Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik mindig mindenben alárende...

Akik mindig mindenben alárendelik magukat a gyerek igényeinek, akaratának, azok a gyerek hány éves koráig fogják azt mondani, hogy "a gyereknek ez az igénye, úgyhogy hagyom"?

Figyelt kérdés

Minden anyukás csoportban és sokszor itt is azt látom, hogy csak és kizárólag a gyerek igényei a mérvadóak, az, hogy anyuka lassan tönkremegy, az nem számít, mert a gyereknek arra van igénye.


Az anyuka segítséget kér, hogy a gyereke 2 évesen még mindig a mellén akar csüngeni, ez neki fájdalmas, zavaró és le akarja szoktatni - erre leírják, hogy nem érett még meg rá, erre van igénye a gyereknek


Az anyuka segítséget kér, hogy a gyereke csak úgy tud elaludni, ha a mellét belelógatja a szájába, ha fél centimétert is arréb megy, a gyerek sírva-ordítva felkel, az anyuka nem tud így aludni, folyamatosan elzsibbad a karja, lába - erre leírják, hogy nem érett még meg rá, erre van igénye a gyereknek


Anyuka leírja, hogy unja a hordozást, fáj tőle a háta, de a gyerek csak úgy van el - erre leírják, hogy nem érett még meg rá, erre van igénye a gyereknek


+ leírják, hogy ők is így vannak vele, de nem tudnak semmit se tenni ellene, mert ez a gyerek igénye.


Mégis meddig lehet nevelni ilyen elvek szerint egy gyereket? Az ilyen világ-közepe-gyerekek hogy fogják bírni, hogyha nem a világ fog igazodni hozzájuk, hanem nekik kell a világhoz igazodni?


2021. máj. 23. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Addig lehet ilyen elvek szerint nevelni egy gyereket, ameddig akarják. De visszafele fog elsülni a dolog, mert iskolába ezek a gyerekek ki fognak bukni. A szülőnek sincs tekintélye már ilyenkor, mert x évig az ment, hogy "erre van igénye", "nem érett meg rá", "a gyerek ezt szeretné", így a szülői szóra se fog hallgatni.
2021. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Az ilyen gyerekekből lesz a következő nárcisztikus, önmaga körül forgó nemzedék aki senkire nem lesz tekintettel magán kívül de ugyanakkor totálisan életképtelen lesz, előre is gratulálok ezeknek a szülőknek.
2021. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Derjaderja ***** válasza:
83%

Szerintem ez a kérdés így demagóg. Ha valaki arra kér segítséget, hogy valamiről leszoktassa a gyereket, akkor arra nem igazán adekvát válasz, hogy nem is kell leszoktatni, bár ha kulturáltan adják elő, akkor ebben is lehet hasznos tapasztalat.

Másrészt amiket írsz, az nem jelenti, hogy mindent ráhagy valaki a gyerekre, és az emberek azért ennél összetettebbek.

Pl nekem is szopizik a 2,5 éves, és látom, hogy tényleg fontos még neki. Én kibírn nélküle, de nem elviselhetetlen, így hagyom, de nem is írok ki kérdést róla. Hordozni viszont 1 éves kora óta nem hordozom, gyönyörűen önállóan megy a lábán. És mas dolgok sincsenek ráhagyva indokolatlanul.

Tudom hogy folyton ezt próbálják itt sugallni, de a kötőfldő nevelés nem a korlátok nelküli nevelést jelenti. És nem lesznek tőle nárcisztikusak az emberek.

Pont azok lesznek nárcisztikusak, akiktől alapvető igényeiket megtagadták (itt nem arra gondolok hogy nem szopizhattak 3 évig), és csak a kielégületlen szükségletüket próbálják betölteni 50 évesen is.

Továbba a kisgyerekes élet normális, hogy főként a kisgyerekről szól, ez ilyen. Nyilván beleőrülni se kell, de az a divat is butaság, hogy mindent úgy kell csinálni mint addig, mert a baba mindenhez alkalmazkodik.

2021. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Derjaderja ***** válasza:
50%
Részemről nincs mint magyarázni. Négyezer könyvet olvastál, de sem a multifaktorialitás sem a valószínűség fogalmát nem ismered (vagy nem akarod ismerni), nagyokosnak titulalod a szakembereket, a gyerekek fejlődését abban méred, milyen hamar érnek el mérföldköveket, nem olvasod ki a szövegből, hogy a kérdező gyereke nem játszik mást szinte csak folyton tévézni akar, és ennek ellenére egyfős mintacsoportod tapasztalataira hivatkozva teljes meggyőződéssel mondasz véleményt a who, pszichológusok, gyerekneurológusok ellenében, és bátorítod az anyukát, hadd nezzen napi 4 óra meset a másfél éves.
2021. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Derjaderja ***** válasza:
Na ezt nem ide akartam írni.
2021. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Vannak konkrét kutatások, amik bizonyítják, hogy mikortól képes a gyerek az ilyen-olyan önszabályozásra, mikor képes már késleltetni. Ezek alapján 3-5 éves kor között erre már megérnek.

Amiket leírsz, az nem jelenti azt, hogy nincs határszabás a gyerek életében.

Amikről írsz, azok azt szolgálják, hogy a gyerek érezze a biztonságot akkor, amikor éppen valami bizonytalanság, diszkomfort érzet van benne. Ezeken az érzéseken sokszor a felnőttek maguk sem tudnak túllendülni egyszerűen. Egy 1-2 éves gyerektől meg aki ilyet vár, az sokkal nagyobb kárt okoz neki, mintha 5 évesen is szopizna.

Persze ha anyuka igénye, hogy ne szopizzon már 2 évesen, akkor gyengéden el lehet választani. Erre is vannak technikák, úgy hogy az a gyerek is biztonságosan meg tudja élni az elválással járó esetleges rossz érzéseit. Én se szoptatok már, de nem esik nehezemre elfogadni, hogy barátnőm pl 4 évesen választotta el a lányát.


Az a baj, hogy sokan nem akarják érteni, hogy azok a gyerekek, akiknek az első években ki vannak elégítve az igényei, azok sokkal egészségesebb lelkivilággal indulnak az életben, mint akiknek ignorálták, elnyomták az igényeit és egyedül kellett megbirkózniuk a rossz érzéseikkel.

2021. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván van arany középút. De vannak, akik nagyon durván átesnek a túloldalra. Volt egy kérdés nemrég, ahol anyuka valami olyasmit írt, hogy a 2 éves gyereke "jó, ha az úttesten engedi", hogy megfogja a kezét. Én meg megjegyeztem, hogy az én 2 éves fiam bizony nem volt velem egyenrangú, döntéshozatalra jogosult partner akkor, amikor az egészségéről vagy a testi épségéről volt szó. Hanem megfogta a kezemet és kész, nem volt egyéb opció. Le lettem pontozva. 😃 Gondolom aki lepontozott, az engedi a gyereket egyedül átmenni a 2-4-x sávos úton, vagy pl a gyógyszert sem kell bevennie betegség esetén, mert jaj, hát nem akarja. Vagy nem tudom, tényleg.
2021. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Derjaderja ***** válasza:
88%

Na látod ezt pl pont én is írhattam volna, mert a lányom nem szereti a kézenfogva menést. Az úttesten meg kell fognia a kezem, mashol nem etőltetem, még lámpás kereszteződés sem esik az útvonalunkba, nemhogy 4sávos út. Máshol nem voltunk (covid van ugye meg szültem, előtte meg még hordoztam/babakocsiba tettem ha olyan helyre mentünk), nálunk a párom vásárol, tömegközlekedést nem igazán használok, mert innen kb sehová nem éri meg vagy nem is lehet busszal menni, totàl külvárosban lakunk).

A kislányomat lassan kezdem majd közlekedéshez szoktatni, de ugye most van nyitás, eddig kb a kisboltból kinéztek, ha gyerekkel ment be az ember.

Ezért se érdemes összehasonlítani, megítélni másokat, nyilván a belváros közepén máshová priorizálja az ember a közlekedés tanítását.

2021. máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
7# ennek a példának szerintem köze nincs a fent írtakhoz. Bármilyen elvek mentén neveled a gyereked, attól még az a jó ha vannak szabályok és határok. A kötődő nevelés nem egyenlő a bedobjuk a lovak közé a gyeplőt elvvel.
2021. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem ez a válaszkészség addig ment, amíg el nem kezdett a gyerek tudatos lenni, tehát kb 8-10 hónapos korig. Onnantól már láttam jeleit annak, hogy próbál hisztikezdeménnyel manipulálni (nyilván nem tudva, hogy ez manipuláció), unalmában is lógna rajtam stb. Úgyhogy innentől lettek határok bevezetve. Ritkábban ciciztünk, kicsit el kellett lenni magukban is, szépen megtanulták a nem szót. Amúgy 2 éves koráig szoptattam mindkét gyereket, de nem végig igény szerint, az említett kor után korlátoztam először nappal, aztán éjjel. Lehet ezt normálisan is csinálni, nem kell megőrülni.
2021. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!