Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezeket ki intézi a gyerek...

Ezeket ki intézi a gyerek körül? Te, a párod vagy mindketten?

Figyelt kérdés

- gyerek elkészítése az iskolába, óvodába

- reggeli ruha kiválasztása

- oviba, suliba menés - jövés

- orvoshoz menni, ha beteg a gyerek

- otthon maradni, ha beteg a gyerek

- beteg gyerek ápolása

- szülői értekezletre menés

- játszótérre menés

- osztálypénz befizetése, iskolai- és egyéb programok fejben tartása

- bevásárlás

- gyerekkel tanulás

- fürdetés


(Mindegyiket addig értem, ameddig kellett. Tehát ha pl.: a gyerek egyedül kel fel reggel, megcsinálja a reggelijét még a suliba a kajáját, akkor nem kell odaírni, hogy már magának veszi a kaját. Ugyanez a fürdéssel meg az összes többivel)


2021. máj. 21. 16:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
41%

Ja bocs, 5 éves a fiunk, középsős ovis, illetve van egy 1 éves lányunk is, de nála még nem aktuálisak ezek.

Én 32/N, férjem 35/F

20-as válaszoló voltam

2021. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
59%

33 évesek vagyunk. 6 éves és 3,5 éves gyerek.


Én- gyerek elkészítése az iskolába, óvodába


Én- reggeli ruha kiválasztása


Férjem- oviba, suliba menés - jövés


Én- orvoshoz menni, ha beteg a gyerek


Férjem (home office)- otthon maradni, ha beteg a gyerek


Férjem (amíg haza nem érek)- beteg gyerek ápolása

Én - szülői értekezletre menés


Mindketten- játszótérre menés


Én- osztálypénz befizetése, iskolai- és egyéb programok fejben tartása


Mindketten- bevásárlás


Mindketten-- gyerekkel tanulás


Férjem- fürdetés

2021. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%
6. vagyok. Nem tudom miért lettem lepontozva, de mindegy. A férjem felsővezető, nem 8-16-ig dolgozik, így értelemszerűen nem tud sok mindent megcsinálni. Ettől még jó apa és férj, ha kell akkor beáll ő is, de a hétköznapok úgy működnek, ahogy írtam. Ebben a pozícióban ez így van és kész.
2021. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
34%

Oviba a pénzt én fizetem, ruhát én választom ki, én is vásárolok be, a többi a bébiszitter feladata


23/N

2021. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
65%
Majdnem mindent közösen, kivéve a ruházkodást, mert amíg a kisebbel voltam kórházba a születésénél, a párom simán pizsana felsőkbe vitte a nagyobbikat oviba.😄
2021. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
65%
#24 Viccnek is rossz. Trollkodj máshol. :)
2021. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
35%

Mindent én csináltam mindig .egyedül a felsős matematika tanulást férjem a nagyfiaimal ha nem értetek valamit.

Illetve a 1 évig lányomat férjem hozta haza suliból mert én még abban az időpontban dolgoztam akkor.

2021. máj. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
42%

Az osztalypenz es az iskolai/ovodai dolgok fejbentartasa az en dolgom. De kozos email cimunk van, tehat a ferjem is latja, h nagyjabol itt ott mi tortenik, tehat kepben van, de intezni, rendszerezni, eszbetartani en szoktam.

Az osszes tobbi kozos feladat, ugy hogy en meg Gyesen is vagyok. Ez nem azert van, mert lusta eltartott diszno vagyok, hanem a ferjem egyszeruen szeret a gyerekeivel lenni, szereti intezni a dolgaikat. Ha orvos kell menni oda altalaban ketten megyunk, de volt olyan is most a Covid alatt, h kifejezetten o akart a gyerekkel menni.

Persze neki is egy munkaideje, termeszetesen, ami a munkaidobe esik teendo, azt en intezem, ami azon kivul esik, azt aki szeretne.

2021. máj. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
55%

- gyerek elkészítése az iskolába, óvodába - anya

- reggeli ruha kiválasztása - anya

- oviba, suliba menés - jövés - anya terhességei alatt apa aztán anya, rossz idő esetén apa

- orvoshoz menni, ha beteg a gyerek - anya de amikor még lehetett akkor apa is ment

- otthon maradni, ha beteg a gyerek - anya

- beteg gyerek ápolása - anya

- szülői értekezletre menés - apa

- játszótérre menés - apa

- osztálypénz befizetése, iskolai- és egyéb programok fejben tartása - pénz apa, minden más anya

- bevásárlás - apa

- gyerekkel tanulás - nincs még

- fürdetés - apa

2021. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
55%

- gyerek elkészítése az iskolába, óvodába ANYA (ÉN)


- reggeli ruha kiválasztása ANYA


- oviba, suliba menés - jövés Amíg pici volt a legkisebb, APA vitte, ANYA hozta, aztán mostanra a férjem eljár hajnalban edzeni, így kb felesben, aki éppen ráér oda is, vissza is, mindketten idehaza dolgozunk


- orvoshoz menni, ha náthás a gyerek ANYA, de sürgősségire meg éjjel kórházba fülfájással APA


- otthon maradni, ha beteg a gyerek ANYA és MAMA, de ez nagyon ritka szerencsére, meg mióta itthon vagyunk, nem érdekes


- beteg gyerek ápolása 70% ANYA 30% APA


- szülői értekezletre menés ANYA


- játszótérre menés ANYA


- osztálypénz befizetése, iskolai- és egyéb programok fejben tartása ANYA


- bevásárlás 90% APA


- gyerekkel tanulás mindig aki éppen kipihentebb :D


- fürdetés ANYA, de ha elmentem itthonról estére, megoldották lazán

2021. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!