Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iker babákkal hogy működnek a...

Iker babákkal hogy működnek a mindennapok?

Figyelt kérdés

Mindig elolvadok, amikor ikres képeket és történeteket látok, és mindig is ikrekről ábrándoztam, kicsit még csalódott is voltam, amikor a lányomnál kiderült, hogy egyedül van.

Most ugyan nem vagyok terhes, de már felmerült a tesó-kérdés, és természetesen ezzel együtt bennem a remény, hogy hátha...

Viszont így, már létező gyerekkel az oldalamon, elgondolkodtam pár ikres kérdésen, ami lehet, hogy butaság, de azért felmerült bennem a logisztika.


Az egyik, hogy ők a pocakban nem rugdossák egymást? Az nem árt nekik?

A másik meg a szoptatás kérdése. Oké, hogy két cici van és akkor egyiket az egyikre, másikat a másikra, na de ezt hogy pozícionálod? A hagyományos bölcsőtartás ugye kilőve, ráadásul a lányomnál főleg fogzásnál, elég sokszor kellett mellet váltani. Ezt úgy nehéz, ha ketten vannak az emberre cuppanva.

Meg az altatás. A lányom 10 hónapos, rám borulva, a kezemben ringatva-sétálgatva alszik el. Imádom, nem teher egyáltalán, de ezt két babával???? Egyáltalán lehetséges? Hogy altatjátok az ikreket? Mi ráadásul együtt is alszunk újszülött kora óta, babaöböl is van, bár azt egyre kevésbé használjuk, mindig odaficereg közvetlenül mellém és hozzám bújik, de ha ketten vannak ilyet lehet egyáltalán? Nem tűnik egyáltalán biztonságosnak, az meg a férjem miatt elképzelhetetlen, hogy egyik egyik oldalon, másik a másikon legyen, neki álmában a külvilág nem létezik, egyáltalán nem tud magáról, éjszaka átlagosan csak 3x kell lerugdosnom magamról, mert rám fekszik (és nem cuki összebújósan, hanem mert ahogy forgolódik, egyszerűen rám borul). Ezt értelemszerűen újszülöttekkel meg kisbabákkal nem játszuk.


Bónusz kérdés, hogy ha második(-harmadik) gyereknek érkeztek az ikrek, ráadásul ha kicsi volt a korkülönbség az elsőszülötthöz képest (tehát pl ha esetemben most fogannának meg, 19 hónapos lenne a lányom, amikor születnek, optimális esetben, és az még mindig nagyonnagyon kicsi ugye), akkor az elsőszülöttre hogy marad idő-energia? Pl ha estére még szopizna, ha ő is összebújva akar elaludni, és társai.


Elméleti kérdések, de amikor ezekbe így belegondoltam, valahogy a borzasztó cuki ikres dolgok így kaptak egy rendkívül ijesztő felhangot a fejemben. A valóságban ez hogy néz ki?


2021. máj. 23. 16:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!