Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha beköltözünk egy egyszobás...

Ha beköltözünk egy egyszobás albérletbe, akkor újra egy család leszünk? (16 és 13 éves gyerekeim vannak)

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves lányom, és egy 13 éves fiam. Nem szeretik, ha puszit adok nekik, vagy megölelem őket. Egyik se jön ki hozzám beszélgetni, ha én akarok velük beszélgetni, akkor mindig van valami kifogásuk, vagy durván lepattintanak. Lassan többet vannak az osztálytársaikkal, mint velünk. Férjem szerint hagynom kellene a dolgot, de én úgy gondolom, hogy egy család vagyunk.

Arra is gondoltam, hogy mivel most 3 szobás lakásba lakunk, kivennék egy egy szobás albérletet, ahol rá lennének kényszerülve arra, hogy velünk legyenek, beszélgessünk és együtt legyünk. Szerintetek jó ötlet?



2021. máj. 29. 13:37
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
70%
Te jó eg, ezek utan kezdem erteni miert nem beszelnek veled.
2021. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy baromság.


A viselkedésük normàlis.

Az egy csád nem azt jelenti, hogy egymás nyakán vagyunk.

Később sem.. amikor elköltöznek!

2021. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező szüljel magadnak kisbabát ha gyerekbabusgatásra vágysz...
2021. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
67%

Leírom az én történetemet, hátha te tanulsz belőle és nem jársz úgy, mint én, hogy rosszul bántam akaratomon kívül a gyerekeimmel:

Anyám és apám sose szeretett. Apámtól rendszeresen megkaptam, hogy nem is az ő gyereke vagyok, hanem csak egy zabi pulya. Egész gyerekkorom így telt.

Amikor terhes lettem, akkor megfogadtam, hogy azt a szeretetet, amit nem kaptam meg, azt majd a gyerekeimnek átadom. Ez jó is lett volna, csak az volt a baj, hogy majomszeretettel neveltem mindvégig. Mindenre dicséretet kaptam, mindenre dicséretet vártak. Nem tudták felfogni, hogy a jó munkához idő kell. A fiamnak jó érzéke volt a teniszhez, de mivel volt pár kudarcélménye, abbahagyta. A lányomnak volt érzéke a zongorához, de mivel nem dicsérték meg mindig, abbahagyta. Sok mindent abbahagytak ezek miatt, mert majomszeretettel nevelték őket.

Majd jött a kamaszkor, amikor már nem én álltam az első helyen, hanem a sokak által emlegetett kortárs kapcsolatok. Ott nagyon hárpia voltam, nem tudtam feldolgozni, hogy nem mondanak el mindent, rám szólnak, ha bemegyek, amikor fürödnek, öltöznek, több időt töltenek a barátaikkal, mint velem. Ott majdnem egy életre megutáltattam magam velük. Néha nagyon vissza kell fognom magam, mert a nyakukon lógnék egész nap. De nem teszem.

2021. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
59%
Nem! Ne ne ne! Ez egy borzalmas ötlet. Ezzel azt fogjátok elérni, hogy a haverjaikkal/barátaikkal lógnak máshol, és nem lesznek otthon sem és teljesen elhatárolódnak tőletek..
2021. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
64%
Életkori sajátosság. Nem tehetsz mást, mint kivárod, amíg elmúlik. Teljesen természetes a viselkedésük. Ilyenkor alakul, formálódik a személyiségük, gondolkodásmódjuk nagyrészt. Ha nem veszel vissza, egy életre megutálnak.
2021. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
64%
Rossz ötlet. Nem fognak jobban szeretni titeket. Attól, mert x ember egy szobában alszik, még semmivel se lesz jobb a kapcsolatuk.
2021. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
64%
Hagyd békén szerintem őket. Így csak el fogod ijeszteni őket és egy életre megutálnak majd.
2021. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
64%

Hagyd békén őket.

Ezzel a viselkedéssel nem fogsz elérni semmit se.

2021. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
Értem, hogy kamaszodnak, el is fogadom. De ne kamaszodjanak annyira, hogy minket ennyire hátrahagynak. Nem normális, hogy levegőnek nézik a saját családjukat. Nemcsak barátok vannak ám, hanem van család is. A családnak meg össze kell tartania, mert összetartoznak. A puszi meg az ölelés nem más, mint a szeretet kinyilvánítása.
2021. máj. 29. 14:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!