválással lehetne rajta "segíteni", de azóta megszoktam.
2021. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mást nem tudsz,mint beleásni magad szakember segítségével a vega/vegán ételekbe,hogy mindent megkapjon a gyerek. Azért írom a szakembert,mert igen csak jól kell kombinálni hús nelkül,hogy ne legyen hiánybetegség. Pl.én nem jól csináltam,vérszegény lettem.

Nővérem vegánként szült 2 egészséges gyereket,akik vegàk. ( tejterméket kapnak). Makk egészsègesek,mert a tesóm 20 év alatt megtanulta a vega/vegán diéta hasznos alkalmazását. A fiad meg egy tünemény. <3

2021. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Semmi köze a húsmentes étrendnek a beesett, karikás szemekhez. Orvos látta már a gyereket emiatt?
2021. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Az is lehet hogy semmi baj nincs, de egy labor nem artana. Inkabb meg kellene nezetni mint itt talalgatni. Siman lehet hianybetegsege, de akar gyulladas is lehet a gond.
2021. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2021. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
A leggyakoribb oka a vese problémája.
2021. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Természetesen látta orvos, neki is feltűnő, először is fáradtság tippelt, azt mondta aludjon többet. Mondtam neki, hogy alszik eleget, de akkor mindenképp kérni fogom a vérvételt. Jelzem, hogy nem igazán akar húst enni. Amúgy eszik hüvelyeseket borsót, babot. Vesebajra még nem gondoltam mivel elég sok folyadékot iszik sose volt felfázva elég normális az ürítése is. 2,5 éves kora óta teljesen szoba tiszta éjjel-nappal is bár ez nem tudom mennyire mérvadó nem szokott panaszkodni fájdalomra sem.

Mindenkinek köszönöm az értelmes választ. Először ezen az úton indulok majd el, ha az orvos is benne lesz és indokoltnak tartja.

2021. máj. 22. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!