Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok, lakás és...

Tanácstalan vagyok, lakás és gyermek probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 32 hetes kismama vagyok. Olyan problémával küzdök hogy "rossz" körülmények között élek jelenleg. Értem itt azt hogy olyan helyen ahova még nincs bevezetve a víz, magunknak hordjuk. Így a picibabat nem engedik ki maximum ideiglenesen... (1 hónapot mondott a védőnő). Párom dolgozik, szoszerint mindennap reggeltől estig, de nem elég a pénzünk arra hogy albérletet bereljunk (100 fölött lenne itt a közelben ami valljuk egy fizetésből valóban draga). Volt nekem albérletem, jó áron, viszont onnan elkellett jönnünk mert a koronavirus adta nehézségek miatt páromnak felbontottak a szerződését (párom 2 hónapig koronavirusos volt). Ki kellett költözünk az albérletbol a házunkba ahova nem tudtuk bevezettettni még a vizet (ami itt kút furatassal megoldhato csak), kicsi is, és egyaltalan nincs készen. Tisztáznam hogy mikor meg tudtuk hogy úton van a baba, nagyon jól álltunk anyagilag is (800e forintot kerestünk ketten abból a párom 5-600at) de idén nagyon padlóra kerültünk, sorra úsztak el a dolgok körülöttünk, ahogy haladtam a terhességgel időközben nekem is abba kellett hagynom a munkát (sok időt feketén dolgoztam a jarvany miatt is így nem volt meg az 1 ev bejelentettem amivel nem is lett volna baj hiszen jól álltunk, így is vállaltuk a babát), azzal az én fix keresetem ugye kiesett, párom lebetegedett 2 hónapig volt koronás beteg, és mikor vissza mehetett volna megbontottak a szerződését ezt kovetoen meg elkellett hagynunk az albérletet is és bekoltozni a közel sem kész házunkba.... Fecskehazat szeretnénk megpalyazni de semmi előnyben nincs részünk (vannak előttünk szintén babás családok és csak 2 szoba van üresen), ami a másik lehetőségünk az albérlet... Ami ugye drága lenne nekünk, párom messzebb dolgozik jobb pénzért de igy meg sokat elvisz az üzemanyag pénz, mellesleg ő bár listás és vonnak is a fizujabol... Nem tudom mit tudnék már kiotletelni, kérlek segítséget, nem szeretnenk ha nem kaphatnank meg a babankat.. Annyira jól indult minden, most meg nagyon sz@r körülmények között vagyunk. Bármit lehetőséget meg hallgatok. Köszönöm a segítséget. Szép napot / estét nektek!

2021. jún. 9. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ahham, 800 ezret kerestetek, de nincs semmi megtakarításotok meg nem tudok ilyen jó végzettségel másik jól fizető melót találni... Tiszta kamukérdés.


Ha nem, akkor meg tudjatok rá, ha olyan felelőtlenül vállaltatok gyereket, hogy még a minimumot sem tudjátok megadni és annyi eszetekbe sem volt hogy belegondoljatok, mi lesz, ha történik valami. Még jó, hogy nem adják haza ilyen helyre a gyereket, minek? Hogy ebben nőjön fel?


Inkább mondjatok le róla, hadd kerüljön egy normális családba.

2021. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egy dolgon akadt meg a szemem, hogy a férjed bar listás. Ha annyira jól ment eddig a sorotok, hogyan jutottatok el a bar listáig?
2021. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyit kerestetek, miért nincs semmi megtakarításotok? Kicsit hihetetlen. Család, barátok?
2021. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Jelentem is, hogy kamukérdés.


Legközelebb azért hihetőbb sztorit találj ki, az a 800 ezres rész nem kellett volna bele.

2021. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

1.4 mio-t kerestetek ketten, de semmi megtakarításotok nincs...???

Furcsa....

2021. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

... és még BAR-listás is, közel egymilliós fizetés mellett....??


Elég érdekes a mese, de érdekel a végkifejlet. :)

2021. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Valamelyikőtök szüleihez nem tudtok (legalább ti ketten a babával) ideiglenesen beköltözni? Csak addig, amíg "lakhatóvá" teszitek a házatokat.

Ehhez csak a vízbevezetés hiányzik, vagy még mást is meg kell csinálnotok? A vízbevezetésnek nincs olyan ideiglenes megoldása, amit már elfogadnak, de gyorsabban megvan, mint a végleges megoldás? Ebben az esetben én azt választanám, aztán majd átalakítjátok, ha már nincs veszélyben a baba elhelyezése.


Ezen túl pedig egyértelműen figyeljetek oda jobban a megtakarításaitokra és a rendezett, bejelentett munkaviszonyra.

2021. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szülő vagy rokon akihez ideiglenesen mehetnétek? Vagy te egyedül? És akkor a párod addig marad a lakásban stb és igyekszik megoldani a dolgokat, de addig is neked lehetne egy biztos helyed. És ha már megvannak a legfontosabbak akkor vissza költözöl a lakásba a párodhoz.

Vagy a vizet vezettessétek be minél gyorsabban. Kérjetek kölcsön, vagy párod előleget vagy ha van valami nélkülözhető adjátok el hogy minél hamarabb sikerüljon.

2021. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 1Léna ***** válasza:
24%

A lakóhelyeteken lenne jó segítséget találni.

A helyi lehetőségek ismerete a védőnő, a családsegítő, egyházi szolgálatok, életvédő szervezetek ismeretségi körében lehetnek. Számíts rá, hogy az itteni válaszokhoz hasonló megnyilvánulásokkal is találkozni fogsz, de ne bántódj, meg rajtuk, csak keresd tovább a megoldást! Az emberek itélkezőek sajnos. De az igazságot, te tudod. A születés körüli nehézségek sok híres ember önéletrajzában szerepel, a ti babátok is különleges lesz. Ügyes, talpraesett anyuka vagy, mert nem sopánkodtál, hanem megoldást keresel.

A bababátok érdekében kopogtass, ahol csak tudsz, mert így megadod az esélyt a megoldás megtalálására!

2021. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok jót mondani, látszik hogy milyen sérülékeny ez az albérlet rendszer. Nesze semmi fogd meg jól! Szerintem maradjatok ott ahol vagytok ne menjetek semmiképpen berlemenybe. Azt a pénzt amit menne a fő bérlőnek koltsetek egy olcsó szivattyura és kútra. annó az én szüleim is így kezdték mostanra minden ok 27 evvel később. Minden alberletre kötött pénz, pénz kidobas!
2021. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!