Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 9 éves kislány milyen...

Egy 9 éves kislány milyen házimunkát tudna elvégezni?

Figyelt kérdés
2020. dec. 22. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Söprés, porszívózás, mosogatás, törölgetés, ágyhúzás.
2020. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nagyjából bármit.
2020. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Derjaderja ***** válasza:
96%
Amit élvezhet is: terítés étkezéshez, részfeladatok főzésben, sütésben, állatok ételének odaadása ha olyan, viráglocsolás ha ügyes. Teregetés, zoknipárosítás, mosogatógép pakolása, portörlés egy olyan polcon amin érdekes de nem törékeny dolgok os vannak. Tanulhat stoppolni, varrni is.
2020. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

8 éves lányom szinte teljesen rendben tartja a saját szobáját. Én ott csak felmosni szoktam és a segítek az ágynemű cserében.

A ház többi részén: port töröl, kipakolja a mosogatógépet. Segít a főzésben, sütésben. Ruhát hajtogat. A teraszt lesepri. Ilyesmiket.

2020. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Bármire képes (mondjuk a sütést, gázfőzőlap használatát és ilyeneket még nem bíznék rá még évekig), kérdés, mire lett megtanítva.

Európánál szerencsételenebb fejlődésű országokban egy 12 éves lány már házasodik és saját háztartását vezeti.

2020. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Sepregetés,mosogatás,portörlés,porszívózás,teregetés.
2020. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Bármit.
2020. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Az én 9 évesen imád tükröt/ablakot pucolni. Remélem ez sokáig így marad. Ezen kívül tud söpörni, felmosni, porszívózni, téríteni, egy-két ételt főzni pl. Rántotta, ruhát hajtogatni.
2020. dec. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 éves a lányom. Mosogat, kipakolja a szárítógépet és hajtogat, a tesót szórakoztatja és néha felsepreget. Ősszel segít a faleveleket összeszedni, nyáron a kertben lófrál ott segít, tavasszal segít a kertészkedésben. Soha nem kényszerítettem a házimunkára. Tetszik neki azért csinálja. Mondjuk nem bánom. Én 8 évesen egy rahedli házimunkát kaptam ami sokkal nehezebb volt..
2020. dec. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bármit,mérete és teberbírása korlátozza csak. Nyilván ha én csak létrárol érekel valamit akkor oda nem őt küldömfel. És nem küldöm hétvégi nagy bevasárlásra sem.
2020. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!