Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császár után mikor alakult ki...

Császár után mikor alakult ki a kötődés?

Figyelt kérdés
2021. máj. 25. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Az első mosoly nagy áttörés volt. Olyan 5-6 hetesen
2021. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Azonnal. A lányom megszületett császárral, letörölték, apjára tették, abbahagyta az ordítást és pihengetett a mellkasán. Utána rám tették és elkezdett szopizni. Ugyanúgy a szülei vagyunk, teljesen mindegy hogyan jön ki.
2021. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Vagy arra gondolsz, amikor már értelmesebb? Szerintem annak nincs egy konkrét időpontja, folyamatosan alakul ki, hónapok alatt.
2021. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

2. Jó neked, de azért nem kell másokat leszólni.

Nekem pl sürgősségi császárom volt. Nem is vajúdhattam mert nem élte volna túl a fiam. Teljesen lesokkolt, az első napokban szinte fel sem fogtam hogy megszületett és az első 24 órában 3szor kaptam meg. Tehát nemhogy aranyóra nem volt, de majdnem fél napig nem is láttam. Csak a kiemelésnél pár másodperce.

Hidd el szar ez annak akinek nem alakul ki egyből anélkül is, hogy te jönnél a fellengzős szövegeddel.

2021. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
4 szerintem fordulj szakemberhez, mert ez már azért súlyos állapot, egy szóval nem bántottam meg se téged, se mást. 2-es választ adtam. Egyébként meg azt gondolom, hogy fontos ki hogyan éli meg a dolgokat, se a terhesség, se az első 1 év nem volt egyszerű, a lányomat nemcsak az első alkalommal, hanem minden szoptatásnál rám rakták, mert fel sem tudtam kelni az ágyból hónapokig, mégsem vagyok ilyen depressziós gondolkodású, mint te.
2021. máj. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

A kötődés nem egy ponton alakul ki, az egy folyamat, ami még akkor is dinamikusan változni fog, amikor viszi hozzád a gyereked látogatóba a saját unokáját. De már magzati korban elkezdődik.

A császár megakasztHATja ezt a folyamatot, főleg a szeparáció is van, de a sok bújás, mese, dajkálás, szopizás/etetés stb helyrehozzák egykettőre.

Az első babám született császárral, kellett pár nap az erős kötődéshez, és nagyon sajnálom hogy elvették tőlünk a kórházban a lehetőséget. Nem tudom megmondani mi volt az áttörés, szerintem nem is volt ilyen, egyszerűen megoldotta az idő. De ma már ugyanolyan erősen kötődünk mint a vbac-tesóival. A császáros gyerekem mindig bújósabb volt a másik kettőnél, de ez lehet hogy csak a természete miatt, nem biztos hogy a születése miatt.

2021. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Én fényképen láttam először a fiamat. Akkor, ahogy megláttam.

Pár órával később az őrzőben megkaptam néhány percre, és az maga volt a megtestesült béke. Soha nem is éreztem, hogy ne kötődnék hozzá, mintha mindig is a részem lenne.

2021. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3-4 hónap kellett.De ez is úgy fokozatosan jött és szerintem teljesen független attól, hogy császárral szültem.Valószínűleg a szülés is ugyanígy sokkolt volna, csak máshogyan.Minden esetre az eleje küzdelmes volt, de napról napra jobb lett.

Én nem látok bántót,sértőt abban, hogy valakinek ez azonnal vagy szinte azonnal megjött.Nem vagyunk egyformák lelkileg sem és nem írtak sértőt vagy bántót, kritikusat meg főleg nem azzal, hogy leírták nekik megjött ez az érzés pikk-pakk.

2021. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem attól függ, hogy császár volt-t vagy hüvelyi, úgyhogy kérdezhetted volna úgyis mint egy értelmes ember: “Szülés után mikor alakul ki a kötődés?” A válasz pedig az, hogy egyéni, van akiknél azonnal, van akiknél csak később.
2021. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap volt, 3-4. De akkor olyan erővel, mintha elütött volna egy busz.
2021. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!