Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megérte felvenni a CSOK-ot?

Megérte felvenni a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Most hogy emelkednek az építő anyag árak?
2021. máj. 23. 07:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Mi értelme a provokációnak?
2021. máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Erre en is kivancsi lennek.
2021. máj. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Marmint, hogy megeri e.
2021. máj. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Sokan új építésű ingatlanhoz, vagy már kész házhoz veszik fel a csokot. Ugyan miért érdekelné őket ez? De komolyan kérdem.

Mi ugyan nem vettük fel, csak babavárót, de volt egy fix szerződéses összeg, nekem ugyan nem küldte volna a plafonig a csok az árát. Sokan körülöttünk éltek a C

Csokkal is, ettől nem lett drágább nekik. Nővérem szintén felvették anno, kész házat vettek, őket sem érinti. Szóval mégis hogy gondolod?

2021. máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem itt nem ilyen esetekre gondolt.
2021. máj. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ha valaki meg építés miatt veszi fel, akkor sincs ráhatása..ha nem veszi fel, az árak akkor is nőnek és esélye sincs a saját házra. Ezért nem értem ezeket a kérdéseket. Lehet itt szidni az embereket, hogy felvették és nem kéne mert ez meg az. Ha kollektíven mindenki visszautasítaná, egytől egyig, akkor lehet(!!!) hogy nem nőttek volna ilyen mértékben az árak. De az ember nem így működik. Mindenki él a lehetőségekkel és hülye lenne nem így tenni.

Mi a csokot nem szerettük volna mert jobban köti a kezünket, de a babaváró egy baromi jó lehetőség volt. Már babát vártunk mikor felvettük, 2-3 gyereket tervezünk, majd meglátjuk. Ha lesz harmadik akkor nem azért hogy ne kelljen visszafizetni a 70%-ot.

2021. máj. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem provokáció. A kérdező arra gondolhatott, hogy drágább lett az építőanyag és, hogy a csok fedezte e a felújítás többletköltségét... Az én értelmezésem szerint.
2021. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Ahh elnézést ha így van...itt én szidalmazáson kívül mást még nem olvastam a témában..
2021. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem élünk vele, de nem az árak miatt, hanem amiatt, hogy szinte minden nagyobb munkát engedelyeztetni kellett volna hozza, plusz ha hitelem nincs, egy vissza nem téritendő támogatás miatt ne tegyenek elidegenitést a házamra

Amugy 6 gyerekünk van, megoldottuk önerőből

2021. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk megérte, mert még 2016ban vettük fel, éppen a csok bevezetés elején, viszont a telket már egy évvel előtte megvettük (fele annyiért mint 1 évvel később lehetett volna) és a kivitelezővel is 2015 decemberében megállapodtunk. Akkor 22 millióból húzta fel a mi házunkat (könnyűszerkezetes). Ma ugyanez 35-40 között lenne, ugyanannál a kivitelezőnél. Ezt már nem tudnánk finanszírozni. Akkor volt 8millió önerőnk a telek vásárlás után, így a vissza nem térítendő 10 millió mellé csak 8 millió hitelt vettünk föl. Most min 22t kéne.

Szóval nekünk megérte, dd csak azért mert jó időablakban sikerült meglépni.

2021. máj. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!