Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha beköltözünk egy egyszobás...

Ha beköltözünk egy egyszobás albérletbe, akkor újra egy család leszünk? (16 és 13 éves gyerekeim vannak)

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves lányom, és egy 13 éves fiam. Nem szeretik, ha puszit adok nekik, vagy megölelem őket. Egyik se jön ki hozzám beszélgetni, ha én akarok velük beszélgetni, akkor mindig van valami kifogásuk, vagy durván lepattintanak. Lassan többet vannak az osztálytársaikkal, mint velünk. Férjem szerint hagynom kellene a dolgot, de én úgy gondolom, hogy egy család vagyunk.

Arra is gondoltam, hogy mivel most 3 szobás lakásba lakunk, kivennék egy egy szobás albérletet, ahol rá lennének kényszerülve arra, hogy velünk legyenek, beszélgessünk és együtt legyünk. Szerintetek jó ötlet?



2021. máj. 29. 13:37
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem telepszel ennyire rájuk és nem próbálsz olyat rájuk kényszeríteni, ami most a komfort zónájukon kívül esik (puszi, ölelés), akkor esetleg van esélyed visszanyerni a bizalmukat. Az is természetes, hogy ilyen korban főleg a barátaikkal szeretnének lenni, az otthon pedig ilyenkor a biztos sziget, ahova enni, aludni, nyugalomért járnak.
2021. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
68%
B@sszus kamaszok, mégis mi az istent vársz? Te ennyi idősen az anyádon csüngtél? Teljesen normális jelenség, hogy ennyi idősen az ember nem keresi, minimalizálja a szüleivel való kontaktálást. Nem tudtad?
2021. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
59%
Költöztesd csak őket egy szobába magaddal. Úgy megutalnak majd, hogy látni se fognak bírni téged.
2021. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
63%

Hagyd békén őket, ne zaklasd a gyerekeidet.

Én felnőttem, de mai napig nem szeretem, ha megpuszilnak, megölelnek a családtagok, rokonok. Akkor én nem szeretek senkit?

Ha attól félsz, hogy a gyerekeid nem szeretnek, nem kell félned. Szeretnek, csak nem mutatják ki. Úgy nem fognak szeretni, ha rájuk kényszeríted magadat.

2021. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
59%
Ha már azt nem bírod, hogy keveset beszélnek veled, meg a barátaikkal lógnak, akkor mit fogsz csinálni, hogyha majd elköltöznek? Eret vágsz?
2021. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
67%
Én sajnos nem vagyok róla meggyőződve, hogy kamu kérdés. A nevelőanyám pont ilyen elvetemült volt, amikor a saját gyerekei kamaszodtak kb minden egyes nap dagadtra sírta a szemeit, hogy nem ölelgetheti, puszilgathatja őket, stb.
2021. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
59%
Az én anyám is így rám telepedett. Elköltöztem tőle 540 km-re. A terhességemet is csak a facebookon tudattam vele, mert ha idő előtt megtudta volna, hogy babát várok, akkor mégjobban rám telepedett volna.
2021. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
82%

Mondd, hogy csak troll vagy!😂

Igen, csodálatos ötlet. Ha még nem utálnak eléggé, akkor ezzel garantáltan eléred. A lányodnak már csak 2 évet kell kibírnia, akkor elköltözik és sose látod többet. Ha ez a cél, jól csinálod.

2021. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is kamu egyébként... De ha az 1% bejön, hogy mégse, akkor te kérdező, nincsenek neked barátnőid? Nincs igényed, hogy végre a férjeddel kettesben tudjatok elmenni programokra? Nincs hobbyd? Nem sportolsz valamit????? Ahelyett, hogy örülnél, hogy már nem kell pelenkázni a gyerekeket, nekiállsz rájuk tapadni...


Csinálj karriert, tanulj nyelveket, kezdj el sportolni, találj magadnak valami hobbyt! És élvezd az életet.

Ahelyett, hogy a gyerekeid agyára mész, akik - tök jogosan - menekülnek előled....


Gyakorolj önkritiká4 t

2021. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
88%
Te ezt hogy gondolod? Kamasz korban szükségük van a privát szférára, ha beköltöztök egy 1 szobás lakásba, nem fognak sokkal többet beszélgetni veletek hanem még jobban eltávolodtok egymástól a sok vita miatt amit az okoz hogy nem tudnak külön elvonulni. Ne telepedj rá a gyerekeidre!
2021. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!