Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, melyik házimunka...

Anyukák, melyik házimunka veszi el a legtöbb időtöket?

Figyelt kérdés

Milyen trükkjeitek vannak hogy ne ússzatok el vele?


Én úgy érzem a konyhában élem az életem 70%át, főzés, étkeztetès, romeltakarítás érik egymást. 3 gyerek, férj homeofficeban, baba püréket eszik🤪


2021. máj. 27. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Én is a konyhában vagyok a legtöbbet, de nálunk (itt is) munkamegosztás van. Én főzök, etetek, a férjem (szintén homeofficeban) pedig takarít. A takarítást is megosztjuk és a többi házimunkát is, az csinálja akinek éppen van ideje. Hála az égnek anyósom úgy nevelte, hogy ne legyen büdös neki a házimunka és kérés nélkül segít, azonnal felismeri mire van szükség, rugdosnom sem kell. Enélkül szerintem én is állandóan robotolnék itthon, úgyhogy ez a trükköm; a férjem. 😃
2021. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Szintén konyha.

3 gyerek. Az ikrek moost tanulnsk (tehát több van alattuk mint bennünk) kanalazni.

Tovább tart elpakolni mint megfőzni és megenni😅

Mert persze segítenek főzni is. Tehát kipakolnak, bepakolnak semmi siincs a helyén

2021. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Konyha, de amíg a konyhában vagyok szétkapja a nappalit

Én reggel mikor végzek nagyjából a konyhával indulunk ki. Így a nappali káosz marad, az előszobát szét kapja amíg elindulunk, én készülök.

Így mikor bejövünk kb minden hol káosz, de amikor alszik én 30percet-1 órát szarom le kávézom, majd konyha főzés rom takarítás, ő újra ébren, megint ki aki ráér összeszed amit talál🤭🤭😁

2021. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
A folyamatos pakolás, mert persze nagyon aranyosan mindenben segít. Szétszedi a csipeszeket amíg teregetek, kipakolja a szekrényeket és a fiókokat, széthordja a lakást. Amint összeszedem az egyik szobát, kezdhetem a másikat, vagy a kaja romokat takaríthatom el, séta után minden tiszta homok, de már éhes is, csak még az előző romok is itt vannak, de a szatyorból is ki kellene pakolni amit vettünk... Vasalni csak akkor tudok ha alszik a kislányom, mert simán képes lenne magára borogani mindent, a tiszta ruhával feltörölni a padlót, összegyűrni amit már összehajtottam. A legnagyobb segítségem a mosogatógép, és a házhozszállítási szolgáltatás.
2021. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Konyha, de azt szeretem csinálni.

Amit időrablónak érzek az a tiszta ruhák hajtogatása. Ezer év, és csak a szundi alatt tudom csinálni ami az énidőm mert a gyerek "segít". Széthordani for sure.

2021. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A ferjed miben segit?

Az enyem nincs homeban,de igy is sokat segit.dolgozom en is,3 gyerek van itt is.de sosem hatalmasodik el a kaosz mert ketten tartjuk a frontot.

Egyebkent a fozessel megy el a legtobb idom,de nem erzem tehernek mert nagyon szeretek sutni,fozni.

Es bizony elforodul,hogy mig En a kanapen ejtozom,a ferjuram mosogat,vagy porszivoz,esetleg felmos a lakasban.

Az elmult 2 nap az ablakokat pucolta meg tokostol delelott,mig En dolgoztam😄

2021. máj. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Egyértelműen a főzés és annak a járulékos "hozzátartozói" veszik el a legtöbb időt. Ezt mi úgy oldjuk meg, hogy hétköznap rendeljük a kaját magunknak. A 11 hónapos lányomnak főzök, az 5 éves bátyja pedig az oviban ebédel. Ha itthon van, mert pl beteg, akkor igyekszem olyat főzni, amit ő és a húga is tud enni. De szerencsére már nagyon rég volt ilyen (mármint olyan, hogy beteg volt).

Hétvégén általában 1 nap van, amikor itthon vagyunk, mert legalább az egyiken vagy anyuméknál, vagy anyósoméknál ebédelünk. Az itthon töltött napunkon főzök.

A férjem nem egy konyhatündér, de minden mást ugyanúgy megcsinál ő is, mint én, legyen az mosogatás, porszívózás, teregetés, kádsikálás, tényleg bármi.

2021. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!