Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teher a három gyerek itthon,...

Teher a három gyerek itthon, hogy mondjam meg?

Figyelt kérdés

Tesómnak van egy 2 éves ikerpárja és egy 3,5 éves fia. Az utóbbi időben rászokott arra, hogy felhív, hogy nem-e tudnék átmenni segíteni kicsit, vagy lehozhatja-e őket, mert dolga lenne. Mindig azt mondja, hogy nem sok idő lesz, de abból tuti félnapos gyerekvigyázás lesz... Nagyon elfáradok tőlük, konkrétan azt érzem, miután hazamentek, hogy lemerült bennem az elem, szellemileg és fizikailag is elfáradok.

Ráadásul ezek nem halaszthatatlan dolgok általában, hanem hogy mennie kell fodrászhoz, vagy beül valahová a barátnőivel egy ebédre, elmegy futni, tornázni.


Én nem dolgozom jelenleg, ezért nagyon kifogást sem tudok felhozni. Vagy ha annyit mondok, hogy bocsi, most nem, akkor szinte számon kér, hogy miért, mi dolgom van nekem... Vagy februárban covidosok lettek a párjával, és felhívott, hogy elhozhatja-e a három gyereket, mert félnek, hogy elkapják. Akkor a férje már egy hete otthon volt lázasan, mindene fájt, tehát megvolt az esély arra, hogy a gyerekek legalább hordozók. Mi a párommal megúsztuk, akkor volt is lefoglalva nekünk egy utazás és negatív teszttel mehettünk csak. Ha idehozza a gyerekeket és elkapjuk, úszik az egész foglalás, repjegyek, minden. De még ha csak a párom járt volna dolgozni, akkor sem... Mondtam, hogy nekünk ez nem fér bele, engem fél nap is nagyon lefáraszt velük, utazunk is utána. Ő volt megsértődve, hogy felőlem a gyerekei kórházba is kerülhetnek.


Havi 1-2 délutánt szívesen vigyázok rájuk, de az nekem sok, hogy én menjek értük a bölcsibe, oviba, onnan sétáljak velük el hozzánk, itt etessek, pisiltessek, szórakoztassak mindenkit, ha vita van köztük, tegyek rendet stb. Fárasztóak egy idő után. A tesómnak meg hiába mondom ezeket óvatosan, észre sem veszi.

Most is, hogy nyáron elmennének nyaralni, de ketten nem mernek nekiindulni a három gyerekkel és nem-e mennénk mi is, mert 4 felnőtt 3 gyerek felállás azért csak jobb. Ja, csak akkor az nekünk nem nyaralás lenne, hanem gyerekfelvigyázás.



2021. máj. 28. 15:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Ingyen bébiszitter lettél? Mi mást tud itt neked tanácsolni bárki, mint azt hogy mondj nemet?

Bocsi tesó, nem akarok a gyerekeidre vigyázni.

Ennyi. Megsértődik? Sértődjön.

2021. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Én kerek perec megmondanám, hogy havonta pár alkalommal szívesen segítek, ha megszorul; de máskülönben nekem is megvan a saját életem, a 3 gyereket pedig Ők vállaták.


Vagy ha nem mered ezt ily nyíltan kimondani, akkor ha nem akarok rájuk vigyázni, leráznám én is olyan indokokkal, amilyeneket ő használ fel arra, hogy lepasszolja a gyerekeit (pl. találkozó barátnővel, vásárlás, nem vagy otthon, mert elmentél kikapcsolódni...stb.)

2021. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Hát márpedig mást nem tudsz csinálni, minthogy elmondod neki, hogy bocs, de nem neked szülte a gyerekeket, havi 1-2 alkalommal nagyon szívesen vigyázol rájuk, akkor akár hosszabban is, de ne kezeljen úgy téged, mintha a bébiszittere lennél.


Amúgy gondold el, hogy ha neked fárasztóak, akkor ő hogy érzi magát velük. Nyilván ezért kér tőled segítséget, neki is sok a három gyerek egész napra. De ennek nem ez a módja, akármennyire is érthető az ő viselkedése is. Állj ki magadért, másképp nem lesz változás sosem.


Igaza van az #1-nek, ha ettől megsértődik, hát na bumm.

2021. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Pofátlan a tesód.
2021. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Voltam ilyen helyzetben. Nagyon nagyon sok lehetetlen dolgot kért (pl. 200 km-re voltunk, amikor felhívott, hogy elromlott a porszívójuk és azonnal vigyük át a miénket, mert nem tudja kiporszívózni a kislánya orrát...) Akkor lett elegem, amikor terhes lettem, nagyon rosszul voltam és megkért, hogy főzzek rájuk. (Pedig otthon volt középidős terhesen a másodikkal, nagyobb pedig oviba járt...) Nemet mondtam és kerek 6 hétig nem beszélt velem. Azóta rendeződött a viszonyunk ráadásul úgy, hogy alig kér már szivességet és azok is könnyen teljesíthetők.

Ha már korábban számonkért, sajnos valószínű, hogy meg fog haragudni. De le fog csillapodni, minden rendben lesz idővel.

2021. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy érdemes fogalmazni az indoklást, hogy "nem akarok több időt rászánni". Ha kérdezi, hogy miért, akkor "így döntöttem", "mással szeretnék foglalkozni". Ha kérdezi, hogy de mi mással, nem kell magyarázni, simán ismételgesd magad. Nem tartozol neki részletes magyarázattal.
2021. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

Had kérdezzem meg.

miért nem tudod kerek perec ezt elmondani a tesódnak?

Miért nem kérdezed meg, hogy kinek szülte a 3 gyereket?

2021. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
#7, mert nem akarja megbántani, nem akarja, hogy megsértődjön. Csak sajnos egyes manipulatív emberek ezt kihasználják. Ezért kell a megerősítés, hogy nem baj ha megsértődik.
2021. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy havonta pár alkalom pár órára még oké, de hogy mindig te legyél az ingyen bébiszitter fél napokra, az már nem. Nem a te gyerekeid, nem neked szülte őket.

Amúgy 100%, hogy a tesód meg fog rád haragudni, mert te nem segíted őt, csak az nem segítség, hogy ingyen cselédnek néz.

De nem is baj szerintem, hogy összevesztek meg megharagszik rád, nem hiszem, hogy szükséged lenne egy olyan testvérre, aki csak kihasznál.

2021. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra! A testvéred ingyencselédnek néz. Etesd őket, itasd őket, menj el értük oviba, bölcsibe, mert neki fél napig tart egy rohadt fodrász...

En az első nap után már megmondtam volna neki, hogy játszadozzon a jó édes .... anyjával.

Meg mi az, hogy téged számonkér, hogy miért nem? Ki ő? De komolyan...


Oké, meg lehet érteni, 3 gyerek pici korkülönbséggel rettentő sok, de akkor se élősködjön a testvérén és ne használja ki!

2021. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!