Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy amíg én...

Hogy lehet az, hogy amíg én kiégek attol, hogy család-munka, mást meg ez éltet és teljesen elég neki?

Figyelt kérdés

Amig csak a gyerek munka bolt jatszoter volt az életemben, kb a kicsi 4-5 éves korára kiégtem, de full depresszios szintre, azaz mintha meghaltam volna belul es csak anya lennèk más meg nem. De talpraálltam tuléltem, valahogy birom, de nem vagyok boldog, es a depresszio azota is környékez csak nem ver már le.

Semmi szabadsagom nincs soha, ebbol az egészbol kiszállni 1 napra sem. A kiégés boritékolva is volt sztem. De ésszel felfogom hogy tenni tenni kell, nem hagyhatom el magam, vinni a kicsit, a haztartas, elni a csaladban stb.


Más meg szüli sorra a harmadikat is, énekelgetve főzőcskézik, minden szép, jo.


Párom kistestvért akar. Ezért a kérdés.



#kiégés ellen
2021. jún. 10. 09:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem egyformák az emberek, azért. Neked nem kell második gyerek, ez egyértelmű.
2021. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én meg most "lélegzek csak fel", de erre testvérkérdés van prioritáson.
2021. jún. 10. 09:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor közlöd a férjeddel, hogy Jani, én nem akarok második gyereket. Nem tudom 5 vagy 10 év mulva meggondolom e magam, de most biztosan ne, akarok. Ennyi
2021. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyunk egyformák. Ez ugyanolyan, hogy a fél ország a neten sírt a lezárások miatt, mi pedig meg se éreztük. Semmit se esett a "társadalmi életünk", mert nem is volt és ettől voltunk boldogok.
2021. jún. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg kellene tudnotok egymással beszélni.. ha a párod ezt nem látja ott elég nagy bajok vannak.. Azzal kellene foglalkozni nem még egy gyerekkel..
2021. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Mert van aki erre születik, ilyen a természete, ezt igényli és van aki nem. Nem vagyunk egyformák és ettől a nagycsaládosok sem jobbak, mint az egy gyerekesek és ugyanígy fordítva. Annyi gyereket vállalatok, amennyi jól esik, nem annyit amennyit a társadalom elvár.

Én pl. mindig is azt hittem, hogy majd 3 gyerekem lesz, de 1 után kiégtem. Engem sem boldogít az hogy lejárhatok a játszótérre. Imádom a gyerekem, de ez az egy elég. Pont elég volt 2,5 évet otthon ülni a 4 fal között, nekem hiányzott a munka, valaki meg nagyon jól elvan otthon, élvezi és nem vágyik vissza dolgozni. Mindkét állapot természetes.

A férjeddel meg beszéljétek meg, ez nem egyéni döntés, hanem közös. Ha ő annyira vágyik a másodikra, akkor 1. foglalkozzon többet az elsővel (vigye oviba, hozza el, vigye játszóra,stb),ha ez megvan, akkor meg köthettek olyan kompromisszumot, hogy a baba 1 éves korában a férjed megy gyed-re (bár ez általában csak elméletben működik)

2021. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

#4 példája tetszik. Imádtam a karantén időszakot, sok időt tölthettem a családommal. Sokat kártyáztunk, játszottunk, zenéltünk, sütöttünk-főztünk. Sőt, mikor korábban véget ért nekem az egyetem, imádtam a nyarat, mert nem kellett sehova menni. 😅

Alig várom azt az időszakot, hogy pici gyerekkel lehessek otthon. Mindenki más, máshogy van összerakva. Neked nem a "sokgyerek" az utad. De ezzel nincs is semmi baj. 😊

2021. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%

Mert túl sokat feláldozol az anyaság oltárán.


Én pont ezért büszkén vagyok #szaranya.


Igen foglalkozok a gyerekkel, igen ellátom, igen megyünk ide oda, igen szeretem, és ez érezhető, látható.


Viszont én úgy kezelem a gyereket hogy a családunk életébe szoktatom, nem köré rendezem az egészet.

Ezért van az, hogy nem fogom a férjem fejét leszedni mert este néz valamit a tv-n míg ott a gyerek, csak mert jaaaaaj neeeee tv!

Megcsinálom a vacsit, takarítást, férjem elmosogat, ruhát hajtogat, játszunk, de ha elvan egyedül, pl könyvet lapozgat, akkor nem játszom az animátort.


Embertelen elköteleződést várnak el az anyukáktól, kb a személyiségük megszűnését. Nem is akarok megfelelni ezeknek az elvárásoknak.

2021. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem alapvetöen téves a feltételezésed, hogy csak ez a kétfajta élet van. Otthon ülni a fal között vagy dolgozni.


Nálunk pl. valahogy így telik egy nap:


Reggel felkelek, rendbe teszem és megetetem a babám.


Utána kimegyünk a kertbe, locsolok, teszek-veszek a kis veteményesemben, ami nekem a hobbim is.


Aztán bent főzök még takarítok kicsit, közben persze szoptatok, játszom a babával, zenét hallgatunk.


Ebéd után mikor mi a program, néha elmegyünk sétálni, vagy a házba készítek dekorációt, felújítok, olvasok, míg alszik a babám, ilyesmi. És jólesik csinálni, mert sokat dolgoztunk a családi ház ért és hálás vagyok, hogy van.


2 naponta ebéd után a kis vállalkozásomon dolgozok, amit hamarosan be akarok indítani.


Aztán délután a férjem hazaér, együtt vagyunk, ilyenkor is együtt főzünk vagy a szomszédokkal beszélgetünk vagy megyünk valahova.


Alkalmanként bemegyek a kicsivel a városba, könyvtárba vagy meglátogatni a nagyszülőket vagy csak csavarogni. Amúgy a nagyszülők vigyáznak a babára, ha megkérjük, szóval ketten is mehetünk bárhova.


Aki otthon ül a 4 fal között gyerekkel és nem élvezi, miért nem változtat?

2021. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

a babás időszak nekem is jó volt. Szinte csak szoptatni jártam vele haza de állandoan csavarogtam vele meg baba mamás programok.

Aztán jött a bölcsi, munka. De a kicai is igényelte a társakat.

Lehet itt kezdtek múlni a szülés utáni hormonjaim, itt kezdtem kiégni. Munka bolt bolcsi otthon es ezt minden nap, hétvégen meg a család. Nyaralás a családdal stb.(folyamat felelősségtudat, készenlét gyerek/család ellátás)

Óvodás korában már tetőzött is, hogy elegem van. Kibuktam. Ez elmult úgy ahogy.

Végre mintha életem is lenne miota suli van.


Erre...feljön a testvérkérdés.



En szeretném tudni azt, hogyan lehet mindezt boldogan. Én miert nem vagyok az ettol? Szeretnék az lenni.

2021. jún. 10. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!